W minioną środę po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca osobowego Mercedesa wjechał w budynek sklepu, uszkadzając przy tym drzwi wejściowe. Po tym mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia.
Policjanci bialskiej drogówki potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi ustalili dane mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 41-latek, który w trakcie czynności stawił się na komendę. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo w chwili zdarzenia przewoził pasażera.
Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. W trakcie rozmowy z mundurowymi twierdził, że alkohol spożył już po zdarzeniu. Policjanci wykonali badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się 41-latek w chwili kolizji.
Ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.
41-latek odpowiadał będzie również za popełnione wykroczenia.
materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki
2 Responses
Wypada podać gdzie to zdarzenie miało miejsce.
Pewnie i wypada podać. Ale… 1. sprawcami tego zdarzenia nie byliśmy. 2. świadkiem zdarzenia również nikt z nas nie był. 3. opublikowaliśmy materiał Komendy Miejskiej bez modyfikacji i dodatków. Proszę zadzwonić do KMP – być może udzielą Panu takiej informacji. (Prywatnie Panu napiszę, że jako tako orientując się w planie miasta i obiektach znajdujących się przy tej czy tamtej ulicy, to wygląda mi to na ulicę Północną. W tle widać m.in. Piekarnię i Ciastkarnię Społem. Po drugiej stronie jest parking strzeżony i firmy logistyczne i w jednym z budynków właśnie….). Pozdrawiamy.