Szkoła Lycee Sarda Garriga powitała nas radośnie i gorąco, dosłownie i w przenośni. Jest to równie duża szkoła jak nasza i ku naszemu zaskoczeniu, bardzo nowocześnie wyposażona. Tematem mobilności była edukacja z wykorzystaniem gier cyfrowych – „Digital Game-Based Learning”. Każda grupa przygotowała grę z wykorzystaniem różnych programów. Uczestniczyliśmy również w warsztatach dotyczących programowania i drukowania w technologii 3D.
Pobyt nie ograniczył się jednak do zajęć edukacyjnych. Mieliśmy czas na zwiedzanie, zakupy, plażowanie i zajadanie się pysznymi lokalnymi owocami. Liczi, marakuje i ananasy to kilka z wyśmienitych owoców, które mieliśmy okazję skosztować. Wyspa zaczarowała nas zupełnie odmiennym bogactwem roślinności, ale również nietypowym dla nas krajobrazem wyspy wulkanicznej. Mieszkańcy cechują się niezwykłym przyjacielskim usposobieniem i otwartością. Na wyspie mieszkają obywatele, których przodkowie pochodzą z Afryki, Indii, Chin czy Europy. Wyznają wiele religii, których świątynie znajdują się często na jednej ulicy, a mimo to żyją we wzajemnym szacunku i pokoju.
Mimo niezwykle długiej, bo ok. 24-godzinnej podróży z przygodami, będziemy jeszcze długo wspominać tę kolejną wyprawę z Erasmusem.
materiał, tekst i zdjęcia: Marzena Mierzwa, ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk