Szanowni Panowie! Piszę publikację na temat przemocy kobiet wobec mężczyzn. Niestety ten problem w Polsce jest wciąż bagatelizowany. Wielu panów, którzy są nękani psychicznie lub po prostu są bici, boi się o tym choćby zająknąć. Nie wspominają o problemie ani znajomym, ani tym bardziej nie zgłaszają tego żadnym organom. Kobiety stosujące przemoc można spotkać we wszystkich warstwach społecznych.
Coraz częściej kobiety do rozwiązywania rodzinnych problemów używają siły. Nieustanna kontrola partnera przez zazdrosną partnerkę, groźby odejścia z dziećmi i upokarzanie partnera. Przemoc fizyczna, ekonomiczna bądź seksualna.
Pierwszym krokiem do zatrzymania przemocy jest zdać sobie sprawę, że to jest przemoc. Przyznanie, że problem faktycznie istnieje i szukanie pomocy nie oznacza, że nie udało Ci się jako człowiekowi i jako mężowi. Nie jesteś winien, ani nie jesteś słaby.
Niestety maltretowany mężczyzna ma większą szansę być zaszufladkowanym jako manipulator i intrygant, aniżeli faktyczna ofiara. Co gorsza, jeżeli poszkodowani wciąż będą trzymać prawdę tylko dla siebie, w najbliższym czasie sytuacja raczej się nie zmieni.
Przesłanie swojej historii jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej opublikowanie i umieszczenie w publikacji, którą piszę. Wszelkie dane, mogące pomóc w identyfikacji konkretnej osoby, zostaną zatarte lub zmienione.
Gwarantuję zachowanie poufności i anonimowości. Możesz mi przesłać swoją historię mailowo bądź umówić się na spotkanie osobiście.
e-mail: anika2411@gmail.com
Anna Stolarczuk – pedagog resocjalizacyjny i opiekuńczy, trener, mediator sądowy, społeczny kurator sądowy, były asystent rodziny, przewodnicząca KRPA. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów: tematycznych dla Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych, funkcjonariuszy publicznych, przedstawicieli placówek oświatowych i wielu innych, z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym interwencji kryzysowej i realizacja procedury „Niebieskie Karty”, przeciwdziałania mobbingowi w pracy, przedsiębiorczość i kompetencji zawodowych, umiejętności psychospołecznych w tym Treningu Zastępowania Agresji, zajęć o charakterze profilaktycznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
materiał: Radiobiper Biała Podlaska
tekst: Anna Stolarczuk / Leszek Niedaleki
grafika: zasoby Internetu
opracowanie: Leszek Niedaleki