Nabór wniosków w ramach działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE, RPO WL 2014-2020 został ogłoszony w celu opracowania wniosku konkursowego, który zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Projekt ten będzie realizowany przez Gminę Miejską Biała Podlaska w przypadku otrzymania dofinansowania z RPO WL.
Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski w poprzednim naborze wniosków tj. w 2016 r., a nie zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w poprzednim projekcie poprzez podpisanie umowy na montaż urządzeń oraz znajdujący się na liście rezerwowej i podtrzymujący wolę uczestnictwa w naborze do „OZE II”, proszeni są o ponowne wypełnienie ankiet i dostarczenie wymaganych dokumentów. Dla osób znajdujących się na liście rezerwowej z 2016 r. obowiązuje kolejność z listy rezerwowej. Uzupełnienie listy uczestnictwa w projekcie „OZE II” nastąpi wnioskami nowych chętnych według kolejności składanych wniosków.
Weryfikacja wniosków nastąpi po zakończeniu naboru. Wszelkie uzupełnienia i poprawki wniosków będą realizowane na podstawie kontaktu telefonicznego na numer podany we wniosku.
Wniosek o dofinansowanie do instalacji OZE należy złożyć na odpowiednim formularzu udostępnionym na stronie internetowej Urzędu Miasta Biała Podlaska wraz z niezbędnymi załącznikami w terminie od 14.08.2019 r. do 23.08.2019 r. Miejsce składania wniosków: Urząd Miasta Biała Podlaska, ul. M. J. Piłsudskiego 3, 21-500 Biała Podlaska, pokój nr 8 na parterze /kancelaria/. Wniosek należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „OZE – II” .
Wnioski niezamknięte w kopercie nie będą przyjmowane.
- Do wniosków o montaż instalacji fotowoltaicznej i solarnej należy dołączyć zdjęcia czterech stron elewacji z widocznymi połaciami dachowymi, z oznaczeniem stron świat.
- Do wniosków o montaż instalacji fotowoltaicznej należy dołączyć dwie ostatnie zapłacone faktury za energię elektryczną i usługi dystrybucyjne.
- Wnioskodawca musi posiadać nieruchomość na terenie miasta Biała Podlaska i spełniać następujące wymagania w zakresie montażu instalacji OZE:
a) być właścicielem nieruchomości zabudowanej i gruntowej na których planowany jest montaż instalacji – w przypadku współwłasności nieruchomości wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu (należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo);
b) posiadać pozwolenie na użytkowanie budynku lub zgłoszenie zakończenia budowy – budynki, które aktualnie są na etapie zakończenia budowy muszą posiadać takie pozwolenie/zgłoszenie najpóźniej do dnia 31.12.2019 r.;
c) nie może posiadać jakichkolwiek zaległości wobec Gminy Miejskiej Biała Podlaska w ramach zobowiązań finansowych z tytułu należności podatkowych, opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi itd.; - W przypadku pozyskania środków na wykonanie zadania Wnioskodawca może zostać zobowiązany do dostarczenia aktualnego badania technicznego instalacji elektrycznej.
- Stawka podatku VAT będzie wynosiła 8% w przypadku instalacji montowanych wewnątrz lub na budynku mieszkalnym oraz 23% poza budynkiem mieszkalnym (na gruncie, garażu, budynku gospodarczym itd.).
- Złożenie niekompletnej, bądź nierzetelnie wypełnionej ankiety wraz załącznikami, skutkuje odrzuceniem wniosku.
- Koszty pośrednie montażu instalacji doliczane zostaną proporcjonalnie do ceny instalacji.
- Mieszkaniec zobowiązany będzie do wniesienia opłaty zryczałtowanej za montaż instalacji.
Wniosek o montaż instalacji fotowoltaicznej
Wniosek o montaż kolektorów słonecznych
materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / grafika: UM w Białej Podlaskiej