Dziewczyny początkowo przygotowały „swoje” DAMY kolorując obrazki, wycinając różne kreacje wieczorowe. Z tak przygotowanymi modelkami ruszyły w poszukiwaniu charakterystycznych motywów dla naszej szkoły. W projekcie wzięły udział: Martyna Osuch, Kasia Kukawska, Karolina Kalenik i Kristina Goroszko. Działania nadzorowały nauczycielki: Marta Bąkowska i Laura Czuhan.
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=news&n=911
To już rok działalności projekt edukacyjno-integracyjnego „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej”.
Powstał z myślą o uczennicach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.
Projekt gwarantuje działania, w których każda dziewczyna będzie miała równe szanse i możliwości realizacji swojego potencjału. Uczennice, do których adresowany jest projekt, są lub będą aktywne, poszukujące, ciekawe świata. Intencją założenia jest również włączenie do projektu uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Projekt „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej” opiera się głównie na metodzie twórczego rozwiązywania problemów i myśleniu projektowym. Jej celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań poprzez wykorzystywanie specyficznych metod pracy, pobudzających kreatywność.
Myślą przewodnią projektu jest założenie, że „dobry projekt to taki, który pogłębia szkolną edukację i jest powiązany z programem, a zarazem odpowiada zainteresowaniom uczniów i wiąże sensowną działalność praktyczną z pracą umysłową”.
Założenia projektu
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=134
Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020
Nabór do projektu
Strona Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej
https://www.facebook.com/Aktywne-Dziewczyny-z-Brzeskiej-115434073433814
Pomysłodawczynią autorskiego projektu jest Marta Bąkowska – nauczycielka pracująca w Zespole Kształcenia Integracyjnego ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.
materiał: Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej
tekst i zdjęcia: Marta Bąkowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki