Podróżni na stacjach w Chełmie i Bełżcu korzystają z nowych wiat. Lepsze oznakowanie i gabloty informacyjne są m.in. w Szczebrzeszynie i we Włodawie. Nowe tablice i gabloty będą w tym roku montowane na kolejnych 25 stacjach i przystankach.
W ostatnich miesiącach na 8 stacjach i przystankach postawione zostały nowe przeszklone wiaty. Podróżni mają ochronę przed deszczem m.in. w Chełmie, Tereszpolu Biłgorajskim, Zawadzie, Bełżcu i Szczebrzeszynie. Na stacji w Chełmie, w miejscu starych konstrukcji, zamontowano 8 nowych wiat.
Dla zapewnienia lepszej informacji montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z najważniejszymi informacjami o podróży. W 2019 roku gabloty ustawiono m.in. we Włodawie, Szczebrzeszynie, Chełmie, Okunince-Białe oraz Karolinówce.
Nowe oznakowanie ułatwia orientację
W województwie na 7 stacjach i przystankach poprawiono oznakowania. Między innymi w Wandzinie, Niemcach, Chełmie i Bystrzycy k. Lublina zamontowane zostały nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów. Pomagają one pasażerom w podróży. Prace zrealizowano ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wartość montażu i wymiany wiat, gablot oraz tablic to 350 tys. zł.
W tym roku planowane są kolejne działania na Lubelszczyźnie dla zwiększenia komfortu obsługi podróżnych za ponad 210 tys. zł. Wymienione zostaną m.in. tablice z oznakowaniem stacji w Bełżcu i Lublinie Północnym. Nowe gabloty informacyjne będą zamontowane na ponad 20 stacjach i przystankach, m.in. w Borowinie, Rejowcu, Zamościu i Dorohusku.
Projekty inwestycyjne – modernizacja i nowe perony
Wkrótce zwiększy się standard podróży na kolejnych stacjach i przystankach na Lubelszczyźnie w ramach modernizacji linii z Warszawy do Lublina oraz z Siedlec do Terespola. Pasażerowie korzystają już m.in. z dwóch nowych peronów w Lublinie Głównym i z nowego przystanku Lublin Zachodni. Kończą się prace na peronach pomiędzy Dęblinem a Lublinem.
W ramach modernizacji linii Siedlce – Terespol budowany jest nowy peron na stacji w Białej Podlaskiej oraz perony na przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku. Na stacji Biała Podlaska gotowa jest już konstrukcja szerokiej wiaty o długości kilkuset metrów.
Prace na linii Warszawa – Lublin realizowane są przy dofinansowaniu ze środków UE w ramach POIiŚ, a na linii Siedlce – Terespol z programu CEF „Łącząc Europę”.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarówno w ramach prowadzonych dużych inwestycji jak i bieżących prac utrzymaniowych podnoszą komfort obsługi podróżnych.
Dworzec PKP Biała Podlaska
Biała Podlaska Rozrządowa
materiał: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tekst: Karol Jakubowski zespół prasowy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki
2 Responses
Wyrażenie „Jeszcze w tym roku” trzeba zastąpić „Oby w tym roku”. Ten remont posuwa się w tempie ślimaka idącego pod górę.
Mamy 2022 rok … i dalej syf !!!! Kiedy skończą ten tunel ?!?!?!?