Obiekt o którym mowa ulokowano – po gruntownej przebudowie i rozbudowie – w dawnym Oddziale Zakaźnym mieszczącym się przy ul. Warszawskiej. Dziś, nowa placówka ma własny wjazd od ul. Spółdzielczej. To zupełnie inny szpital. To zupełnie inny obiekt. To zupełnie inny czas i inne potrzeby pacjentów. Domowy Szpital powinien poradzić sobie z największymi wyzwaniami. Dziś fotorelacja i opis. Już niebawem FILM!! Zapraszamy!!
„Domowy Szpital” to projekt wpisujący się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej bialskiego szpitala. Jest to inwestycja bardzo potrzebna w naszym regionie i na wskroś nowoczesna. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie zakresu i poprawa jakości usług medycznych świadczonych na rzecz osób starszych, schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi oraz zwiększenia troski nad osobami wymagającymi stałej opieki.
DNI OTWARTE DOMOWEGO SZPITALA <<==>> PROGRAM <<==>> LINK
– Pragniemy zaproponować takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom zupełnie nowatorskie podejście do opieki i leczenia. Nazwa „Domowy Szpital” zawiera w sobie podwójną informację. – mówi nam Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala.
Pacjenci, którzy znajdą się w pięknym budynku przy ulicy Spółdzielczej 5, odkryją tam iście domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną. Inni pacjenci, pozostając w swoich domach wśród najbliższych, będą mogli również liczyć na daleko idącą pomoc medyczną w wielu wymiarach opieki i leczenia.
– To opiekę i leczenie zapewnimy pacjentom poprzez wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz możliwość całodobowych konsultacji medycznych przez telefon oraz poprzez system teleopieki. – dodaje pani rzecznik.
Uruchomienie „Domowego Szpitala” do dyspozycji pacjentów jest:
– odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opiekę długoterminową i hospicyjną,
– odniesieniem jakości życia ludzi przewlekle chorych i niepełnosprawnych,
– poprawą jakości świadczonych usług medycznych oraz wzrostem ich dostępności,
– poprawą konkurencyjności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej na rynku usług medycznych.
Świadczenia medyczne będą finansowana w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w ramach obecnie obowiązujących umów z NFZ.
W projekcie przewidziano:
– hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci,
– pielęgniarską opiekę w domu pacjenta
– teleopiekę,
– stacjonarną opiekę długoterminową w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Zespole Opieki Paliatywnej (ten zakres umiejscowiony jest w Białej Podlaskiej przy ul. Spółdzielczej 5)
– poradnię medycyny paliatywnej,
– ośrodek wsparcia w postaci Dziennej Domowej Opieki Medycznej,
– rehabilitację w domu pacjenta,
– tlenoterapię domową,
– uslugi te i obsługę zapewni docelowo 66 osobowa załoga pracująca w „Domowym Szpitalu”.
„Domowy Szpital” przy ul. Spółdzielczej to:
– 1 543,00 m2 powierzchni zabudowy projektowanej,
– 3 442,5 m2powierzchni użytkowej,
– 14 563 m3 kubatury o wyjątkowej architekturze.
Nasi pacjenci opiekę taką otrzymają na 70 łóżkach w Zespole Opieki Paliatywnej i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym oraz na 15-20 miejscach pobytu dziennego.
Pierwsi pacjenci znajdą miejsce w „Domowym Szpitalu” na przełomie kwietnia/maja 2017r. Zakres pewnych działań ze względu na innowacyjność projektu – zastosowanie technologii teleopieki nad pacjentami pozostającymi w domu oraz rozpoczęcie funkcjonowania DDOM – Dziennego Domu Opieki Medycznej może sprawić, że pacjenci w tych obszarach mogą znaleźć miejsce w ośrodku nieco później.
[foogallery id=”22846″]
materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Domowy Szpital. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
tekst: Magdalena Us rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
6 Responses
Fajnie ze taki szpital powstaje. Powinno być wiecej takich projektów żeby powstawały w Polsce bo nasza służba zdrowia jest trudna i ciężko o solidny szpital w Polsce nie licząc dużych miast.
No dokładnie im więcej punktów medycznych tym lepiej bo jednak blisko do punktu.
Ładny szpital i dobrze zrobiony widze ze przygotowanie do pracy też jest w nienajgorzej kondycji, dobra obsługa i szpital na prawde może być dobrym miejscem leczniczym
Ładny szpital. Potrzeba więcej takich. Siłownia jest rzadko spotykana w szpitalach widzę, a tutaj na zdjęciu się znalazła 🙂
Dobrze się dzieje
Tylko ładnie wygląda z zewnatrz nic więcej !!!
I co z tego że jest ładnie wyposażony i to dzięki J.Owsiakowi jak nie ma tam empatii ze strony lekarza do cierpiących takie słowa wypowiedział do rodziny cierpiącej ” z panem Bogiem nie ma co dyskutować ” czy takie słowa powinien wypowiadać lekarz ?
Budynek ładny, nowoczesny, sprzęt super ale tylko i wyłącznie Jurkowi Owsiakowi i to konie plusów.
W ubiegłym roku, niestety przekonałam się jak funkcjonuje hospicjum, przez niepełne dwa tygodnie leżała tam moja mama i gdybym w chwili oddania jej do tej placówki wiedziała jak słaba jest tam opieka to w życiu bym jej tam nie zostawiła nawet na godzinę.
Personel jest i tylko jest bo, żeby zajął się pacjentem tak jak powinien to są marzenia.
Zero zrozumienia dla cierpiącego pacjenta, dla rodziny.
80% personelu robi wszystko z łaską i niechęcią.
Mogłabym podać dużo przykładów zaniedbań wynikających z lenistwa szczególnie pracujących tam, tzw. opiekunów ale nawet teraz po roku od tych wydarzeń jest to dla mnie ciężkie wspomnienie, więc tylko napiszę NIE POLECAM !!