Integracyjne Mikołajki dzieci uchodźców które w Białej Podlaskiej znalazły swój dom (galeria) (film)

smallZostaliśmy zaproszeni, ponieważ reprezentuję organizację, która pracuje z uchodźcami. Przeprowadzamy różne projekty na rzecz uchodźców, zarówno integracji jak i pomocy. Część naszych beneficjentów jest również w Białej Podlaskiej. Opiekujemy się rodzinami, wysyłamy na kursy zawodowe, organizujemy lekcje języka polskiego w ramach projektu EFI. Jedną z części jest wystawa zdjęć uchodźców z pobytem tolerowanym, którzy planują zostać w Polsce na stałe. – mówi Elżbieta Rojek ze Stowarzyszenia „Dla Ziemi”.

Dodatkowe zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w bialskich szkołach

small2„Zarządzenie z 17 grudnia 2014 roku w sprawie wprowadzenia dodatkowych zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach prowadzonych przez Miasto Biała Podlaska jest kontynuacją wcześniejszego Zarządzenia Prezydenta Miasta z dnia 19 września 2014 roku w sprawie dodatkowych zajęć opiekuńczych i zajęć pozalekcyjnych, które wprowadzało dodatkowe godziny pracy pedagoga szkolnego (w wymiarze 1 godziny tygodniowo) i psychologa szkolnego (w wymiarze 2 godzin tygodniowo). Zajęcia te realizowane są w szkołach od września 2014 roku.”

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 (galeria)

smollDziś, 20 grudnia, przeprowadzony został na Placu Wolności w Białej Podlaskiej Jarmark Bożonarodzeniowy. Świąteczne piosenki i nastrój świąt zagościł już od godz. 10. W programie Jarmarku znalazł się m.in. kiermasz sztuki ludowej i wyrobów regionalnych, rodzinne kolędowanie, Stół Wigilijny Państwowej Szkoły Wyższej, Karta Świąteczna – rozstrzygnięcie konkursu, Betlejemskie Światło Pokoju i wiele więcej. W materiale FOTORELACJA. Zapraszamy!!

Stefaniuk – Litwiniuk – Chodziński. Nowe twarze za sterami Białej Podlaskiej

smollWczoraj, 19 grudnia 2014r. w Magistracie, a dokładniej w Gabinecie Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka odbyła się konferencja prasowa związana z nominacją Michała Litwiniuka i Adama Chodzińskiego na funkcję wiceprezydentów. Ten pierwszy przejmie obowiązki Waldemara Godlewskiego – oświata, sprawy społeczne, gospodarka komunalna. Ten drugi zasiądzie w gabinecie Adama Olesiejuka, pod pieczą Chodzińskiego będą więc bialskie inwestycje. Wczoraj też w nowej roli debiutował Michał Trantau, powołany został jako rzecznik prezydenta. Niebawem FILM!! Zapraszamy!

Wieści z Unii: Plan wart 300 miliardów

smallKolejny etap ofensywy inwestycyjnej Komisji Europejskiej – wiceprzewodniczący Jyrki Katainen rozpoczyna cykl prezentacji dla potencjalnych inwestorów. Pierwszym odwiedzanym krajem jest Rumunia, gdzie m.in. odbywa się konferencja „Impuls dla inwestycji w Europie“. Do października 2015 Jyrki Katainen ma odwiedzić 28 państw członkowskich – już w styczniu będzie we Włoszech i Niemczech.

Kryminałki: Kierowca cofając przy ul. Terebelskiej najechał na dwie piesze

policyjny kogut kmpLisy: Kradzież części samochodowych z samochodu VW Passat. // Biała Podlaska: Uszkodzona Toyota na parkingu przy Anny Jagiellonki. // Małaszewicze Małe: Wyłudzenie pieniędzy podczas aukcji internetowej. // Biała Podlaska: Mieszkaniec gm. Terespol oszukany przez mieszkańca Radzynia Podlaskiego. // Biała Podlaska: Kierowca Audi potrącił cofając samochodem dwie bialczanki na drodze osiedlowej na osiedlu Jagiellońskim. Zawiózł je do bialskiego szpitala gdzie udzielono pierwszej pomocy.

W Galerii Lokomotywa stara Biała Podlaska (film)

smallWystawa pod tytułem: „Biała Podlaska – portret miasta z lat 1918-1939″ prezentowana jest w Galerii Biała Lokomotywa na hali kasowej bialskiego dworca kolejowego. Wstęp oczywiście bezpłatny. To bardzo ważna wystawa. Jedyna i niepowtarzalna. Pisaliśmy już o niej i prezentowaliśmy zdjęcia z FOTORELACJI (LINK <<==>> TUTAJ). Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu z otwarcia wystawy. Zapraszamy OBEJRZYJ FILM !!

Wieści z Unii: Program dla rolnictwa

smallWsparcie inwestycji w ok. 200 tys. gospodarstw rolnych, utworzenie ponad 20 tys. miejsc pracy – to założenia zawarte w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich dla Polski (PROW), który przyjęła właśnie Komisja Europejska. Określa on priorytety wykorzystania ponad 8,5 mld euro z budżetu UE na rozwój obszarów wiejskich w latach 2014–2020. KE zatwierdziła też podobne programy dla Austrii i Danii.

Kryminałki: Dwaj mieszkańcy Terespola sprawcami kradzieży ogrodzenia PGRu w Dobratyczach

kmpBiała Podlaska: Przewiercony zbiornik w Oplu przy Jana Makaruka. Złodziej spuścił z baku 20 litrów paliwa. // Biała Podlaska: Niesprawny, stojący od 2 lat na jednym z parkingów przy Alei Tysiąclecia samochód marki Rover… skradziony. // Dobratycze: Dwaj mieszkańcy Terespola w wieku 24 i 59 lat sprawcami kradzieży ogrodzenia z terenu byłego PGR-u. // Biała Podlaska: Próba włamania do Chryslera Voyagera przy Zdanowskiego. // Biała Podlaska: Dwa oszustwa Internetowe.

Misterium Bożego Narodzenia 2014 (galeria)

smollMisterium Bożego Narodzenia 2014 w reżyserii i scenografii – Wojciecha Telaczyńskiego zaprezentowali dziś członkowie Szkolnego Koła Caritas nr 45 działającego przy Zespole Szkół w Łomazach. Na scenie widowiskowej
Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej zaprezentowała się też Schola Parafii w Łomazach. Przedstawienie zobaczyć można było dziś, 18 grudnia 2014 r.. Wstęp był wolny. Dziś prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia. Już niebawem FILM. Zapraszamy!!

Polska: Rozświetlone dekoracjami ulice cieszą oko Polaków

smallPolacy lubią obdarowywać i cieszyć się przyozdobionymi świątecznie ulicami miast. W naszych domach na Boże Narodzenie nie może zabraknąć choinki, najlepiej żywej. Co sprzeczne z utartą opinią o naszym malkontenctwie, sporo z nas twierdzi, że nie ma takiej rzeczy, która by nas denerwowała w święta. Jesteśmy wigilijnymi tradycjonalistami i uważamy, że sklepy zaczynają święta zbyt wcześnie. Badanie PBS dla „Świeć się z Energą” zdradza nastroje świąteczne Polaków.

Finał Miasta Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada (galeria)

smollFinał Miasta Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada, przeprowadzonego w dniu 17.12.2014r. godz.10.00 hala ZS ZDZ Biała Podlaska. Zawody finansowane ze środków Gminy Miejskiej w Białej Podlaskiej. System gier: pucharowym do trzech wygranych setów. Za pierwsze miejsce drużyny otrzymały puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wieści z Unii: Strzał w dziesiątkę! – mamy zwycięzców

smallZespół uczniów ZAM z Gimnazjum nr 8 w Gliwicach oraz licealiści z sosnowieckiego VI LO im. Janusza Korczaka tworzący grupę BENG! – to zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Strzał w dziesiątkę”. Zadaniem uczestników było przygotowanie 3-minutowego filmu nawiązującego do dekady polskiego członkostwa w UE. W sumie nadesłano ponad 240 prac. Organizatorem konkursu było Przedstawicielstwo KE w Polsce.

Wolny Bazar. Akcja Nowej Prawicy

smollJak co roku Sekcja Młodzieżowa Kongresu Nowej Prawicy (SM KNP) organizuje ogólnopolską akcję – „Wolny Bazar”. W Białej Podlaskiej, bialski Oddział Kongresu Nowej Prawicy akcje przeprowadził akcję we wtorek 16 grudnia na miejskim bazarze przy alei Tysiąclecia. Igor Dzikiewicz, Michał Sawczuk i Karol Przemski z „młodzieżówki” Kongresu Nowej Prawicy rozmawiali z handlującymi, rozdawali ulotki i zbierali opinie na temat tego co zrobić aby pomóc użytkownikom bazaru.

Porady Radio Biper: Sklepy tradycyjne nadal domeną Polaków – zwyczaje zakupowe i możliwości zwrotów towarów

smallJak wynika z badań Wybór Konsumenta, tradycyjne zakupy są nadal bardzo popularne, mimo iż wszystkie e-sklepy głośno mówią, że Internet wygrywa w tym względzie. Polacy są najbardziej przywiązani do tradycyjnych zakupów, spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zakupy robimy głównie w supermarketach i dyskontach, które znajdują się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W tradycyjnych sklepach najważniejsza jest dla nas: jakość produktów świeżych, szeroki wachlarz oferty oraz cena.