Specjalnie z myślą o nauczycielach i uczniach, Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich KE przygotowała pomocnik edukacyjny. Pakiet nauczyciela to zbiór gotowych środków nauczania i uczenia się, który ma pomóc w poszerzaniu wiedzy na temat znaczenia żywności i rolnictwa w codziennym życiu. Pakiet jest darmowy, dostępny we wszystkich językach urzędowych UE, z wyjątkiem irlandzkiego.
Zestaw dzieli się na 3 części, skupione wokół głównych zagadnień:
– żywność
– środowisko
– obszary wiejskie.
Każdy z modułów zawiera:
– krótkie wprowadzenie dla nauczyciela z wyszczególnieniem celów nauczania,
– arkusze robocze z ćwiczeniami dla uczniów,
– schemat projektu dla uczniów z propozycją realizacji projektu międzyprzedmiotowego w ramach danego tematu rozdziału.
Pakiet może być używany przez nauczycieli różnych przedmiotów, takich jak: geografia, przyroda, wiedza o społeczeństwie, ekonomia, europeistyka, ekonomia krajowa, rolnictwo, technologie informacyjno-komunikacyjne i nauki społeczne. Materiały dotyczące trzech wiodących tematów nie mają na celu szkolenia uczniów w zakresie polityki unijnej: ich celem jest pokazanie młodym ludziom, jakie korzyści czerpią wszyscy obywatele z rolnictwa.
Zestaw został stworzony w taki sposób, aby nauczyciel mógł wykorzystywać podczas zajęć poszczególne jego części osobno lub prowadzić uczniów kolejno przez moduły.
Wszystkie materiały do pobrania: informator dla nauczycieli, film animowany, pokaz slajdów, plan lekcji, a także tematy lekcyjne do poszczególnych modułów można pobrać ze strony internetowej DG AGRI.
Zestaw jest możliwy do zamówienia również w formie papierowej. W skład takiego zestawu, oprócz standardowych materiałów i mapy, wchodzi dodatkowo płyta DVD oraz klucz USB.
Zamówienia można składać na stronie EU Bookshop.
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK
materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radiobiper Biała Podlaska
UWAGA Mariusz Maksymiuk:
Przepraszamy za marną jakość zdjęć w tym dziale. Portal Komisji Europejskiej w Polsce z którego pobieramy materiały oszczędza na zdjęciach. Widocznie nikt z „menedżerów” portalu jak i kierownictwa portalu nie pomyślał o tym, że materiały mogą być dalej rozpowszechniane i publikowane a każdy z kolejnych serwisów a już nie wspominając prasy wolałbym zdjęcia w dobrej jakości i dużym formacie.
Trudno. Do zaproponowanych standarów wypada nam się jedynie dostosować.