Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia autorstwa Elżbiety Ceniuk i Katarzyny Zalewskiej ze Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych:
Dyrektor szkoły Anna Maksymiuk, rozpoczynając uroczystość, skierowała do seniorów serdeczne życzenia i podkreśliła ich nieoceniony wkład w wychowanie młodego pokolenia. Ze słowami uznania zwróciła się do babć i dziadków kierownik referatu oświaty Gminy Biała Podlaska Monika Parchomiuk, która w tym dniu zaszczyciła szkołę swoją obecnością.
Wypełniona po brzegi hala sportowa zamieniła się w barwny teatr, w którym uczniowie z koła teatralnego i chóru szkolnego prezentowali swoje talenty aktorskie i muzyczne pod kierunkiem nauczycieli Małgorzaty Dawidziuk i Elżbiety Ceniuk. Wielki aplauz za umiejętności wokalne i taneczne otrzymały przedszkolaki i uczniowie klas I-III, a także wychowawcy, pod okiem których zostały przygotowane do występu dzieci. Efektowna sceneria wykonana z udziałem firmy „Cuda Wianki” Joanny Stepczuk wprowadziła uczestników w karnawałowe rytmy przy muzyce DJ Silvera.
Miłym akcentem spotkania było zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla babć i dziadków, który z zaangażowaniem przygotowywały wnuczęta, jak też słodkiej niespodzianki dla uczniów pozyskanej przez Martę Bielecką, dzięki uprzejmości sponsora – sklepu Stokrotka przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej.
Dyrektor szkoły składa podziękowanie radzie rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by tegoroczny Dzień Babci i Dziadka był wyjątkowy, a seniorom życzy zdrowia i wielu radosnych chwil na każdy dzień.
_____
materiał, tekst: Elżbieta Ceniuk, zdjęcia: Katarzyna Zalewska, SP w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Radio Biper