Sukces dziewcząt z Terespola. Drużyna z „Jedynki” siódmym zespołem w Polsce! Ogólnopolski Finał Tymbarku (galeria)

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10 i do lat 12 wśród dziewcząt i chłopców. Organizatorem jest PZPN. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 11 200 drużyn z 378 powiatów. Miło nam poinformować, że w tym zacnym gronie z całej Polski, siódme (7.) miejsce zajęła ekipa dziewcząt z Terespola! Gratulujemy!

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu pod opieką Andrzeja Korbala zdobyły 1 miejsce w finale wojewódzkim turnieju w dniu 21 maja w Lubartowie. W dniach 8-10 czerwca wystąpiły w Ogólnopolskim Finale w Warszawie.

Dziewczęta w kategorii u 12 zagrały w składzie: Beniuk Nikola, Jaszczyk Julia, Kurowska Julia, Leonienko Joanna, Maroszczuk Zuzanna, Mikołajuk Karolina, Zasiuk Nikola, Bednarzak Hanna.

SP nr1 Terespol – AP PSP Klimontów – 1:0

Rywalizację w tej kategorii wygrały dziewczęta UKS SAP „Szóstka” Brzeg. Finał sędziował Szymon Marciniak. Obecny był trener reprezentacji Polski Michał Probierz oraz piłkarze: Nicola Zalewski, Kacper Urbański i Mateusz Kochalski. Dziewczęta otrzymały dyplomy, medale oraz mnóstwo gadżetów (min.: plecaki, ortaliony, czapeczki) oraz stroje. Wszyscy uczestnicy turnieju obejrzeli mecz piłki nożnej Polska Turcja. W tej samej kategorii chłopcy ze szkoły podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej wywalczyli również 7 miejsce.

materiał: Szkoła Podstawowa nr 1 w Terespolu
tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki