Nieuczciwi handlowcy, podszywający się pod markę PGE znów pojawiają się w domach naszych klientów. Przypominamy, jak nie dać się oszukać.
W ostatnich dniach pracownicy PGE Obrót odbierają sygnały od Klientów, którzy podpisali niekorzystne dla nich umowy, zmieniając tym samym bez swojej wiedzy sprzedawcę energii.
Przypominamy kilka zasad, o których warto pamiętać, żeby nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom:
- Należy sprawdzić tożsamość handlowca, który nas odwiedza i to, jaką firmę reprezentuje.
- Dokładnie zapoznać się z dokumentami, które nam proponuje: skontrolować wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty, a także sprawdzić, jakie są warunki rozwiązania umowy.
- Zachować jeden egzemplarz umowy, jeśli już ją podpisaliśmy.
W przypadku podpisania umowy poza siedzibą firmy (czyli np. w domu) mamy prawo do jej rozwiązana w ciągu 14 dni, bez żadnych negatywnych skutków.
PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji polegającej m.in. na dokładnym informowaniu Klientów o swoich produktach i usługach. Spółka ma certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią. Co roku w ramach TOE włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię” mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami na rynku sprzedaży prądu i gazu.
Ponadto prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające Klientów oraz informujące, jak nie dać się oszukać. A także przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.
materiał: Kraj
tekst: PGE Obrót
zdjęcie: pixabay.com