Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Komentarz: Jarek Domański – Książka, która nie zachwyca…

W księgarniach ukazała się ostatnio książka Katarzyny Tusk MAKE PHOTOGRAPHY EASIER. Jej premiera we wrześniu br. spotkała się z dość kontrowersyjnym przyjęciem a w pewnych gremiach fotografów, z lekceważeniem lub ironią. A o co tak naprawdę chodzi ? To że córka byłego premiera jest autorką poradnika fotograficznego czy też jej treść ?

Zaintrygowany tym stanem rzeczy, o czym mogłem przeczytać w mediach internetowych, zakupiłem, jak sugerowano, wątpliwej jakości pozycję wydawniczą i zgodnie jak twierdzą znawcy, przeczytałem ją jednym tchem. Co do autorki książki nie będę się wypowiadał gdyż łatwo byłoby zejść do poziomu polityki a ta jak wiadomo dzieli Polaków a światełka w tunelu nie widać. Zatem stawiam pytanie: dla kogo ta książka ?
Moim zdaniem zagadnienia, porady poruszane w publikacji wychodzą naprzeciw poziomowi reprezentowany przez szerokie gremium użytkowników aparatów fotograficznych umiejscowionych w smartfonach lub w innych urządzeniach mobilnych a także wszystkim miłośnikom tzw. „focenia” w wolnym czasie, podróży, amatorom selfi i rodzinnym fotografiom. Także, być może, dla części uznających się za fotoamatorów – nie wykluczam! 
Piszę to z pozycji osoby, która zawodowo przyjmuje pliki do wydrukowania na papierze a czasem także ich wykonywania w labie. Przy tej niewątpliwie miłej dla mnie okazji, dostrzegam, ogólne rzecz biorąc wielkie braki edukacyjne tej grupy społecznej wykonującej zdjęcia przy różnych okazjach, czym pokutuje następne np. niskim poziomem widzenia fotograficznego i umiejętności technicznych, prac przysyłanych na lokalne konkursy fotograficzne, w których czasami oceniam. Natomiast wierzę, że pozyskana wiedza z tej książki i wdrożona w praktyce, mogłaby bardzo wiele pomóc w świadomej realizacji osobistych tematów, prezentacji fotografii w domu czy nawet tworzenie wirtualnych galerii w internecie.

Wszystkie porady autorki mogą służyć nam po to, by móc na nowo spojrzeć na nasze hobby, móc bardziej zainteresować naszą fotografią przyjaciół, kolegów i znajomych a także może być pomostem do osobistego rozwoju w tej dziedzinie w przyszłości.


materiał: Komentarz
tekst: Jarosław Domański
okładka: https://muza.com.pl/hobby/2787-make-photography-easier-9788328707238.html

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama