Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: „Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem” – zaproszenie na konferencję

„Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem” to motyw przewodni konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólny Świat”, która obędzie się w dniu 18 października 2017 r. w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju filii AWF w Białej Podlaskiej. Udział w tym wydarzeniu potwierdziło 460 osób, a  patronat honorowy nad konferencją objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

– Coraz częściej spotykamy osoby z autyzmem. Stanowią już ponad 1% nas. Widzimy, jak doświadczają w swoim życiu trudności związanych z relacjami z innymi ludźmi. Powodem tych niepowodzeń są między innymi nietypowe zachowania, które przez otoczenie oceniane są jako trudne do zaakceptowania.  Często stanowią powód unikania czy wręcz odrzucania tych osób, a czasami nawet wywołują lęk – mówi Anna Chwałek , prezes działającego od 10 lat Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej. – Znalezienie przyczyn  występowania trudnych zachowań oraz sposobów i metod radzenia sobie jest kluczowe dla podnoszenia jakości życia osób z autyzmem i bliskich im osób. Ułatwia, a często po prostu warunkuje, nawiązywanie znajomości, naukę i ich codzienne funkcjonowanie w swojej społeczności. Większość ludzi jednak nie wie, co zrobić,  by tych postępowań uniknąć lub je skutecznie wyeliminować z codzienności osób z autyzmem-podkreśla.

Celem konferencji jest wyjaśnienie, skąd się biorą trudne zachowania osób z autyzmem i co zrobić, gdy nic już nie działa. Sposoby radzenia sobie z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem zaprezentują wybitni specjaliści, zajmujący się badaniami naukowymi i bezpośrednią terapią osób ze spektrum autyzmu.

 

Program konferencji:

10.00 Otwarcie konferencji, wystąpienia gości.

10.15-11.00mgr Anna Chwałek, Stowarzyszenie Wspólny Świat, Biała Podlaska

„Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia Wspólny Świat”.

11.00. – 11.45  Dr n.med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta , certyfikowany superwizor i  dydaktyk  terapii  poznawczo-behawioralnej, wykładowca, asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,  wykładowca w szkole terapii  poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie.

 „Co zrobić, gdy kopnie czy zanim kopnie? Rola funkcji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi”

11.45 – 12.30 Dr hab. Przemysław Bąbel, Psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji naukowych, w tym książek „Analiza zachowania. Vademecum”, „12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć” oraz „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem. Teoria, badania i praktyka stosowanej analizy zachowania”

 „Stosowana analiza zachowania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu”

12.30. – 12. 45 Przerwa kawowa.

12.45. – 13. 30 Beata Ignaczewska, psycholog, certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej, wykładowca Akademii Medycznej w Gdańsku, terapeuta osób z autyzmem, trener szkoleniowy, autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem.
„System motywacyjny sposobem na redukcje trudnych zachowań”

13.30-14.15 Dr Anna Waligórska Psycholog, adiunkt Uniwersytetu SWPS, dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europe.

 „Jak opierać terapię i edukację osób z ASD na technikach potwierdzonych badawczo? Model NPDC jako przykład systemowego rozwiązania.”

14.15.-14.35 mgr Wilhelm Gromisz, Nauczyciel akademicki w Filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej, Zakład Sportów Indywidualnych. Terapeuta integracji sensorycznej, instruktor pływania, nauczyciel WF w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Wielokrotny medalista mistrzostwa Polski w pływaniu. Trener klasy pierwszej w pływaniu.

„Aktywność fizyczna a zachowanie dzieci z autyzmem”

Do kogo jest skierowana konferencja?

do lekarzy pediatrów, psychiatrów, neurologów, lekarzy rodzinnych i lekarzy innych specjalności do dyrektorów i  pracowników pomocy społecznej, pracowników socjalnych do pedagogów, psychologów i logopedów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz terapeutów z innych ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym do dyrektorów i nauczycieli przedszkoli  do dyrektorów i nauczycieli szkół masowych, szkół specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych do  pracowników samorządowych organizujących proces kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych oraz realizujących inne działania wspomagające rozwój dziecka i zapobiegające wykluczeniu społecznemu do rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Stowarzyszenie „Wspólny Świat”
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama