Kryminałki: Monitoring lokalu przy ul. Zgoda w Białej Podlaskiej pomóg wyjaśnić kradzież pieniędzy

policyjny kogut kmpBiała Podlaska: Plac Wolności. Wyrywają i kradną telefony komórkowe z ręki. // Biała Podlaska: 75 letnia bialczanka okradziona w autobusie linii C. Straciła łącznie ponad 140 zł. // Biała Podlaska: Kradzież pozostawionego bez nadzoru plecaka z bluzą i telefonem przy ul. Artyleryjskiej. // Biała Podlaska: Monitoring lokalu pomógł w ustaleniu sprawy kradzieży pieniędzy. Złodziejem okazała się być 27 letnia bialczanka. // Biała Podlaska: 25 letni Damian Z. sprawca rozboju i jazdy z zakazem prowadzenia pojazdów za kratkami na 45 dni.

Aktywna jesień bialskich seniorów już 21 września

smollPrezydent Miasta zaprasza do wzięcia udziału w akcji: Aktywna Jesień Bialskich Seniorów. Już 21 września, godz. 13 w Parku Radziwiłłowskim. W programie m.in.: Żyj zdrowo – porady specjalistów. Terapia przez sport – instruktaż, pokazy, konkursy. Na scenie Pan Wołodyjowski po raz drugi – czytany przez seniorów. Program artystyczny Klubów Seniora. I wiele innych ciekawych wydarzeń nie tylko dla seniorów!! Zapraszamy!!!

Wieści z Unii: Wybory przyniosły zmianę

smallPo raz pierwszy od początku kryzysu finansowego więcej Europejczyków sądzi, że sytuacja gospodarcza poprawi się w ciągu najbliższych 12 miesięcy – wynika z wiosennego badania Eurobarometru. To pierwszy sondaż przeprowadzony po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Europa wychodzi na prostą. Wspólne wysiłki podejmowane na rzecz ożywienia koniunktury zaczynają przynosić wyniki – mówi wiceprzewodniczący KE Maroš Šefčovič.

Brak prądu w dniach 22 – 26 września 2014r.

pradW najbliższych dniach prądu zabraknie w Białej Podlaskiej: ul. Radziwiłłowska, Różana, Olszowa, Robotnicza. Prądu nie będzie też w Łosicach: ul: Czarkowskiego. Natomiast w Terespolu zabraknie energii w gniazdkach w ul: Warszawskiej, Konopnickiej, 3 Maja i innych. Przerwy w dostawie energii także w Dubowie, Bezwoli, Małaszewiczach Małych, Hołowczycach, Wysokim, Szachach, Ostromęczynie, Romaszkach, Krzewicy, Żmiarkach i kilkunastu innych miejscowościach w regionie.

Adam Kondrakiewicz. Jedynką Nowej Prawicy w Białej Podlaskiej

smallDziś, 20 września 2014r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa Nowej Prawicy – Janusza Korwina-Mikke, Koła Biała Podlaska. Konrad Szewczyk, prezes Regionu Lubelskiego Nowej Prawicy przedstawił lidera listy z okręgu nr 3 do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jest nim Adam Kondrakiewicz. Konferencję zorganizowali członkowie i działacze lokalni Kongresu Nowej Prawicy z szefem Koła Biała Podlaska – Michałem Sawczukiem.

Wieści z Unii: Energia dla Europy

smallNiższe opłaty za energię, poprawa bezpieczeństwa energetycznego dzięki zmniejszeniu zależności od importu gazu ziemnego – to niektóre z oczekiwanych efektów przyjętego nowego 30-procentowego celu redukcyjnego w zakresie poprawy efektywności energetycznej do 2030 r. - Nasz projekt ma skierować UE w stronę większego bezpieczeństwa dostaw energii – mówi wiceprzewodniczący KE Günther Oettinger.

„Gwiazda Weterana” Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 43 w Białej Podlaskiej

smollDzień 19 września 2014 r. przejdzie do historii Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 43 w Białej Podlaskiej, jako święto uhonorowania ich zaszczytnego wysiłku w służbie Ojczyźnie poza granicami Polski. Ponad sześćdziesiąt lat polski żołnierz, funkcjonariusz, cywil narażając swe zdrowie i życie wypełniali mandaty Organizacji Narodów Zjednoczonych w umacnianiu pokoju na świecie.

43. Sesja Rady Powiatu. Sprawozdanie starosty za I półrocze 2014

rada powiat bialskiInformujemy i zapraszamy na XLIII sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, która odbędzie się 29 września 2014 r. w sali konferencyjnej siedziby Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, przy ul. Brzeskiej 41. Obrady rozpoczną się o godz. 15. Sporo nowych dróg w zabezpieczeniu środków na realizację w najbliższym czasie. Radni dyskutować też będą nad pomocą finansową dla gmin Łomazy i Rossosz.

Zaginiony: Kamil Stradczuk

smallKamil Stradczuk, w dniu 17 września 2014 roku wyszedł z domu w miejscowości Zabłocie 136 i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu prosimy kierować na numer 997 (112) najbliższej jednostki Policji lub bezpośrednio do Komisariatu Policji w Terespolu, ul. Czerwonego Krzyża 3, 21-550 Terespol, tel. 83 375 62 10.

Egipcjanie w PSW. Współpraca z Uniwersytetem w Kafrelsheikh

small1W dniach 8 – 12 września br. odwiedziła bialską uczelnię delegacja przedstawicieli Uniwersytetu w Kafrelsheikh w Egipcie. Najważniejszym punktem wizyty było podpisanie 10 września w gabinecie rektora PSW umowy o współpracy pomiędzy Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej a Uniwersytetem w Kafrelsheikh. Na współpracy zyskają wszyscy. Najbardziej jednak kierunki Nauk o Ziemi i Turystyka i Rekreacja.

Bialczanie podróżują: Projekt Marriage i Regaty „Boating Rally” (galeria)

smollDla wielu to świetny sposób na aktywny wypoczynek. Dla innych pasja. Ciągle jednak nie tak popularna jak na to zasługuje. Mowa o wyprawach żeglarskich, a konkretnie o turystyce żeglarskiej. Bardzo popularne są mazurskie wyprawy żeglarskie, bo piękno polskich jezior i krajobrazów połączone z pluskiem wody i łopotem żagli przyciąga jak magnes tych, którzy tego raz zasmakowali.

Huragan Międzyrzec Podlaski zwycięzcą ćwierćfinału Turnieju Premiera Tuska

smollĆwierćfinału V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska rozegrano w dniu 18 września 2014 w Białej Podlaskiej na boisku przy ul. Zygmunta Augusta 2. System rozgrywek: każdy z każdym dwa razy po 10 min. Wyniki spotkań bezapelacyjnie wyłoniły zwycięzcę. Została nim drużyna chłopaków Huragan z Międzyrzeca Podlaskiego pod opieką Kamila Korniluka. Drugi był Tajfun Dąbrowica a trzecią drużyną Publiczne Gimnazjum nr 3 z Białej Podlaskiej.

Wieści z Unii: Pieniądze dla kreatywnych

small155 przedsiębiorstw – w tym jedna firma z Polski – otrzyma dotacje z pierwszego unijnego instrumentu na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Wybrane firmy dostaną po 50 tys. euro na sfinansowanie studiów wykonalności, dzięki którym będą mogły rozwijać strategie w zakresie innowacji. Ponadto laureaci mogą skorzystać ze szkoleń biznesowych. Wszystko po to, aby wypracowane laboratoriach produkty jak najszybciej trafiły na rynek.

Biała Podlaska: Sprawni Poprzez Sport w Roskoszy (galeria)

smollŚrodowiskowy Dom Samopomocy już po raz dziesiąty zorganizował 18. września br. Festyn Integracyjny pt.: „Sprawni Poprzez Sport 2014”. To jedna z najważniejszych corocznych imprez ŚDS przy Ośrodku „Misericordia” Caritas Diecezji Siedleckiej. Tak jak poprzednie także i ten miał miejsce w gościnnym Europejskim Centrum Kształcenia i  Wychowania OHP w miejscowości Roskosz w gminie Biała Podlaska.

SLD wystartowało w wyborach. Sojusz liczy na koalicję z Wyborcami

_images_small35Najważniejsze osobistości bialskopodlaskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej pojawiły się na konferencji prasowej otwierającej kampanię wyborczą Wyborów Samorządowych 2014. Mieczysław Burdzicki, Waldemar Godlewski, Jan Bajkowski, Riad Haidar. Z nimi liderzy list, zarówno miejskich jak i list powiatowych. I choć większość kandydatów przyprószonych siwizną to nadal zapowiadają walkę i wynik lepszy niż jeszcze cztery lata temu. A ten nie był zły. Dziś SLD ma 5 radnych w mieście i wiceprezydenta. Do powiatu udało się wprowadzić trzech radnych a także ugrać stanowisko wicestarosty. Czy tej jesieni będzie jeszcze lepiej?

Biała Podlaska: Dożynki Gminy Biała Podlaska (film)

smallPowracamy na moment do niedzieli, 24 sierpnia 2014r. Rada Gminy, Wójt Gminy Biała Podlaska, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Sołectwo Okręgu Roskosz, Cicibór Duży, Cicibór Mały i Hrud zorganizowały tego dnia dla całej gminy najważniejsze święto rolnicze roku – dożynki. Pisaliśmy już o tym wydarzeniu i prezentowaliśmy zdjęcia. Dziś zapraszamy na film.

Zaginiony: Paweł Antończuk

_images_small12Paweł Antończuk, w dniu 31 sierpnia 2014r., około godziny 6 rano wyszedł z miejsca zamieszkania udając się w nieznanym kierunku i do chwili obecnej nie powrócił. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu prosimy kierować na numer 997 (112) najbliższej jednostki Policji lub bezpośrednio do Komisariatu Policji w Terespolu, ul. Czerwonego Krzyża 3, 21-550 Terespol, tel. 83 375 62 10.

Inwestycje i Szacowanie Nieruchomości studiuj na kierunku Gospodarka Przestrzenna na PSW!!!

_images_small32Studenci w toku nauki zdobędą kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Specjalność upoważnia po spełnieniu innych warunków znajdujących się w ustawie o gospodarce nieruchomościami m.in. o ubieganie się o nadanie uprawnień państwowych w zakresie szacowania nieruchomości. Specjalność ta jest też doskonałym krokiem do prowadzenia własnej działalności gospodarczej np. w postaci biura pośrednictwa nieruchomości.

Koncert Gwyn Ashton Trio w Verona Cafe (galeria)

smollJarek Michaluk i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe mają świetny gust – to po pierwsze. Po drugie umieją przekonać nawet największe gwiazdy światowej klasy aby przyjechały do Białej Podlaskiej i w sumie w niewielkim mieście – zagrały. To ewenement – rzec można na skalę światową właśnie. Znamienne jest i to, że Gwyn Ashton Trio, chłopaki z Australii i Wysp Brytyjskich grali dla publiczności – znaleźli się chętni i docenili starania Stowarzyszenia ale i rangę Gwyna Ashtona.

Poszukiwani świadkowie wypadku na ul. Piaskowej

kmp wypadekKomenda Miejska Policji poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 2 sierpnia 2014 r. w Białej Podlaskiej. Około godziny 13.00 na ul. Piaskowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Forda Galaxy, który podczas manewru wyprzedzania prawdopodobnie doprowadził do potrącenia 13-letniego rowerzysty. W następstwie zdarzenia rowerzysta doznał złamania ręki. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie st. sierż. Pawłem Rudnickim, nr tel. 344 84 44.