„Zwolnieni z Teorii” Warsztaty o zdrowej aktywności! w siłowni Goliat klub Zapraszamy

smollProjekt organizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” Warsztaty o zdrowej aktywności! Co będzie? : Spacerkiem po siłowni, czyli instruktarz jak dobrze wykonywać ćwiczenia na maszynach ale także w domu, parku i gdziekolwiek indziej.. poprowadzą trenerzy personalni z siłowni Goliat klub. 8 lutego o godzinie 18:00 Goliat klub Terebelska 48, 21-500 Biała Podlaska

Koncert Noworoczny (galeria) (film)

smoll22 stycznia w sali widowiskowo- konferencyjnej przy ul. Brzeskiej odbył się koncert noworoczny. Bialskie Centrum Kultury przygotowało niespodziankę dla wszystkich tych, którzy śledzą poczytania bialskich zespołów wokalnych i formacji tanecznych. Była to okazja do podziękowania rodzicom bialskich talentów, instruktorom, sponsorom oraz wiernej publiczności , która dopinguje swoich ulubieńców.

Kryminałki: Skradziona w Terespolu teczka z dokumentami obywatela Białorusi

kmpNieznany sprawca w dniu 27 stycznia w Terespolu, przy ul. Wojska Polskiego, z niezamkniętego samochodu m-ki VW Golf zaparkowanego przed marketem spożywczym, ukradł teczkę z zawartością dokumentów tożsamości, dokumentów rejestracyjnych pojazdu oraz pieniędzy w kwocie 500 zł i 200 USD, czym spowodował łączne straty w wysokości 1 250 zł na szkodę obywatela Białorusi (zam. Brześć).

Bialskie bazary jako inkubatory przedsiębiorczości?

q11- Wzmocnienie i doinwestowanie bazarów przy ul. Brzeskiej, Alei Tysiąclecia i Przechodniej to nasz pomysł. Tu mogą zaczynać młode bialskie firmy. Być może te z sektora handlu naturalnymi i zdrowymi produktami. - mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Miasta Biała Podlaska. Tymczasem 15 stycznia na terenie Targowiska Miejskiego znajdującego się przy ulicy Brzeskiej 111, odbyło się spotkanie prezydenta, dotyczące sprzedaży wspomnianego powyżej miejsca. Tak przynajmniej sugerowali pracownicy targowiska. Z drugiej strony Miasto zarabia na administracji miejskich targowisk, uwaga – 26 tysięcy zł rocznie. Bowiem aż milion złotych kosztuje ich administracja i utrzymanie, ten milion pokrywany jest z rocznych wpływów z opłat za handel na nich. Zostaje wspomniana wyżej kwota.

Wieści z Unii: Pomoc dla zwalnianych

smallKomisja Europejska chce przeznaczyć ponad 100 tysięcy euro, pochodzących z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG), na pomoc w znalezieniu pracy 50 pracownikom zwolnionym przez Zakłady Chemiczne Zachem oraz przez ich dwóch dostawców i producentów niższego szczebla. Wniosek w tej sprawie zostanie teraz przekazany do zatwierdzenia Parlamentowi Europejskiemu i Radzie Ministrów UE. Do zwolnień doszło w województwie kujawsko-pomorskim.

Nie Pozwól Odlecieć Swojemu Szczęściu!

smollGłówny Inspektorat Sanitarny rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną realizowaną w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Celem kampanii “Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” jest zwiększenie wiedzy na temat skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych, a także ograniczenie ich stosowania.

Kryminałki: 37 latek z Białej Podlaskiej i narkotyki w jego mieszkaniu

kmpBiała Podlaska: Włamanie do VW przy Warszawskiej. // Biała Podlaska: Próba włamania do mieszkania przy ul. Kopernika. Włamywacz spłoszony przez domownika. // Rakowiska: Nielegalny ścięcie i kradzież 16 sztuk dębów. // Piszczac: Zatrzymano 32-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. // Łomazy: Mieszkanka miejscowości oszukana na zakupach w Internecie. // Biała Podlaska: Narkotyki u 37 latka z ul. Sidorskiej.

Życie Bialskie: Merkury siedzibą bialskich muz?

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. Prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk ma ochotę przejąć bialskie kino Merkury za przysłowiową „złotówkę”. Te natomiast ma zamiar przekształcić w teatr. „Życie” informuje też o personaliach. Wraz z objęciem stanowiska prezydenta miasta przez Dariusza Stefaniuka, zmienił się skład jego współpracowników. Czy Biała Podlaska to wygodnie miejsce na biura, magazyny, place składowe i parkingi? Czy umiemy wykorzystać przygraniczna położenie? 26 stycznia obchodzono Międzynarodowy Dzień Celnictwa. W „rozmowie Życia” Remigiusz Woźniak, dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Życie Bialskie – polecamy!

Wieści z Unii: UE wspiera systemy transportowe

smallPonad 50 milionów euro przeznaczy Unia Europejska na sfinansowanie inteligentnych systemów transportowych (ITS) na europejskich autostradach, mających na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa i wydajności. To środki pochodzące z programu UE TEN-T. Projekty te będą dotyczyć kilku usług ITS, w tym inteligentnego parkowania samochodów ciężarowych, czasu podróży i informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Sławatycze: Muzyczne Nutki dla Babci i Dziadka (galeria)

smollNajważniejszymi osobami dla każdego dziecka są członkowie najbliższej rodziny, a wśród nich Babcie i Dziadkowie. Wspierają rodziców w wychowaniu a czasami ich również zastępują. Są młodzi duchem i mają wiele do zaoferowania kolejnym pokoleniom. Aby wzbogacić wzajemne więzi rodzinne dnia 22 stycznia br. Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka oraz wychowawczyni I klasy Szkoły Podstawowej miejscowego Zespołu Szkół w Sławatyczach wraz z dziećmi i młodzieżą zaprosili dostojnych Dziadków i przepiękne Babcie na niezwykłe spotkanie.

Kim są Ci modni, młodzi ludzie, w zeszłorocznych trampkach?

smollKim są Ci modni, młodzi ludzie, w zeszłorocznych trampkach, którzy deklarują niezależność wobec głównego nurtu oraz mody jakiejkolwiek? Już w najbliższą sobotę (31 stycznia) sobota o godzinie 12:00 Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodziezy postaramy się odpowiedzieć na te pytanie. Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” zaprasza do udziału w prelekcji autorstwa Jadwigi Małek, która poświęcona będzie subkulturze tzw. hipsterów oraz ich roli we współczesnym świecie

Kryminałki: W Wisznicach zatrzymano 5-cio osobową lokalną grupę włamywaczy

policyjny kogut kmpBiała Podlaska: Mieszkaniec ul. Kruczej oszukany na Allegro na kwotę 265 zł. // Biała Podlaska: Włamanie do pomieszczeń KOMUNALNIKA. Skradziono zeszyt… // Dobryń Duży: Demontaż i kradzież dwóch kół samochodu ciężarowego. // Wisznice: Zagadka trzech włamań rozwiązana. To sprawa 5-cio osobowej lokalnej grupy włamywaczy. // Sławacinek Stary: Kradzież paliwa z baku samochodu ciężarowego. // Międzyrzec Podlaski: Uszkodzenie Peugeota przy ul. Brzeskiej.

Uwaga!!! Popiół i pozostałe odpady gromadzimy w oddzielnych pojemnikach!!

smollUrząd Miasta Biała Podlaska wydał specjalny komunikat w związku z nieporozumieniami związanymi z segregacją i odbiorem odpadu jakim jest popół. „Chcielibyśmy rozwiać wątpliwości bialczan. Zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta, prowadzących zbiórkę odpadów w sposób nieselektywny, aby popiół i pozostałe odpady gromadzili w oddzielnych pojemnikach. Mieszanie tych odpadów sprawia, że nie nadają się do przetworzenia i zagospodarowania w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów.” – pisze Michał Trantau rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Taką formę segregacji narzuca „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Biała Podlaska”.

Oferta wyjazdu na ferie. „Z Królową Śniegu Przez Podlasie”

smollTermin: 5 – 7 Lutego 2015r. Trasa: Janów Podlaski – Białystok – Supraśl – Janów Podlaski. Noclegi m.in. w schronisku młodzieżowym w Białymstoku. Program wyjazdu obejmuje wiele atrakcji. Koszt: 290 PLN / osobę. Cena obejmuje: przejazd autokarem renomowanej firmy, noclegi + obiady, atrakcje zgodne z programem, ubezpieczenie NNW, opiekę wykwalifikowanej kadry. Grupa docelowa będzie liczyć nie więcej niż 30 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń. Organizator: Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim – Marzena Grabowska – Nowicka tel. 502 419 427. Zgłoszenia do 27 stycznia 2015r.

