Przy budowie Witosa, Karłowicza (LINK) i Tańskiego (LINK) nie skończyło się tylko i wyłącznie na technologii uproszczonej. Ich budowa pochłonęła znacznie większe środki finansowe. Już nie przez to, że są znacznie dłuższe niż Głowackiego (LINK) ale i przez to, że oprócz dywanika asfaltowego powstała trwała podbudowa, krawężniki, chodniki, zjazdy i jak w przypadku ulicy Witosa – oznakowanie poziome.
Ulica Wincentego Witosa położona jest na osiedlu Francuska. Odcinek zmodernizowany to 220 metrów od skrzyżowania z ul. Francuską do ul. Józefa Beka. Całość ulicy ma długość 770 metrów. Do zeszłego roku była to mozaika nawierzchniowa. Na omawianym odcinku trylinka, na odcinku od Francuskiej na wschód, aż za skrzyżowanie z ul. Braci Horaczyńskich i końca zabudowań asfalt w technologii uproszczonej (190 metrów) i dalsza część ulicy (360 metrów) w kierunku na zespół ogrodów działkowych Irena to ulica typowo gruntowa.
W 2019 roku, na odcinku przebudowanym zlikwidowano trylinkę a w jej miejsca dano silną podbudowę ulicy i dywanik asfaltowy. Ulica zyskała oznakowanie poziome i pionowe. Po jej lewej stronie powstał chodnik wraz z podjazdami, po prawej zachowano pas zieleni. Przebudowano skrzyżowania z ulicami: Glogera, Solarza i Bojki. Płynnie włączono dywanik asfaltowy w ulice Francuską i Beka.
W planach Urząd Miasta ma wymianę oświetlenia ulicy z sodowego na LED. W perspektywie też rozwój ulicy, jej budowa wraz z ulicami lokalnymi i dużym skrzyżowaniem wraz z przeznaczeniem terenów pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, boisko sportowe, ogrody działkowe, tereny pod usługi publiczne i komercyjne oraz teren pod centrum handlowe lub duży market powyżej 2000 m2 oraz parkingi.
materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki