Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Dąb Niepodległości i święto Dnia Ziemi (film) (galeria)

Uroczyste sadzenie Dębów Niepodległości połączone z apelem z okazji Dnia Ziemi miało miejsce w dniu 27 kwietnia 2018r na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim.

 


Dąb w obecności Adama Byszko z Urzęgu Gminy w Janowie Podlaskim, radnej powiatowej i wicedyrektor szkoły Agnieszki JakoniukTomasza Byliny nadleśniczego Nadleśnictwa w Białej Podlaskiej oraz dyrektora szkoły Arkadiusza Podskoka i dwójki uczniów posadzono na zieleńcu przy szkole. 

– Przyjemność i zaszczyt, że właśnie tutaj w Janowie Podlaskim przy szkole posadziliśmy razem z uczniami dąb, który upamiętnia odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Jest to wspaniała akcja, zainicjowana przez Kuratorium Oświaty i wojewodą lubelskiego Przemysława Czarnka – mówi Tomasz Bylina Nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska.

– Szkoła w Janowie Podlaskim zawsze wspiera ochronę środowiska poprzez sadzenie drzew, jak dzisiejsza piękna akcja upamiętniająca 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości również temu służy, jest to już drugi dąb posadzony na terenie naszej szkoły – mówi Arkadiusz Podskok, dyrektor ZPO w Janowie Podlaskim.

[foogallery id=”91877″]


materiał: Radiobiper Janów Podlaski
temat: Janów Podlaski gmina / Szkoła Podstawoa im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama