Rajd Podlaska Jesień 2015

b5Serdecznie zapraszamy na IV rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego „Podlaska Jesień 2015″, która odbędzie 11 października 2015 o godzinie 10:00 w Wisznicach. Rajdy są imprezą otwartą dla wszystkich chętnych. Zapraszamy szczególnie Panie – dla których przygotowano specjalne klasyfikacje: najlepszy kierowca – Kobieta, miejsca I, II, III oraz najlepszy pilot – Kobieta, miejsca I, II, III.

PSL zaprezentował swoich kandydatów do Sejmu i Senatu z Okręgu 7 (film) (galeria)

smollWitamy serdecznie na spotkaniu kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach parlamentarnych 25 października 2015r, z przedstawicielami mediów .Chcieliśmy, żeby usłyszano nasz pogląd, nasze spojrzenie na życie, na funkcjonowanie państwa, na gospodarkę, na bieżące sprawy, na to co nurtuje ludzi. – mówił Franciszek Jerzy Stefaniuk – poseł na Sejm RP, „dwójka” na listach PSL, w Roskoszy, w dniu 30 września podczas konwentu wyborczego ugrupowania.

Charytatywny mecz dla Łukasza Obuchowskiego!!! 12 do 2 dla Trenerów!!! (galeria)

smollTo był przepiękny mecz. Właśnie dziś, w niedzielę 4 października na boisku przy Szkole Trenerów PZPN (ul. Warszawska) na przeciw siebie stanęła ekipa Szkoły Trenerów PZPN kontra Urząd Miasta Biała Podlaska. Ci pierwsi sprawili wręcz łomot pracownikom bialskiego Magistratu. Wynik 12 do 2 mówi sam za siebie. Ważniejszy był jednak cel meczu.

Kryminałki: Kamieniami i młotkiem po szybach okien. 5000 zł strt w Ossówce

kmpOssówka: Kamieniami i młotkiem po szybach okien nowobudowanego budynku. Sprawca zatrzymany to 30 latek z gm. Leśna Podlaska. // Biała Podlaska: Z VW Sharana zaparkowanego przy Narutowicza skradziono laptopa. // Biała Podlaska: Przy Jana Pawła kierowca Hyundaia zmieniał koło w tym czasie z bagażnika skradziono mu saszetkę z dokumentami i saszetką. // Sławacinek Nowy: Włamanie i kradzież z budynku gospodarczego. // Biała Podlaska: Uszkodzona karoseria samochodu Kia przy Kraszewskiego. // Biała Podlaska: Nie zapłacił za lodówkę….

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nerwowo w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej

small72Nieprzyjemna sytuacja miała miejsce w Urzędzie Miasta Biała Podlaska w dniu 29 września 2015r. Doszło do naruszenia nietykalności osobistej jednego z naszych fotoreporterów – Marka Krzewickiego. Krewkim urzędnikiem okazał się być najnowszy nabytek bialskiego magistratu – dyrektor Gabinetu Prezydenta – Lucjan Nowakowski. Zadaliśmy w tej sprawie pytania oto jaka historia w tym temacie powstała.

Kandydaci do Senatu w okręgu nr 17

smallCztery nazwiska znajdziemy 25 października na liście do Senatu w okręgu wyborczym nr 17 – Biała Podlaska – Radzyń Podlaski – Parczew. Są to Grzegorz Michał Bierecki z Gdańska, przedsiębiorca. Mariusz Filipiuk (PSL) z Międzyrzeca Podlaskiego, pracownik administracji. Stefan Jan Karasiński (PO) z Terebeli, adwokat. Marek Marian Woch (KWWSD) z Kąkolewnicy, prawnik. Średni wiek kandydatów to 48 lat.

100-lecie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach

f1W dniach 17-18 października odbędą się uroczystości jubileuszowe 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. W sobotę w programie m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej na auli szkoły, zwiedzanie Zespołu Szkół oraz GOK-u, wystawy zdjęć i pamiątek oraz bal absolwentów. Na niedzielę zaplanowany jest festyn rodzinny, spotkania integracyjne, występy zespołów regionalnych i młodzieżowych (TENTATIVE, NO PROBLEM i inne), pokaz łucznictwa tradycyjnego i wiele innych atrakcji. Szczegółowy program poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Dobra Szkoła

smollZaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Dobra Szkoła, Dyrekcja pracownicy, rodzice, i uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej mają zaszczyt zaprosić rodziców, uczniów, absolwentów, byłych pracowników oraz przyjaciół szkoły na uroczystość nadania imienia Henryka Sienkiewicza oraz nadania sztandaru Społecznej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej o profilu katolickim w Białej Podlaskiej która odbędzie się 10 października 2015 roku o godz 11.00

Start kampanii wyborczej KORWiN (galeria)

small18 Września w Biurze Ruchu Wolnościowego w Białej Podlaskiej przy ul Janowskiej 11e odbyła się konferencja prasowa partii KORWiN, obwieszczająca oficjalny start kampanii Igora Dzikiewicza na posła RP. W konferencji wzięli udział: Agnieszka Marciniuk (najwyżej postawiona kobieta na liście w okręgu nr.7), Rafał Bukowski (jedynka z okręgu nr.7), Igor Dzikiewicz(2ka z okręgu nr.7) oraz Michał Sawczuk (szef sztabu wyborczego Igora Dzikiewicza oraz prowadzący konferencję).

Kalendarz imprez Powiatu Bialskiego na rok 2015 – październik

smallNajciekawsze propozycje imprez organizowanych przez Powiat Bialski, gminy i miasta powiatu w październiku. Czekają m.in.: Jesienne Spotkania z Folklorem w Zahajkach, Jesień Poezją Malowana w Piszczacu, IV Międzyrzeckie Spotkania Jazzowe w Międzyrzecu Podlaskim, 100 – lecie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki i Bal Jarzynkowy „Już owoców pełen kosz” w Łomazach, III Regionalny Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych pn. „Jak Paciorki Różańca” oraz Integracyjny Dzień Seniora – Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów w Sławatyczach, Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Dorosłych w Olszynie, Wspomnienie o Janie Pawle II w Wisznicach, 20-lecie działalności teatralnej Dziecięcego Zespołu Teatralnego „Pacholęta” w Zalesiu, X uroczystość „W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II” i XXXII Dzień Seniora w Konstantynowie. Zapraszamy!!

Test Coopera w Białej Podlaskiej (galeria)

logo smollCo jest niezwykłe w Teście Coopera? to, że biegacze zapraszają do wspólnej zabawy, oprócz wszystkich chętnych, również osoby niepełnosprawne. Tak było właśnie dziś, 3 października 2015r.. Wszyscy, którzy pojawili się tego dnia na stadionie AWF w Białej Podlaskiej mieli okazję wziąć udział w Teście Coopera i sprawdzić swoją aktualną kondycję. We wspólnym bieganiu wzięło udział około 200 osób.

Wieści z Unii: Unia rynków kapitałowych

smallKomisja Europejska przedstawiła plan działania na rzecz unii rynków kapitałowych. Jego celem jest stworzenie jednolitego rynku kapitałowego dla wszystkich 28 państw członkowskich. KE zaprezentowała również najpilniejsze działania w ramach tego planu. – Chciałbym, aby unia rynków kapitałowych ułatwiła europejskim przedsiębiorstwom, w szczególności małym i średnim, dostęp do szerszego zakresu źródeł finansowania – powiedział komisarz Jonathan Hill.

Wybory 2015: Zagłosuj on-line na Małgorzatę Sylwię Suszczyńską

smallSzanowni Państwo, obecnie można oddać swój wirtualny głos na wybranych kandydatów do Sejmu i Senatu. Warto wspierać przedstawicieli swoich miast i regionów. Białą Podlaską na liście startowej KW Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje (obecnie na 3 pozycji w rankingu parlamentarny.pl) Małgorzata Sylwia Suszczyńska oraz obecny Poseł RP Adam Abramowicz. Prosimy o głosowanie on-line <<==>> LINK

Porozumienie ZSZ nr 1 z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przewoźników

smollZespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników podpisały porozumienie, które obliguje obie strony do współpracy dostosowanej do realiów współczesnej gospodarki. Chodzi przede wszystkim o uwzględnienie potrzeb regionu, a także zapewnienie odpowiednio wykształconych i młodych pracowników dla transportu drogowego.

Odbędzie się w Huszczy Biesiada Weselna „Jedzie, jedzie mazureczek”

logo lomazyGminny Ośrodek Kultury w Łomazach informuje ze dnia 04.10.2015 o godz. 14.00 odbędzie się w Huszczy Biesiada Weselna „Jedzie, jedzie mazureczek”. Celem imprezy jest prezentacja pieśni i przyśpiewek weselnych w wykonaniu zespołów wokalnych z Gminy Łomazy oraz krótka inscenizacja wesela z udziałem Teatru Obrzędowego „Czeladońka” z Lubenki. W imieniu mieszkańców miejscowości Huszcza serdecznie zapraszamy.

Wieści z Unii: Uganda: los uchodźcy

small72 tys. osób przebywających w obozie dla uchodźców w Nakivale w Ugandzie czeka na przyznanie im statusu uchodźcy. Większość z nich uciekła z sąsiednich krajów, takich jak Rwanda czy Demokratyczna Republika Konga, gdzie narażona była na ataki uzbrojonych band. UE wspiera programy mające na celu przyspieszenie procesu uzyskania statusu uchodźcy oraz zwiększenia bezpieczeństwa w Ugandzie.

Wystartowała Narodowa Loteria Paragonowa. Zacznij zbierać paragony fiskalne!

e7Od dziś warto zacząć zbierać paragony wystawiane przez sprzedawców i usługodawców, gdyż co miesiąc do wygrania będą atrakcyjne nagrody – samochody osobowe, laptopy i tablety. Pierwsze losowanie odbędzie się już w listopadzie. Początek Narodowej Loterii Paragonowej został oficjalnie ogłoszony 30 czerwca 2015 roku. Wtedy bowiem resort finansów podpisał umowę z wykonawcą projektu – konsorcjum spółek Unique One i NuOrder – na mocy której datę rozpoczęcia zabawy wyznaczono na 1 października br. Warto przypomnieć, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Płatne staże i spotkania z ekspertami z branży energetycznej – trwa rekrutacja do 5 edycji Akademii Energii

e5Energetyka to Twoja pasja? Wiążesz przyszłość zawodową z branżą energetyczną? Dołącz do Akademii Energii! BEZPŁATNE SZKOLENIA, WARSZTATY  I SPOTKANIA Z PRAKTYKAMI! Jeśli jesteś studentem lub absolwentem (rozpocząłeś III rok studiów i nie ukończyłeś 26 roku życia): inżynierem, ekonomistą, finansistą, prawnikiem lub studiujesz inny kierunek związany z energetyką – aplikuj! Rekrutacja do 22 listopada. Udział bezpłatny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i wejdź do klubu Gramofon za free

logoNadchodzi Sobota! A więc całą kulminacja imprezowego Tygodnia przed Nami! A Tydzień oczywiście jest bardzo niezwykły bo witamy całą mocą na naszych nowych i starych studentów Bialskich Jak co sobotę wielka masa hitów muzycznych na dwóch scenach i od naszych rezydentów: DJ OZI # STECA_SI # DJ RAY # DJ SANT # Do Tego od naszych nie zastąpionych barmanów specjalna promocja Martini # MARTINI BIANCO + SPRITE TYLKO 10 zł – przez całą noc! Start 21:00 Lista Facebook do 22:30 Po zostali 10 zł.

Kryminałki: 53 latek z Międzyrzeca Podlaskiego zginął pod kołami Volvo w Sitnie

smallHrud: Prawie 220 drzew wyciętych i skradzionych z prywatnej działki leśnej. // Biała Podlaska: Kieszonkowiec w hurtowni spożywczej przy ul. Sidorskiej. Klient stracił 850 zł. // Biała Podlaska: Urząd Miasta zawiadomił o przywłaszczeniu telefonu komórkowego przez byłego pracownika Magistratu. // Sitno: 53 letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, rowerzysta, zginął w wypadku potrącony przez 44 letniego kierowcę z Białej Podlaskiej. Przyczyną wypadku mogło być ostre słońce które oślepiło kierowcę auta.