Debiutowała w wieku 15 lat, zdobywając wyróżnienie w konkursie literackim ogłoszonym przez Tygodnik Słowo Podlasia. W 1984 roku jej wiersze trafiły do zbiorowego tomiku „Prezentacje”. Trzy lata później wydała „Niekontrolowany Uścisk dłoni”, zaś w 2006 roku „Uczłowieczenie chromosomów”. Publikowała też w Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym, Życiu literackim, Kresach literackich, Nowinach Podlaskich i Gazecie Bialskiej. Pracowała jako instruktor teatralny w klubach kultury Piast i Eureka i jako regionalistka w klubie kultury GOK w Worońcu.
– Kiedyś pasjonowały mnie poezja i teatr. Od kiedy zachorowałam i zmuszona byłam szukać pomocy terapeutycznej, coraz więcej czasu poświęcałam medycynie naturalnej. Tej dobrze niegdyś znanej na Podlasiu, ale zapomnianej. Odkryłam, że wielce przydatne mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie metody tzw. ludowych znachorek i szeptunek, które skutecznie leczyły ludzi z różnych dolegliwości. To skłoniło mnie do poznawania starych metod i wdrażania ich w praktyce. W międzyczasie ukończyłam wiele kursów i dziś jestem dyplomowaną bioterapeutką, mistrzynią reiki, mistrzynią tybetańskiego reiki, liderem jogi śmiechu, masażu tybetańskiego i indiańskiego. Udało mi się udoskonalić i opatentować własna metodę konchowania ciała. Jest ona przydatna w leczeniu wieku schorzeń dodaje E. Kuc.
Doświadczenia, jakie osiągnęła pozwoliły jej wydać dwie doskonale sprzedające się książki „Konchowanie i laryngologia alternatywna” oraz „Laryngologia alternatywna”.
Od 13 lat dawna poetka i dziennikarka prowadzi gabinet terapii naturalnej. Mieszka w Pratulinie nad Bugiem, gdzie odwiedza ją wiele osób. Prowadzi też wykłady o medycynie naturalnej na YouTube, uczestniczy w kongresach naturoterapeutów i pomaga w dolegliwości wieku ludziom. Dzięki Skype i WhatsUp kontaktuje się z potrzebującymi pomocy z USA i Australii. Czuje się kobietą szczęśliwą i spełnioną. Na koniec spotkania zaprezentowała mydła ziołowe własnej produkcji i odpowiedziała na liczne pytania uczestników. Były one wyczerpujące i błyskotliwe.
zdjęcia tekst: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki