Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zalety korzystania z progresywnych aplikacji webowych

PWA, czyli Progressive Web Apps (progresywne aplikacje webowe), to szczególna kategoria oprogramowania, która łączy cechy aplikacji mobilnych i webowych. Unikalna architektura przekłada się na szereg istotnych zalet – oto najważniejsze z nich.

Szybkość działania i niezawodność

Jedną z najważniejszych zalet progresywnych aplikacji webowych jest bez wątpienia szybkość działania. PWA są projektowane tak, by ładować się natychmiastowo – nawet przy słabym połączeniu internetowym. Do tego dochodzi także możliwość działania bez dostępu do sieci, co zapewnia większą dostępność i niezawodność. To sprawia, że progresywne aplikacje webowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, niezależnie od warunków.

Responsywność i dobry UX

Progresywne aplikacje webowe oferują użytkownikom doświadczenia zbliżone do korzystania z natywnych aplikacji mobilnych. Co więcej, PWA mogą być dodane do ekranu głównego urządzenia i korzystać z pełnoekranowego interfejsu bez elementów przeglądarki. W efekcie użytkownik ma wrażenie korzystania z prawdziwej aplikacji, a nie strony internetowej. Warto przy tym zaznaczyć, że PWA są responsywne, co oznacza, że dostosowują się do ekranów działających w różnych rozdzielczościach, zapewniając optymalne wrażenia bez względu na rodzaj urządzenia.

Niższe koszty rozwoju aplikacji

PWA to korzyści nie tylko dla użytkowników, lecz także dla firm. Tworzenie i utrzymanie progresywnych aplikacji webowych zazwyczaj wiąże się z niższymi kosztami niż rozwój natywnych aplikacji mobilnych. Spore znaczenie ma pod tym względem fakt, że PWA działają na wszystkich platformach – wystarczy zatem stworzyć jedną aplikację, która będzie dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS, a także na komputerach. W ten sposób można uniknąć konieczności tworzenia oddzielnych wersji aplikacji dla różnych systemów operacyjnych, a jednocześnie ułatwić proces aktualizacji i wprowadzania zmian.

Łatwa dystrybucja

Jedną z głównych cech PWA jest dostęp bezpośrednio z poziomu przeglądarki. To z kolei eliminuje konieczność pobierania i instalowania aplikacji ze sklepu, jak ma to miejsce w przypadku natywnego oprogramowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą liczyć na łatwiejszy dostęp, a firmy – na większą liczbę użytkowników. Ważną zaletą są też automatyczne aktualizacje, dzięki czemu osoby korzystające z aplikacji mają zawsze dostęp do najnowszej wersji.

Dzięki możliwości działania na różnych urządzeniach i platformach PWA pozwalają firmom dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Stawiając na takie oprogramowanie, nie trzeba ograniczać się do użytkowników tylko jednego systemu operacyjnego. Co więcej, PWA mogą być indeksowane przez wyszukiwarki internetowe tak samo jak strony – to czynnik, który jeszcze bardziej ułatwia docieranie do nowych klientów.

PWA – korzyści dla użytkowników i dla firm

Progresywne aplikacje webowe to innowacyjne rozwiązanie, które przynosi korzyści zarówno użytkownikom, jak i firmom. Szybkość działania, niezawodność, niższe koszty tworzenia i utrzymania, a także szeroka dostępność to tylko niektóre z zalet, które sprawiają, że jest to coraz popularniejszy wybór. Aby skorzystać ze wszystkich zalet PWA, warto postawić na współpracę z doświadczonym software house – jedną z firm oferujących takie rozwiązania w Polsce jest X-ONE.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama