Reklama

Reklama

Reklama audio/video

„Czytanie Na Polanie” w Styrzyńcu (galeria)

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej oraz punktu i oddziału przedszkolnego wzięła udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie Na Polanie, która jest jedną z form promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Do redakcji Radia Biper wpłynęła relacja z tego wydarzenia:

Dzieci z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie Na Polanie – edycja 2025, której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Patronka szkoły, Janina Porazińska, dostała z tej okazji książkową spódniczkę i mogła wysłuchać książek czytanych specjalnie dla niej. Dzieci z oddziału przedszkolnego mogły delektować się pięknymi książkowymi słowami na kocykach, na świeżym powietrzu, natomiast maluchy z Punktu Przedszkolnego odbyły tego dnia „Czytanie Na Dywanie”. Najpierw wychowawczyni czytała dzieciom, później „czytały” już same, mając przy tym naprawdę dużo radości.

Warto podkreślić, że sięgać po książki można i warto w każdej sytuacji, szczególnie w otoczeniu pięknych drzew, przy śpiewie ptaków oraz zdrowych przekąskach, a już szczególnie w szkole, w której dzieci po prostu lubią czytać.

 

_____
materiał, tekst i zdjęcia: SP w Styrzyńcu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama