Cena szkolenia: 900 zł./ 60h ( 45 min.) – możliwość uzyskania dofinansowania ze środków PFRON 90% kosztów szkolenia!!!
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2012 r. w sprawie dofinansowania kosztów szkolenia polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego, sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych oraz tłumacza-przewodnika (Dz. U. 2012 poz. 687), osobami mogącymi ubiegać się o dofinansowanie szkolenia są:
– osoba uprawniona
– członek rodziny osoby
– osoby mające stały lub bezpośredni kontakt z osobą uprawnioną
Możliwa wysokość dofinansowania:
– dla osoby uprawnionej – nie więcej niż 90% kosztów szkolenia,
– dla członka rodziny osoby uprawnionej oraz osoby mającej z nią stały lub bezpośredni kontakt – nie więcej niż 90% kosztów szkolenia.
Korzyści dla uczestników kursu:
SJM – system językowo-migowy – jest to podstawowy środek komunikowania się osób uprawnionych,
w którym znaki migowe wspierają wypowiedź dźwiękową – artykulacyjną.
Ułatwienie w komunikowaniu się z osobami niesłyszącymi,
Podniesienie swoich kwalifikacji,
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych,
Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia,
Otwarta droga dla absolwentów kursu do dalszego doskonalenia się w tym kierunku – możliwość udziału w kolejnych stopniach nauki języka migowego.
Szkolenie realizowane będzie stacjonarnie w małych grupach ćwiczeniowych. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Etapy formalnej realizacji szkolenia:
Złożenie w ACEU właściwego i poprawnie wypełnionego wniosku do PFRON max. do 20.12.2022 ( II termin szkolenia) tj. max. do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia,
Opłacenie wkładu własnego i dostarczenie dowodu wpłaty wraz z wnioskiem
Rachunek do wpłat: ABNS 45 1500 1331 1213 3001 7949 0000 Santander Bank Polska S.A.,
I Oddział w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 27, 21-500 Biała Podlaska, z dopiskiem w tytule:
„ Szkolenie j. migowego”,
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w PFRON – osobiste podpisanie umowy w odpowiednim Oddziale PFRON (każdy w swoim rejonie np. Biała Podlaska w Lublinie), niezwłoczne dostarczenie kopii podpisanej umowy do ACEU, p. 266 R. ( max. 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia), uczestnictwo w zajęciach i odbycie egzaminu, uzyskanie zaświadczenia o odbyciu szkolenia wraz z fakturą, którą należy przesłać do PFRON w celu uzyskania dofinansowania.
Rozliczenie dofinansowania:
Następuje na podstawie faktury lub rachunku wystawionego na wnioskodawcę/uczestnika kursu oraz dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Wnioskodawca przekazuje dokumenty rozliczeniowe w terminie 14 dni od dnia zakończenia szkolenia do PFRON. Dofinansowanie jest przekazywane na rachunek bankowy organizatora szkolenia ABNS w Białej Podlaskiej w terminie 14 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów rozliczeniowych przez PFRON.
mgr Małgorzata Mika
Psycholożka, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ponadto ukończyła Studium Techniki Audiologicznej w specjalności protetyk słuchu, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia. Była założycielką i kierowniczką Specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacji i Diagnozy Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Białej Podlaskiej, w którym pracowała w latach 1987-2012. Jest tłumaczką języka migowego. Pracując blisko 20 lat w Policealnym Studium Medycznym im.Danuty Siedzikówny prowadziła zajęcia z przedmiotów: Język migowy, Zarys psychologii, Komunikacja interpersonalna. Wykłada Psychologię rozwojową i Psychologię dla nauczycieli dla słuchaczy studiów podyplomowych Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych. Współpracuje również z bialską filią Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Terapia dzieci niesłyszących, problematyka związana z językiem migowym jest jej najbliższa, na bieżąco śledzi informacje z tych dziedzin. Aktualnie prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu. Do jej zainteresowań naukowych zalicza terapię psychologiczną dzieci z zaburzeniami rozwoju, mutyzmem wybiórczym i lękiem, a także tematykę wsparcia psychologicznego i szkoleń dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.W ostatnim czasie interesuje się dorosłymi osobami ze spektrum autyzmu. Szczególnie interesuje się literaturą z dziedziny kompetencji społecznych i mindfulnless. W czasie wolnym uprawia turystykę, fotografuje, uczy się języków obcych oraz ikonopisarstwa. Aktywnie uczestniczy w spotkaniach Klubów Dyskusyjnych Książki i Filmu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej.
Osoba uprawniona (pobierz wniosek )
Członek rodziny osoby uprawnionej (pobierz wniosek )
Osoby mające stały lub bezpośredni kontakt z osobą uprawnioną (pobierz wniosek )
Szczegółowe informacje:
Akademickie Centrum Edukacji Ustawicznej
kursy@akademiabialska.pl,
tel. 83-344 99 34
lub p. 266 R.
materiał: ABNS Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk