Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Buczyce Stare mają swoją drogę

W Starych Buczycach miało dziś (14 grudnia) miejsce uroczyste oddanie do użytku nowej drogi gminnej. Ponad 1216 metrów asfaltu wraz z krawężnikami i co znaczące – kanalizacją deszczową – pojawiło się na całej długości drogi prowadzącej przez wieś. Koszt budowy wyniósł ok. 2 mln 400 tys. zł. Ponad 1 mln 600 tys zł pochodziło ze środków Marszałka Województwa Lubelskiego. Prace wykonał Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia!!

W przyszłym roku już zaplanowane w budżecie gminy mamy budowę łączników tej drogi z drogą powiatową Janów Podlaski – Gnojno. To bardzo ważna chwila dla miejscowości i jej mieszkańców. Spełniamy obietnice i oczekiwania. Droga ułatwi życie wszystkim. I miejscowym i turystom. – mówił wójt Jacek Hura.

Drogę gminną nr 100061L w Buczycach Starych realizowano w formule zaprojektuj i wybuduj. Rezem z częścią drogową powstało odwodnienie i przebudowano sieć kabli telekomunikacyjnych. Powstało skrzyżowanie z drogą 100062L. Szerokość nowej drogi to od 5 do nawet 6 metrów. W roku przyszłym planowana jest budowa dwóch łączników z drogą powiatową. A w kolejce do realizacji czekają chodniki.

Budowa była możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Prace prowadzone były od wiosny tego roku do końca listopada. Termin przedłużony został w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych które znacznie utrudniały planową realizację poszczególnych etapów.

Droga przed budową przedstawiała stan opłakany. Usytuowanie drogi było zmienne z uwagi na zmienną szerokość pasa drogowego, oraz sposób wyjeżdżonego pasa drogowego. Stan nawierzchni gruntowej był zły. Występowały duże odkształcenia w przekroju z uwagi na odbywający się ruch kołowy i opady atmosferyczne. W wielu miejscach nastąpiło rozmycie gruntu przez wody opadowe z racji dużych spadków zbliżonych na niektórych odcinkach do 5,0%.

materiał: Radiobiper Janów Podlaski
temat: Janów Podlaski gmina / Buczyce Stare
zdjęcia, tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama