Biała Podlaska: Festyn Rodzinny w Rakowiskach (galeria)

smallSamorządy korzystają z wakacyjnego okresu i ładnej pogody. Praktycznie nie ma tygodnia aby nie działo się coś ciekawego. 27 lipca do wspólnej, rodzinnej zabawy zaprosiła Gmina Biała Podlaska. Tego dnia zorganizowano Festyn Rodzinny w Rakowiskach. Był to też dobry moment do wręczenia wyróżnień przedsiębiorcom współpracującym z gminnym samorządem. Wyróżnienia nie byle jakie – podpisane przez samego wicepremiera RP.

Międzyrzec Podlaski: Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie GT30 (film)

small12 i 13 lipca Międzyrzeckie Jeziorka już po raz trzeci odwiedzili goście z całej Europy. Wszystko za sprawą Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie GT30 oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasach JT250 oraz OSY400. To jedne z najważniejszych zawodów w sezonie. Za sterami motorówek rozwijających na wodzie prędkość ok. 100 km/h można było zobaczyć zawodników z Finlandii, Estonii, Holandii, Łotwy, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Wieści z Unii: Rekomendacje dla Polski

smallJak co roku, Komisja Europejska przedstawiła rekomendacje reform, które według niej są niezbędne dla osiągnięcia w Polsce trwałego wzrostu gospodarczego i ograniczenia bezrobocia. Czy są one trafne i właściwie diagnozują problemy społeczno-gospodarcze Polski? Czy postawione wytyczne są realne w spełnieniu, a sugerowane instrumenty ich osiągnięcia odpowiednie?

Życie Bialskie: Atrakcyjny Terespol

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. Z tym numerem kupon rabatowy – 10% przy zakupie podręczników szkolnych. Głównym materiałem jest relacja z Niedzieli w Terespolu. Atrakcyjny Terespol zaprosił do siebie zespół IRA, Bayer Full, Taito oraz goście z Brześcia. W numerze również informacja o występach Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” w Kiten w Bułgarii. Miasto zleciło też pomiar natężenia hałasu na lotnisku. Napłynęło bowiem kilka skarg na dotyczących hałasu jaki towarzyszy wyścigom samochodowym i motocyklowym. Życie Bialskie – polecamy!

Piknik Rodzinny – Łomazy

smollŁomazy 2014 w dniu 3 sierpnia 2014 r. o godz. 15 00 w Parku jagiellońskim w Łomazach w programie: występy zespołów i solistów z GOK – u pokaz sprzętu Straży Pożarnej konkursy i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami widowisko kabaretu „Młode Lisy” spektakl „Kaszalot” Grupy „Goszen” wesołe miasteczko „Ufo-Bufo” (wstęp wolny) zabawa taneczna z zespołem „Koncert”

Mammobus w powiecie!

smollZbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę! Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Białej Podlaskiej odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Autostrada A2 do Terespola”

smollW środe 23 lipca w Sali konferencyjnej hotelu Skala w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Autostrada A2 do Terespola”. Konferencje poprowadził inicjator akcji – Bogusław Broniewicz, bialski przedsiębiorca, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i kandydat PO na fotel Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Przy czym zaznacza on iż akcja nie ma nic wspólnego z kampanią wyborcza, a termin jest podyktowany tym, że akurat teraz są dzielone środki na budowę dróg w perspektywie 2015-20.

Porady Radio Biper: Wynagrodzenia za pracę. Jak to wygląda w Białej Podlaskiej?

smallPrzestrzeganie przepisów prawa pracy w zakresie wypłacania wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia urlopowego oraz wynagrodzenia chorobowego w powiecie bialskim. W roku 2013 do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie – Oddział w Białej Podlaskiej wpłynęło 92 skargi dotyczące nieprawidłowości w zakresie świadczeń pieniężnych wynikających ze stosunku pracy, w tym 83 skargi dotyczyły zagadnień wynagrodzenia za pracę, ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i wynagrodzenia za czas choroby.

Kryminałki: Kamieniem w głowę. Rozbój przy ul. Zamkowej

kmpBiała Podlaska: Atak kamieniem na 61 letnią mieszkankę Białej Podlaskiej przy ul. Zamkowej. Rozboju dokonało małżeństwo – 43 i 46 lat. Znaleziono u nich skradzioną podczas rozboju komórkę. //  Międzyrzec Podlaski: Tymczasowy areszt dla bandyty z ul. Siteńskiej. // Biała Podlaska: Włamanie i kradzież z niezamieszkałego budynku przy ul. Francuskiej. // Biała Podlaska: Kradzież Fiata Dukato z ul. Sidorskiej. // Roskosz: Pożar garażu i gołębnika.

Uwaga!!! PGE ostrzega przed domokrążcami

_images_small1Nachodzą klientów w domach, wprowadzają w błąd, zachęcają do zmiany sprzedawcy energii. Potem okazuje się, że klient, który zmienił sprzedawcę, zamiast zaoszczędzić może stracić. Poza tym, czekają go kary finansowe za wycofanie się z niekorzystnej dla siebie umowy. Aby się uwiarygodnić, przedstawiają się jako „pracownicy zakładu energetycznego” przez co często kojarzeni są z PGE. Wprowadzają w błąd, twierdząc na przykład, że już wkrótce wzrosną opłaty za energię i aby uchronić się przed podwyżkami należy podpisać nową umowę.

ZUS: Ostatni dzwonek na deklarację w sprawie OFE

smallDo 31 lipca ubezpieczony może zdecydować, jak będą dzielone jego składki emerytalne. Jeśli chce, żeby 15% składki emerytalnej trafiało nadal do OFE, powinien złożyć oświadczenie w ZUS. Jeśli tego nie zrobi, to automatycznie ta część składki będzie trafiała na indywidualne subkonto w ZUS. Do Oddziału ZUS w Lublinie trafiło do tej pory 27 tys. oświadczeń od osób, które chcą oszczędzać część składki emerytalnej w OFE.

Kryminałki: 75 letni bialczanin, kierowca Toyoty, zginął w wypadku w Rzeczycy

kmpBiała Podlaska: Kradzież z Ciasnej ulicznych ławek z oparciami. // Biała Podlaska: 27 letni mieszkaniec ul. Kościuszki zatrzymany pod zarzutem oszustw w Internecie. // Rzeczyca: 75 latek z Białej Podlaskiej zginął w wypadku drogowym na E-30. // Międzyrzec Podlaski: W kominiarce na 14 latkę. Skradł telefon. Daleko nie uciekł. Wpadł w lesie. // Bereza: Na jadący samochód przewróciło się drzewo. Ranne pięć osób, w tym jedna ciężko.

Super Liga. Ligowa edycja – JESIEŃ 2014 i Turniej Nocny

smollPrzedstawiamy ofertę ligową edycja 2 JESIEŃ 2014. Dwa poziomy zaawansowania do wyboru Super Liga i Super Liga niedzielna // Udział w turnieju nocnym Super Liga NIGHT CUP 2014 (30 sierpnia 2014) // Minimum 10 kolejek spotkań // Obsługa sędziowska i techniczna // Serwis internetowy www.superliga40.pl z aktualnymi tabelami i klasyfikacjami indywidualnymi // Fanpage Super Liga na Facebooku a w nim aktualności i fotorelacje // Kanał Youtube Super Liga TV a w nim video i skróty spotkań.