Od 2007 roku, kiedy powstał projekt, już 107 firm z regionu może pochwalić się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka LUBELSKIE. Są to przedsiębiorstwa m.in. z branży spożywczej, medycznej, usługowej, mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, IT oraz ogrodniczej.
– Zachęcam lubelskich przedsiębiorców do udziału w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE. Otrzymanie tego tytułu jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą – przekonuje marszałek Jarosław Stawiarski.
W 2024 roku certyfikat otrzymało 8 firm:
1. AMERPHARMA Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie
2. C2C Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie
3. Cieleśnica S.A. z siedzibą w Rokitnie
4. Greenland Technologia EM Sp. z o.o. z siedzibą w Janowcu n/Wisłą
5. KARKO Robert Karkowski z siedzibą w Biłgoraju
6. KOJPASZ Sp. J. Kossowski, Jakubiuk z siedzibą w Wisznicach
7. MCL Łukasz Skowyra Restauracja Czarna Dama z siedzibą w Janowcu
8. Spiżarnia Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.
Marka LUBELSKIE wspiera działania proinwestycyjne, proeksportowe oraz rozwój gospodarczy regionu. Dzięki promocji regionalnych produktów i usług pomaga podnosić konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw. Projekt wykorzystuje marketingowy efekt miejsca pochodzenia (ang. place of origin effect) polegający na oddziaływaniu miejsca wytwarzania danego produktu czy usługi na dokonywanie wyboru przez konsumentów.
Poprzez udział w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE należy rozumieć:
1. Uzyskanie przez przedsiębiorcę certyfikatu Marka LUBELSKIE.
2. Prawo do posługiwania się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka LUBELSKIE.
3. Prawo do umieszczania znaku towarowego Marka LUBELSKIE na produktach/usługach, siedzibie firmy, materiałach promocji przedsiębiorstwa i w mediach społecznościowych.
\
Kto może wziąć udział w projekcie?
Podstawowym warunkiem udziału w projekcie gospodarczym Marka LUBELSKIE jest prowadzenie od co najmniej 24 miesięcy działalności gospodarczej na terenie województwa lubelskiego. Udział przedsiębiorstwa w projekcie należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia rejestracyjnego wraz z załączonym wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub zaświadczeniem o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Wypełniony formularz zgłoszenia rejestracyjnego należy składać:
1. Osobiście w punkcie kancelaryjnym (p. 072) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4, w godz. 7:30-15:30
lub
2. Za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi pocztowe na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Gospodarki przy ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
lub
3. Elektronicznie na adres: marka.lubelskie@lubelskie.pl – Wniosek wraz z załącznikami opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Przystąpienie do projektu jest bezpłatne. Informacje o projekcie oraz Regulamin udziału wraz z formularzem zgłoszenia rejestracyjnego znajdują się na stronie: www.marka.lubelskie.pl
materiał: Urząd Marszałkowski
tekst i zdjęcia: Anna Nycz Biuro Prasowe KANCELARIA MARSZAŁKA Urząd Marszałkowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki