Reklama

Reklama

Reklama audio/video

Nowoczesna edukacja! Otwierają klasę influencersko-medialną w liceum w Małaszewiczach!

Nowoczesna edukacja – liceum w Małaszewiczach chce otworzyć klasę influencersko-medialną! W materiale rozmowa z dyrektorem Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach, Robertem Wieczorkiem. Całość tekstu przygotowana została przez zaangażowaną w projekt nowego kierunku nauczania, kadrę i młodzież szkolną.

Dziennikarz: Dzień dobry, Panie Dyrektorze. Ostatnio zrobiło się głośno o nowym profilu klasy, który jest w ofercie kształcenia na rok szkolny 2025/26 Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Skąd pomysł na klasę influencersko-medialną?
Robert Wieczorek – Dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach: Dzień dobry. Pomysł zrodził się z obserwacji dynamicznie zmieniającego się świata mediów i komunikacji. Widzimy, jak dużą rolę odgrywają dziś media społecznościowe, content marketing czy szeroko pojęta obecność w sieci. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży oraz potrzebom rynku pracy, postanowiliśmy stworzyć klasę, która pozwoli uczniom rozwijać kompetencje w zakresie nowoczesnej komunikacji, autoprezentacji i mediów cyfrowych.

Dziennikarz: Czym taka klasa będzie się różnić od tradycyjnych profili, jak humanistyczny czy językowy?
Dyrektor: Przede wszystkim naciskiem na praktykę. Uczniowie będą mieli zajęcia z tworzenia treści wideo, montażu, podstaw fotografii, copywritingu, storytellingu, a także z budowania marki osobistej i etyki w internecie. Będziemy współpracować z ekspertami z branży – dziennikarzami, influencerami, specjalistami od PR i social mediów. Będą to zajęcia nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim użyteczne.

Dziennikarz: Czy nie obawia się Pan, że „influencer” może być odbierany jako zawód kontrowersyjny?
Dyrektor: To prawda, że słowo „influencer” może budzić skrajne emocje, ale my podchodzimy do tego profesjonalnie. Chodzi o rozwój kompetencji komunikacyjnych, medialnych, kreatywnych i przedsiębiorczych. Nie będziemy uczyć, jak zdobyć lajki, ale jak odpowiedzialnie tworzyć treści i budować swoją pozycję w świecie cyfrowym. Zresztą media to nie tylko Instagram – to również radio, prasa, telewizja, podcasty. Chcemy przygotować młodzież do świadomego funkcjonowania w tym świecie.

Dziennikarz: Czy taka klasa będzie miała rozszerzenia maturalne?
Dyrektor: Tak, planujemy rozszerzenia z języka polskiego, języka angielskiego oraz informatyki. Chcemy zapewnić solidne podstawy do dalszej edukacji na kierunkach dziennikarskich, PR-owych, kulturoznawczych, ale też marketingowych czy filmowych.

Dziennikarz: Brzmi bardzo obiecująco. Na koniec – czego życzyłby Pan przyszłym uczniom tej klasy?
Dyrektor: Przede wszystkim odwagi w wyrażaniu siebie, odpowiedzialności za słowo i obraz, ale też pasji, kreatywności i otwartości na nowe wyzwania. Bo dziś granica między twórcą a odbiorcą coraz bardziej się zaciera – i dobrze, by młodzi ludzie potrafili to wykorzystać mądrze.

Dziennikarz: Dziękuję za rozmowę!
Dyrektor: Dziękuję również.

 

materiał: Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach
tekst i zdjęcia: Małgorzata Trębicka-Żuk Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach / źródło zdjęć: freepik
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama