30 maja w Domu Kultury w Hrudzie obchodzono Dzień Działacza Kultury. Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w działalność kulturalną na terenie powiatu bialskiego, a więc w pierwszej kolejności dla pracowników instytucji kultury i społecznikom. Podczas święta podsumowano również dwa konkursy z 2016 roku – „Samorząd gminny przyjazny kulturze” oraz „Bialskie Talenty”. Dziś informacja o wyróżnieniach oraz fotogaleria a już niebawem nasz reportaż filmowy z wydarzenia.
Medale „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali:
– Bożena Pawlina – Maksymiuk – prezes Fundacji Nadbużański Uniwersytet Ludowy
– Maria Sawczuk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie,
Dyplom uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała:
– Aleksandra Melaniuk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej.
W konkursie „Samorząd gminny przyjazny kulturze 2016 ” tytuł otrzymało Miasto Międzyrzec Podlaski. Podziękowania otrzymali ponadto przedstawiciele gmin: Sosnówka, Drelów, Terespol, Międzyrzec Podlaski, Łomazy, Sławatycze
W konkursie „Bialskie Talenty” za 2016 r. Statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną otrzymali:
– w dziedzinie kultury: Natalia Marczuk (śpiew, plastyka), Wiktoria Leszczyńska (taniec) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim i Wiktoria Leszczyńska (taniec) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
– w dziedzinie sportu: Patrycja Waszczuk (szachy) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Jakub Celiński (pływanie) z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
– w dziedzinie nauki – Karolina Borkowska z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim.
Ponadto Grand Prix za już trzeci „Bialski Talent” w swojej naukowej karierze otrzymał Rafał Stepulak z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim.
Na spotkaniu między punktami programu swoje talenty prezentowali mieszkańcy gminy Biała Podlaska oraz „Bialskie Talenty”. Wystąpili: Zespół obrzędowo-śpiewaczy z Hruda, przedstawiciele Młodzieżowej Grupy Tanecznej „Macierzanka” i Zespołu Tanecznego „Figiel” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, Zespół „Zorza” z Cicibora Dużego, Natalia Marczuk, Cezary Cap i Wiktoria Leszczyńska, a także Zespół „Sokotuchy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.
Po zakończeniu części oficjalnej goście mogli zwiedzić Pracownie Tkacką oraz porozmawiać o bieżących wyzwaniach dla kultury.
[foogallery id=”33656″]
materiał: Powiat Bialski
tekst: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej / Jakub(OvO)Sowa
zdjęcia: Małgorzata Mieńko