Reklama

Reklama

Reklama video

Wieści z Unii: Oceń „Europę dla Obywateli”

Czy słyszałeś o programie „Europa dla Obywateli”? A może brałeś/aś udział w jednym z projektów realizowanych w jego ramach? Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest ocena dotychczasowych osiągnięć „Europy dla obywateli”. To okazja, by wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poświęcenia 10 minut na wypełnienie ankiety – jest na to czas do 10 kwietnia br.

Celem konsultacji społecznych jest ocena bieżących wyników programu „Europa dla obywateli”, realizowanego w latach 2014-2020. Program ma służyć m.in. popularyzacji tematyki unijnej i historii Unii Europejskiej, promowaniu obywatelstwa europejskiego oraz wspieraniu aktywności obywatelskiej na poziomie unijnym.

Program jest podzielony na dwa bloki tematyczne: „Pamięć o przeszłości Europy” i „Zaangażowanie demokratyczne i aktywność obywatelska”. Wsparcie w ramach programu otrzymują inicjatywy i organizacje promujące aktywne społeczeństwo obywatelskie, a także organizacje społeczeństwa obywatelskiego działające w ogólnym interesie Europy, jak również miasta i projekty poświęcone pamięci o historii Europy.

W otwartej do 10 kwietnia 2017 r. ankiecie badana jest rozpoznawalność programu i jego ocena w oczach obywateli UE. Jest również miejsce na sugestie dotyczące ulepszenia programu.

Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do udoskonalenia aktualnego programu „Europa dla obywateli”, – dlatego tym bardziej warto zabrać głos w tej sprawie.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radiobiper Biała Podlaska

 

UWAGA Mariusz Maksymiuk:
Przepraszamy za marną jakość zdjęć w tym dziale. Portal Komisji Europejskiej w Polsce z którego pobieramy materiały oszczędza na zdjęciach. Widocznie nikt z „menedżerów” portalu jak i kierownictwa portalu nie pomyślał o tym, że materiały mogą być dalej rozpowszechniane i publikowane a każdy z kolejnych serwisów a już nie wspominając prasy wolałbym zdjęcia w dobrej jakości i dużym formacie.
Trudno. Do zaproponowanych standarów wypada nam się jedynie dostosować.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama