W Nadbużańskich Sławatyczach 30 grudnia 2017 roku w Sali Widowiskowej GOK odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Kowieskiego. Niepowtarzalna tematyka obrazów zapierała dech w piersiach. Obrazy nie pozwalały przejść obok siebie jako niezauważalne i nijakie.
Obserwujący mogli na chwilę przenieść się w świat nieodgadnionych do końca zmysłów. Autor obrazów pozwolił oglądającym na chwilę uchylić kurtynę swoich emocji. Wystawa gościła zbyt krótko lecz pozostawiła po sobie ślad niezauważalny i bardzo delikatny w naszych sercach. Autorowi wystawy gratulujemy wielkiego talentu i dziękujemy za umożliwienie kontaktu ze swoją twórczością.
Swoją obecnością wernisaż malarstwa uświetnili: Minister Kancelarii Prezydenta RP Pan Paweł Soloch z żoną Katarzyną, Wójt Gminy Sławatycze Pan Grzegorz Kiec z żoną Katarzyną, Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Pan Mariusz Kiczyński, Pani Katarzyna Smyk z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, Pan Marek Sawicki z żoną Beatą pomysłodawcy zorganizowania wystawy malarstwa Piotra Kowieskiego oraz mieszkańcy Sławatycz i przybyli goście.
Piotr Kowieski urodził się w 1968 r. Białej Podlaskiej. Ukończył Politologię na UMCS w Lublinie. W latach osiemdziesiątych był współzałożycielem i gitarzystą bialskiego zespołu “Tabes”. Kapela ta występowała dwukrotnie w Jarocinie – w 1986 i 1987 r. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. Jego wystawy indywidualne prezentowane były w 2012 r. w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej oraz w 2014 r. w Galerii Schody w Warszawie. W 2015 roku jego obrazy wystawiane były na zbiorczej wystawie w Bułgarskim Instytucie Kulturalnym w Warszawie.
Współpracuje z Galerią Orthwein i Stowarzyszeniem Twórców Niezależnych Stn Amarant. Jest twórcą okładki wydanej w 2015 roku płyty “Shata Qs” laureata programu Must be the Music. Jego obrazy prezentowane były na okładkach Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego i w tomikach wierszy. Autor sam też pisze wiersze. Jako poeta zadebiutował w 2015 r., najpierw w “Gościńcu Bialskim”, a następnie w “Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym” i Akancie. Kilka jego wierszy i obrazów opublikowanych zostało w Mińsku na Białorusi (miesięcznik literacki “Maładost”). Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej
[foogallery id=”70842″]
materiał: GOK Sławatycze
tekst: Radosław Szczur / Bolesław Szulej
zdjęcia: Radosław Szczur / Bolesław Szulej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki
2 Responses
Brawo! Gratulacje!
Konia z rzędem temu kto z obecnych połapie się o co w tych bazgrołach chodzi…