Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Przy ul. Krótkiej powstanie nowy budynek, który będzie pełnić funkcje społeczno-kulturalne

Kamienicę przy ul. Krótkiej zna każdy starszy mieszkaniec miasta. Znajdował się w niej Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych, Komenda Powiatowa Milicji Obywatelskiej, biuro paszportowe, potem komisariat policji. Ostatnio w budynku mieściło się biuro poselskie PiS. Od kilku lat obiekt stoi pusty a jego stan techniczny jest opłakany. Miasto chce wyburzyć budynek a w jego miejscu zbudować nowy, dzięki m.in. pozyskanym środkom unijnym.

Budynek ten został zbudowany w 1930 roku i przed wojną był w posiadaniu mieszkańców pochodzenia żydowskiego. Po wojnie obiekt przejął skarb państwa. Jako, że jest to obiekt zabytkowy na jego rozbiórkę musiał pozwolić konserwator zabytków. Taką zgodę wydał Arkadiusz Bojczuk, bialski konserwator zabytków. 

Miasto na budowę nowego obiektu przeznaczy 4 mln 380 tys. zł, z czego 93% tej kwoty są to środki z funduszy Unii Europejskiej. Nowy obiekt ma być wykorzystywany m.in. przez Bialskie Centrum Kultury, które będzie realizować w nim swoje funkcje kulturalne, uzupełnione o inne działania społeczne. Wykowaną inwestycji będzie firma Dach Styl M. Smoliński P. Bober z Radzynia Podlaskiego. – Dzięki pozyskanym przez nas środkom unijnym przywracamy estetykę i funkcjonalność zdegradowanemu budynkowi przy ul. Krótkiej – podkreśla prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Wykonawca zobowiązał się w umowie na ukończenie budowy w 10 miesięcy od rozpoczęcia prac. 

Przypomnijmy, że budowa budynku na ul. Krótkiej, to jeden z elementów projektu pn. „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”. Jego wartość całkowita to 23 mln 825 tys. zł, z czego dofinansowanie to ponad 19 mln 406 tys. zł.  W projekcie znajdują się działania dotyczące m.in. budynków przy ulicach: Łomaskiej 2d, Kolejowej 21, Piłsudskiego 3 czy Wąskiej 4. Szczegółowy plan z naniesionymi wszystkimi obiektami objętymi projektem zamieszczamy poniżej. 

 

Źródło / grafiki: UM w Białej Podlaskiej / Facebook/Michał Litwiniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 Responses

    1. no nie „dowiecie” – pytanie, co z taką „wiedzą” państwo uczynią i w czym ona pomoże? o tysiącu innych rzeczach się „dowiecie” natomiast z portalu. dlatego mają „państwo” do dyspozycji kilka czy nawet kilkanaście różnych portali i różnym profilu działalności i zainteresowań. proszę zauważyć – że odpisaliśmy – na ten komentarz. i również to docenić. pozdrawiamy. Radio Biper! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama