Reklama

Reklama

Reklama video

Otwarcie Towarzystwa Biznesowego w Białej Podlaskiej!

Mija 8 lat od kiedy odbyło się pierwsze śniadanie Towarzystwa Biznesowego w warszawskiej Pijalni Czekolady. To właśnie tam zebrała się grupa 50 przedsiębiorców, których łączyły te same wartości i chęć rozwijania swojego biznesu. Do tej pory te grupy spotykały się wyłącznie w największych miastach. Czas na kolejną miejscowość, w którym rozpoczyna działalność Towarzystwo, czas na Białą Podlaskę!

Kilkuset przedsiębiorców z całej Polski

Towarzystwa Biznesowe to środowisko ludzi wierzących – katolików, którzy czują, że są powołani do bycia przedsiębiorcą. To grupy nieformalne, które co tydzień spotykają się o poranku, aby nawiązywać nowe kontakty biznesowe, doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać relacje z ludźmi szanującymi podobne wartości.

Jak mówi założyciel TB Maciej Gnyszka – „wierzę głęboko, że jeśli ktoś jest powołany do bycia przedsiębiorcą to jest także powołany do ciągłego rozwoju. Ponadto do ulepszania swoich produktów, swojego zespołu i procesów, a także do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. Wspólnie można zdziałać naprawdę wiele! Gdy zakładałem Towarzystwa Biznesowe, nie przewidziałem jak ogromną wartością dla Członków będzie możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia. Szybko jednak okazało się, że poza wzajemną pomocą w dotarciu do nowych obszarów rynku dotychczas niedostępnych, to drugi co do ważności benefit! Dzięki temu, że w Towarzystwach każdy jest z innej branży, każdy na innym etapie rozwoju biznesu, pole do wzajemnej nauki jest gigantyczne! A dzięki temu łatwiej jest osiągnąć sukces. Ten kto poważnie traktuje swoje powołanie (jakie by ono nie było), powinien poważnie traktować także wezwanie do osiągania sukcesów w swojej branży.

Śniadania zaczynają się wcześnie, bo jak mówią organizatorzy: gdy konkurencja śpi, my już pracujemy. Po części duchowej zaczyna się około 30 minutowe szkolenie z wybranej dziedziny, która ważna jest z punktu widzenia pracodawcy, np. marketing, negocjacje, budowanie zespołu, zarządzanie lub sprzedaż. Tak, aby wszyscy mogli zyskać coś dla siebie. Co jakiś czas prezentowane są również firmy Członków Towarzystwa Biznesowego z danego miasta. Zapraszani są również goście z zewnątrz, którzy opowiadają o ciekawych inicjatywach, np. fundacje lub stowarzyszenia.

Po wystąpieniu zaproszonego gościa następuje sesja rekomendacji. Każdy z Członków ma 60 sekund, aby zaprezentować swoją firmę, opowiedzieć czym się zajmuje, jakich kontaktów, pomocy obecnie potrzebuje i w czym sam mógłby wesprzeć innych. Spotkanie kończy się luźnymi rozmowami, podczas których uczestnicy wymieniają się wizytówkami. Śniadanie biznesowe trwa najczęściej od 1,5 do 2 godzin.

3 główne korzyści

Po pierwsze, przedsiębiorcy dzięki Towarzystwom Biznesowym mają szansę na poszerzenie swojej bazy klientów. Członkowie nie spotykają się tam wyłącznie, aby więcej sprzedawać. Sprzedaż jest czymś dodatkowym. Nadrzędnym celem jest służba drugiemu człowiekowi i rozwój. Po drugie, uczestnicy śniadań mają możliwość nieustannego doskonalenia się, biorąc udział w regularnych szkoleniach. I wreszcie po trzecie poznają i kształtują relacje z ludźmi, którzy szanują te same wartości chrześcijańskie, takie jak: pracowitość, uczciwość i rzetelność.

Jest kilka klubów networkingowych w Polsce, jednak to co odróżnia Towarzystwa od pozostałych to oparcie na wartościach i przeciwstawienie się nieuczciwości, brakowi zaufania i nierzetelności. To środowisko chce być coraz silniejszym głosem w przestrzeni publicznej. Chce chronić i dbać o interesy pracodawców, którzy nie tylko dają solidny zastrzyk przychodu budżetowi państwa w postaci podatków, ale i najskuteczniej zmniejszają bezrobocie.

Nie oznacza to jednak, że jest to miejsce wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Członkami w wielu miastach są tzw. freelancerzy albo startupowcy, czyli osoby rozpoczynające swoją przygodę z własnymi biznesem. TB nie są jednak grupami inkluzywnymi, czyli takimi gdzie przyjmowany jest każdy. Członkami nie mogą zostać osoby, które nie uznają wkładu chrześcijaństwa w rozwój cywilizacji łacińskiej i ci, którzy wykazują się nieuczciwością i nierzetelnością w swoich działaniach. Na tym właśnie polega wyjątkowość Towarzystw, że Członkowie mają pewność, że polecana im osoba lub firma to sprawdzony kontakt, który nie zawiedzie.

Potwierdzają to słowa napisane przez papieża Piusa XI w encyklice Quadragesimo anno: „Chociaż ekonomia i etyka, każdy w swoim zakresie, własnymi się rządzą zasadami, byłoby jednak błędnym przypuszczenie, że zakresy gospodarczy i moralny tak są różnorodne i obce sobie, że żadna pomiędzy nimi nie zachodzi zależność.”

 

Spotkania Otwarte w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska będzie kolejnym miastem, w którym będzie działało Towarzystwo Biznesowe. Pierwsze spotkanie otwarte zaplanowano na 22 listopada w Pałacu w Cieleśnicy. Śniadanie rozpocznie się o godz. 8.30. Podczas spotkania wystąpi Założyciel Towarzystw Biznesowych – Maciej Gnyszka, który opowie o ich działaniu i wizji rozwoju oraz przedstawi korzyści dla przedsiębiorców wynikające z członkostwa. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych, którzy posiadają własną firmę, zarządzają, produkują, sprzedają, szukają nowych zleceń jako freelancerzy lub po prostu poszukują nowych kontraktów.

Gościem Specjalnym będzie również właścicielka marki BIALCON i Pałacu w Cieleśnicy – Barbara Chwesiuk.

Rejestrować można się do 20 listopada na stronie www.tbbialskie.evenea.pl lub pod nr telefonu 535-050-590. Liczba miejsc jest ograniczona.


materiał: Towarzystwo Biznesowe Bialskie
tekst / grafika: Michał Osiej, Koordynator Regionalny Polska Wschodnia Towarzystwa Biznesowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama