Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Nowe dary od WOŚP

Kolejne dary wpłynęły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprzęt trafił do Oddziału Neonatologicznego, który nosi imię Fundacji. Do naszych najmłodszych pacjentów trafiły: inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, ssak, pomy infuzyjne, kardiomonitor, pulskosymetr – sprzęt z własnym zasilaniem oraz zostały przekazane 3 lampy ledowe. Wartość całego zestawu to ok. 300 000, 00 PLN.

Ponadto na oddział przekazano respirator noworodkowy oraz dwa aparaty wspomagające oddychanie. Łączna wartość zestawu to 206 568,00 PLN. Zostały również przekazane materace przeciwodleżynowe o łącznej wartości 147 150,00 PLN, które trafiły do Ośrodka Opieki Medycznej „Domowy Szpital”.

Ogromny wkład w przekazanie na rzecz szpitala darów ma Ordynator Oddziału Neonatologicznego im. WOŚP – lek. med. Riad Haidar. Aktywnie uczestniczy i każdego roku wspiera działania Fundacji. Lek. med. Riad Haidar – Ordynator Oddziału Neonatologicznego im. Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WSzS w Białej Podlaskiej:
To już kolejna partia darów z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tym się nie kończy spływ sprzętu do nas. Niewątpliwie, to co otrzymaliśmy, z punktu widzenia opieki nad noworodkiem w ciężkim stanie, jest bardzo istotne, bo życie zaczyna się na porodówce. Sposób zaopatrzenia dzieci i przygotowania do transportu jest bardzo istotny, bardzo ważne jest również w czym będą transportowane z sali porodowej na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka.

Mamy dużo sprzętu, ale wiadomo, że medycyna i technologia idzie do przodu i razem z nimi idzie nowoczesność. Nie chciałbym, aby mój oddział był odcięty od tej innowacji. Każdą metodę, która będzie wdrażana i będę uważał, że jest nam potrzebna – będę dążył do zdobycia tego.

Dostaliśmy również 3 lampy do fototerapii. Są to lampy ledowe, przyjazne środowisku i przyjazne dziecku. Gabarytowo są małe, więc wygodnie można nimi manewrować pomiędzy łóżkami na sali przy matce. Lampy te są naprawdę potrzebne, tym bardziej, że leczenie żółtaczek nie wymaga dużego specjalistycznego sprzętu. Te lampy będą pomagały nam tutaj stacjonarnie.
Chciałbym przy okazji podkreślić, że jednym z elementów, do którego chcę dążyć, to lampy do wypożyczania do domu pacjentek. Niejednokrotnie podczas pobytu w domu żółtaczka się nasila, lekarze rodzinni nie mają doświadczenia z małymi dziećmi, wówczas kierują do szpitala. Jednak nie ma potrzeby przyjmowania tych pacjentów na oddział. Jest możliwość, aby udzielić instruktarzu i dać lampę do domu na jakiś okres, żeby dziecko było w środowisku domowym, a jednocześnie zmniejszylibyśmy liczbę ponownych hospitalizacji, nie raz niepotrzebnych.


materiał: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
tekst : Magdalena Us Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego Rzecznik Prasowy Szpitala
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama