Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

O gminie Biała Podlaska – jej obecnym stanie i kierunkach rozwoju – w rozmowie z wójtem Konradem Gąsiorowskim (film)

Z wójtem Konradem Gąsiorowskim rozmawiamy o największej gminie powiatu bialskiego - Gminie Biała Podlaska, o zastanym po ostatnich wyborach stanie samorządu, jego budżecie i bieżących etapach inwestycji, a także o kierunkach rozwoju prowadzącego do poprawy komfortu życia mieszkańców poszczególnych miejscowości.

42-letni Konrad Gąsiorowski, mieszkaniec Porosiuk, rozpoczął swoją pracę jako wójt gminy Biała Podlaska w efekcie tegorocznych wyborów samorządowych. To jemu mieszkańcy okazali swoje zaufanie oddając głosy i to jemu powierzyli zarządzanie samorządem, którym przez … lat kierował emerytowany już wójt Wiesław Panasiuk.

Jak sam o sobie mówi, Konrad Gąsiorowski jest „normalnym, zwykłym, przeciętnym mieszkańcem gminy, społecznikiem zaangażowanym w życie społeczne i rozwój lokalnej społeczności. Przez 20 lat pracował w administracji rządowej, w Urzędzie Skarbowym w Białej Podlaskiej, a przez ostatnie blisko sześć lat pracował w gminie Biała Podlaska zajmując się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, zamówieniami publicznymi i promocją.

O tyle łatwiej jest mi sprawować funkcję wójta, że jakieś doświadczenie samorządowe posiadam – zauważa wójt Konrad Gąsiorowski, który o ten urząd ubiegał się już pięć lat wcześniej. Co skłoniło go do tej decyzji? – Chciałem brać czynny udział w rozwoju naszej gminy. Uważałem, że po jakimś czasie na pewno się sprawdzę.

Wiedzę, umiejętności i możliwości przekuł w program wyborczy, który w tym roku przekonał większość głosujących. – Program sprzed pięciu lat udało mi się spełnić w zasadzie z tylnego fotela w gminie. To tak nieskromnie świadczy o skuteczności. Obecny program, który przedstawiliśmy mieszkańcom, jest po pierwsze możliwy do spełnienia, po drugie dopasowany do ich potrzeb, po trzecie – zwyczajnie go zrealizujemy – zapewnia włodarz, z którym rozmawiamy o kierunkach rozwoju gminy i zadaniach, jakie stoją przed wójtem i urzędnikami.

O tym w materiale filmowym, zapraszamy do obejrzenia.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcie: Bartek Sawa Sawicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama