Pierwszy turniej kwalifikacyjny juniorów i juniorów młodszych do Mistrzostwa Polski. MKS ŻAK Biała Podlaska

smollW dniu 29 marca w Lublinie odbyła się pierwszy turniej kwalifikacyjny juniorów i juniorów młodszych do Mistrzostwa Polski . MKS ŻAK Biała Podlaska reprezentowało 9 zawodników ; 4 juniorów i 5 juniorów młodszych. Zawodników trenują Zbigniew Bujak i Zbigniew Kapela. Miejsca medalowe w juniorach wywalczyli: Pieńko Emilia złoto w walkach pow. 65kg, Gdula Katarzyna srebro w walkach do 55kg i brąz w układach , Gołuba Patrycja brąz w walkach do 55 kg.

Miasto Biała Podlaska w konkursie „Podwórko NIVEA”

smollInformujemy, że Biała Podlaska zgłosiła się do konkursu „PODWÓRKO NIVEA”, którego efektem ma być powstanie 40 nowych placów zabaw na terenie Polski. „PODWÓRKO NIVEA”, ma odpowiadać na potrzeby dzieci w różnym wieku i nawiązywać do klasycznych zabaw popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka czy zabawa na trzepaku.

ZDZ zaprasza na III edycję Konkursu Recytatorskiego „Niebo złote ci otworzę…”

zdzDyrekcja i Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają Uczniów gimnazjów wraz z Opiekunami na III edycję Konkursu Recytatorskiego „Niebo złote ci otworzę…” Dnia 10 kwietnia 2015 r. w godzinach 11.00- 15.30 Hala sportowo- widowiskowa Szkół ZDZ ul. Aleja Jana Pawła II 97 21- 500 Biała Podlaska

V jubileuszowe Grand Prix Terespola w szachach, runda pierwsza

smollV jubileuszowe Grand Prix Terespola w szachach, runda pierwsza. Szachiści z Terespola, Sarnak i Łomaz uczestniczyli w I rundzie V jubileuszowego Grand Prix Terespola w Szachach. Turniej odbył się 29 marca br. Zwyciężył Marek Uściński z Łomaz, a w pokonanym polu zostawił Darka Pawłowskiego i Marka Ferensa. Dalsze miejsca zajęli Piotr Fedorowicz, Sławomir Leszek i Kacper Wieczorek.

Wieści z Unii: Miliony na szynach

smallKomisja Europejska zatwierdziła kwotę 211 mln euro pochodzącą z Funduszu Spójności dla trzech dużych projektów, które przyczynią się do większego zrównoważenia transportu w polskich regionach. Projekty obejmują: zakup taboru kolejowego dla aglomeracji warszawskiej, podobną inwestycję dotyczącą województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego oraz rozbudowę i modernizację trasy tramwajowej w Łodzi.

Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne w Sławatyczach

smoll29 marca w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną” zorganizowany przez proboszcza miejscowej parafii i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Celem konkursu było kultywowanie tradycji chrześcijańskich i ludowych w regionie nadbużańskim, poszukiwanie inspiracji twórczych, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości wśród młodego pokolenia, kształtowanie umiejętności prezentacji.

Życie Bialskie: Wiosenne życzenia świąteczne na jedynce

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. „Życie” życzy wiosennych, słonecznych, ciepłych dni świątecznych. Z nadziejami na lepsze i realnymi planami do zrealizowania – to na jedynce. Życie informuje również o zerwaniu założeń listu intencyjnego w sprawie budowy wiaduktu w ciągu ulicy Lubelskiej podpisanych przez byłego prezydenta miasta. W „Życiu” relacja z promocji książki – monografia bialskiego cmentarza. I jeszcze o jednej książce. Ryszarda Modelewskiego „Odwet gliny. W imię sprawiedliwości”. Książka byłego szefa bialskiej policji kryminalnej i ogólnopolska jej premiera w Białej Podlaskiej. W „rozmowie Życia” Małgorzata Piekarska, instruktor BCK i opiekun Fotoklubu Podlaskiego. Życie Bialskie – polecamy!

Kryminałki: Nietrzeźwy pieszy wpadł pod autobus komunikacji miejskiej przy ul. Narutowicza

kmpElżbiecin: 54 latek z gm. Kodeń skradł z niezamieszkałej działki budowlanej 500 kg drutu. // Biała Podlaska: Znowu kradzież na AWFie. Tym razem z korytarza znika plecak. // Drelów: 28 latek zatrzymany za jazdę „pod wpływem”. Jak się okazało ma już 3 wydane sądownie zakazy jazdy…. // Biała Podlaska: Nietrzeźwy pieszy wpadł pod autobus komunikacji miejskiej przy ul. Narutowicza. // Międzyrzec Podlaski: Ciężarowy DAF na wiadukcie ulicy Jelnickiej wymusił pierwszeństwo na 46 latce kierującej skuterem. // Dubica Górna: Nietrzeźwy kierowca wjechał autem w barierki i znak drogowy. Zbiegł z miejsca zdarzenia.

Ciekawostki: Coraz ostrzejsze przepisy drogowe… Co się zmienia?

smallW ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zmian zaostrzających kary dla kierowców oraz sposobów ich kontrolowania. Specjaliści portalu Korkowo.pl zebrali najważniejsze dane oraz sprawdzili gdzie natkniemy się na największą liczbę kontroli drogowych. W materiale: nowy taryfikator mandatów / uważaj na czerwone // kontrole policyjne – więcej czy mniej?