Biała Podlaska: Tytuł mistrza w Mini Siatkówce dla Woskrzenic

smallZa nami Finał Powiatu Bialskiego w Mini Koszykówce Chłopców * Igrzyska*. Rozegrano je w dniu 26 stycznia 2015r. na hali SP w Ciciborze Dużym. Zawody finansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. W szranki stanęły cztery drużyny: SP Woskrzenice Duże, SP Nr 1 Terespol, SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski i SP Łomazy. Najlepsi byli chłopaki z Woskrzenic pod opieką Dariusza Duklewskiego.

Koncert Little Wing. Zaprasza Klub Makulatura

smollLittle Wing to mały człowieczek w okularach, z nieodłączną koszulą flanelową i z ukochaną gitarą akustyczną, którą ochrzcił imieniem Lisa. Klub Makulatura w Białej Podlaskiej organizuje w dniu 26 lutego o godzinie 20:00 koncert Little Winga. Mógłby zagrać dla każdego. Zagra dla bialczan. Równie wielką radość czerpie z grania dla drzew w lesie jak i dla rozgadanych klientów barów i pubów w których czasami występuje. Ma zaledwie 18 lat, ale swoją muzykę traktuje bardzo poważnie. Własnym sumptem wydał dwie Ep „Blue” i „Little Wing”.

Biała Podlaska: W lutym zebrania sołeckie. Czy gmina wprowadzi mandaty za brak selektywnej zbiórki odpadów? (galeria)

smallZa nami IV sesja Rady Gminy Biała Podlaska. Odbyła się ona w dniu 23 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Biała Podlaska. Radni podjęli ważną uchwałę w sprawie zwołania zebrań wiejskich w sołectwach na terenie gminy Biała Podlaska w celu przeprowadzenia wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej. W materiale prezentujemy ich harmonogram. Radni uchwalili też „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na ternie Gminy Biała Podlaska”. Już niebawem FILM z sesji Rady Gminy a w nim wypowiedzi na poruszany w materiale tematy. Zapraszamy.

Międzyrzec Podlaski: Finał Powiatu w Mini Siatkówce Chłopców „3” i „4” – Igrzyska

smollFinał Powiatu Bialskiego w Mini Siatkówce Chłopców „3” i „4” Igrzyska Młodzieży Szkolnej, przeprowadzonego w dniu 20 stycznia 2015r. na hali SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. System gier: po eliminacjach grupowych cztery zespoły w kat „3’ i „4”rozegrały finał powiatu, gry każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Pierwsza krucjata prezydenta Stefaniuka. W bój o autostradę…

smallPrezydent Dariusz Stefaniuk namawia do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących planu „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Po posłach: Stanisławie Żmijanie, Adamie Abramowiczu, radnych i byłym kandydatem na prezydenta Białej Podlaskiej, Bogusławie Broniewiczu, pojawił się kolejny polityk chcący „wjechać” na ogranych sloganach do Sejmu. To obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Tchórzewski. Prezydent Dariusz Stefaniuk jakby nie zauważał dotychczasowych akcji, eventów, pikiet i nawoływania w tym temacie.

Rok 2015 w gminach Powiatu Bialskiego. Jakie plany mają wójtowie? (film)

smollKorzystając z okazji, że na spotkaniu opłatkowym PSL-u (materiał FOTO i VIDEO znajdziecie TUTAJ) pojawili się wójtowie powiatu bialskiego – postanowiliśmy zapytać ich jaki był rok 2014 oraz jakie maja plany do zrealizowania w swoich gminach na 2015 rok. Dziś zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO <<==>> TUTAJ a w nim rozmowy w wójtami gmin powiatu!!

Dzień z muzyką w Multicentrum

SMOLLW czwartek 22 stycznia w Multicentrum odbył się „Dzień z Muzyką”. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, wspólnie tworzyliśmy utwory za pomocą programu E-Jay, graliśmy w gry muzyczne. Zabawę zakończyliśmy konkursem na najbardziej kreatywny instrument zrobiony z klocków K’NEX. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i muzyki. Uczestnikom dziękujemy za przybycie i świetną zabawę.

Noworoczne spotkanie pracowników ochrony zdrowia w Białej Podlaskiej (galeria)

smoll… Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności… Ten cytat był mottem przewodnim uroczystego spotkania noworocznego związkowców i ich sympatyków. 24 stycznia w Warsztatach Szkolnych ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej spotkali się członkowie i przyjaciele Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Białej Podlaskiej. Na spotkanie z miłymi dźwiękami muzyki, lampką wina i poczęstunkiem, spędzając czas na wspomnieniach i snując kolejne plany na przyszłość zaprosiła branżowców przewodnicząca ZZPOZ, Eugenia Denicka.