Wieści z Unii: Układ UE i Grenlandii

smallPrzewodniczący KE, Jean-Claude Juncker, wraz z premierami Grenladii i Danii – Kimem Kielsenem i Helle Thorning-Schmidt – wziął udział w uroczystym podpisaniu wspólnej deklaracji dotyczącej stosunków między UE a Grenlandią. Dokument aktualizuje formalne stosunki między partnerami, uwzględniając zmiany instytucjonalne, jakie zaszły w Królestwie Danii od momentu podpisania poprzedniego porozumienia, w czerwcu 2006 r.

Spotkanie TechKlubu – rozmowa o generowaniu ruchu na stronie www

smoll1 kwietnia 2015 rusza kolejne spotkanie w ramach TechKlubu Biała Podlaska! Zapraszamy na nie stałych bywalców oraz wszystkich, którzy chcą dołączyć do TechKlubu albo przyjrzeć się jak on działa. TechKlub Biała Podlaska kontynuuje serię dotyczącą stron internetowych. Tym razem będą rozmawiać o generowaniu ruchu na stronie www. Prelekcję poprowadzi Marcin Najdyhor. Zapraszamy! Spotkanie otwarte!!

Polak Potrafi!! Zbieramy się aby uratować „ogrody” Albiczuka

smollWydarzenie stworzone po to, żeby w łatwy sposób zaprosić jak największą liczbę osób do wsparcia naszego projektu na Polak Potrafi „ogrody” Albiczuka – konserwacja https://polakpotrafi.pl/projekt/ogrody-albiczuka  . Inicjatywa realizowana po raz pierwszy w Białej Podlaskiej i Regionie Bialskim. Projekt może się udać, jeżeli tylko uda nam się Was namówić do wsparcia, a wy przekażecie informację dalej! W projekcie Polak Potrafi obowiązuje zasada – finansowanie typu „wszystko albo nic”.

Bialski „WOD-KAN” wśród najlepszych w Polsce!!!

smollJak co roku Redakcja Strefy Gospodarki postanowiła dokładniej przyjrzeć się branży wod-kan. Kolejna już edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji wyłoniła liderów wśród firm wodociągowych. Na 10 miejscu w Polsce, jako jedyna firma na wschód od Wisły, w ogólnopolskim rankingu znalazły się Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN sp. z o.o.. Gratulujemy!!!

Lubelska. Dwa pierścienie na rondzie. Sokulska w krawężniku (galeria)

smollPostępują prace na ul. Podleśnej. Budowany jest tu brakujący odcinek kanalizacji. Jeszcze niedawno ciężko było z przejazdem z Podleśnej w Sowińskiego. A już dziś można przejechać z Podleśnej i w ul. Wyzwolenia i w ul. Fornalskiej. Tu budowane systemy chowane są w ziemi. Nie jest to więc tak spektakularne jak to co dzieje się w zakresie drogownictwa na rondzie.

Fundacja Kreacja Magia Rąk zaprasza serdecznie do udziału w wydarzeniu „Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo”

smollFundacja Kreacja Magia Rąk zaprasza serdecznie do udziału gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bialskiego do udziału w wydarzeniu „Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo”, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2015 r. w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej w godz. 10-13,30. Celem projektu jest promocja zdrowego żywienia oraz zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży.

Dziś sesja Rady Powiatu Biała Podlaska

smallZapraszamy na V sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, która odbędzie się dziś, 30 marca 2015 r. w sali konferencyjnej siedziby Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, przy ul. Brzeskiej 41. Obrady rozpoczną się o godz. 15. Radni wysłuchają sprawozdania o stanie bezpieczeństwa komendantów policji i straży pożarnej. Podejmą też decyzje w sprawie utworzenia Liceum Dla Dorosłych w Międzyrzecu Podlaskim oraz dofinansowania do budowy dróg w Kodniu, Zaberbeczu i Sławacinku Nowy – Styrzyńcu.

Zalesie: Wyciskali sztangę (galeria)

smollW dniach 28-29 marca 2015 roku w Zalesiu, na hali Zespołu Szkół odbył się WUAP – GPC Champion Poland Benchpress. Zmagania prowadziło kilkudziesięciu zawodników z Polski, Armenii, Litwy, Słoweni, Szwecji. Sponsorem generalnym zmagań była Gmina Zalesie, Firma Kropka, Transbet Biała Podlaska, Firma Grzybek Horbowski, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Miłomłyn Kijowiec.

Biała Podlaska: Cel jest jeden – dobrze mieszkać w Czosnówce (film) (galeria)

small22 lutego w sali świetlicy wiejskiej w Czosnówce w gm. Biała Podlaska miało miejsce pierwsze z kilku planowanych spotkań szkoleniowych. Zupełnie za darmo, mieszkańcy miejscowości mieli, dzięki zaangażowaniu Arkadiusza Maksymiuka, radnego Powiatu Bialskiego możliwość spotkania z funkcjonariuszem policji, pracownikami KRUS, pracownikami Funduszu Rolniczego FAPA jak i motocyklistami z GROMu. Spotkanie to wspólnie z Radnym Arkadiuszem Maksymiuk zorganizowało nowo powstałe stowarzyszenie „Wspólny cel”. FOTORELACJĘ i opis znajdziecie TUTAJ <<==>> LINK a dziś zapraszamy na FILM.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lublin

smollW dniu 29 marca 2015 r. w lubelskiej Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych oraz I Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-Do. W zawodach brało udział ok 100 zawodników z 14 klubów z województw lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Zawody zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Lublin. Na zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się adepci Akademii Taekwon-Do „VIRTUS” w Łomazach.

Komentarze: Artur Artecki: Codzienne Impresje

smollCodzienne Impresje „Impresjonizm (fr. impressionisme < łac. impressio `odbicie`, `wrażenie`) – nurt w sztuce europejskiej, a później także amerykańskiej, który został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów studiujących w Atelier Gleyère oraz w Académie Suisse w drugiej połowie XIX wieku. Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, ulotnych momentów – „złapania uciekających chwil”.