Archiwum nagrań Radio Biper

smallNadszedł czas aby rozpocząć katalogowanie rozmów i programów jakie powstają w Internetowym Radio Biper. Co pewien czas zdejmować będziemy z kanału online Radio Biper starsze nagrania i wrzucać je będziemy właśnie tutaj. Rozpoczynamy w wrześniu 2014 roku. Na dziś – 1 września 2014r. znalazły się tu dwie rozmowy.

Summer Off w Parku Radziwiłłowskim (galeria)

smollTo był niezwykły koncert. Swoiste pożegnanie lata, pożegnanie wakacji. Summer Off!! zagrał 31 sierpnia w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Na scenie pojawili się: Kamp! – Ras Luta – Rasmentalism i Tubas Składowski. Tego dnia nie można było przegapić. To był ostatnidzień wakacji 2014!! Jednak jeśli komuś to się udało i przespał imprezkę mamy fotorelację. Zapraszamy na Summer Off!! na zdjęciach!!

Kryminałki: Werchliś: 36 letni martwy mężczyzna znaleziony w stodole

kmp policja logoZalesie: Na gorącym uczynku włamania do automatu do gier zatrzymano 41 i 44 latka. // Konstantynów: Włamanie do budynku mieszkalnego. Skradziono 500 zł. // Żerocin: Z niezamkniętego auta znika radio samochodowe i kurtki. // Biała Podlaska: Kierowca zatrudniony w jednej z firm przywłaszczył prawie 13 tys zł. // Biała Podlaska: Kradzież roweru z ul. Piłsudskiego. // Biała Podlaska: Wyżyli się na „maluchu”.

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona cafe zapraszają na koncert Gwyn Ashton Trio/Australia, UK/

smoll17 września 2014 godz.20.30. Biała Podlaska – Verona cafe ul. Janowska 4/8 Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu. Gwyn Ashton – gitarzysta i wokalista pochodzący z Australii, który w wieku dwunastu lat sięgnął po raz pierwszy po gitarę i od tego czasu minęło prawie czterdzieści lat, a on zdążył zagrać na kilku kontynentach z największymi sławami bluesa.

O co pytają radni? Konarski: Siwe ścieżki rowerowe i numeracja domów na lewą stronę

Stefan KonarskiRadny Stefan Konarski zwrócił uwagę na ciekawą rzecz w mieście Biała Podlaska. Miasto to jako jedyne na świecie ma pewne rzeczy na „lewą stronę”. Ścieżki rowerowe wszędzie są czerwone – w Białej Podlaskiej – siwe. Numeracja domów wszędzie jest po prawej stronie parzysta po lewej nieparzysta a tylko w Białej Podlaskiej spotkamy – po prawej nieparzyste a po lewej parzyste numery domów. Czy turyści i przyjezdni czują się w Białej Podlaskiej trochę jak „Alicja w Krainie Czarów” – jak po drugiej stronie lustra.

Wieści z Unii: Wspólne niebo Europy

small2Polska znalazła się wśród osiemnastu państw, które Komisja Europejska wezwała do usprawnienia swoich funkcjonalnych bloków przestrzeni powietrznej (FAB). Takie bloki odgrywają główną rolę w tworzeniu efektywniejszego, mniej kosztownego i mniej zanieczyszczającego systemu lotnictwa w Europie. – W europejskiej przestrzeni powietrznej musimy wreszcie usunąć granice państwowe – powiedział wiceprzewodniczący KE Siim Kallas.

Wieści z Unii: Partnerstwo dla innowacji

small1Nowe metody leczenia cukrzycy i chorób oczu, uruchomienie produkcji pojazdów napędzanych wodorem – to tylko niektóre projekty, które powstaną dzięki partnerstwu badań naukowych między UE, sektorem prywatnym i państwami członkowskimi w ramach programu „Horyzont 2020”. Pierwsza runda finansowania zostanie przeznaczona na projekty, które podniosą poziom życia ludzi i zwiększą konkurencyjność europejskiego przemysłu.

Flott Cascaders Team kaskaderskie show w Białej Podlaskiej (galeria)

smollJeden z najlepszych obecnie europejskich teamów kaskaderskich parających się profesjonalnym dublowaniem aktorów w wielu uznanych produkcjach kinowych, telewizyjnych i reklamowych przyjechał do Białej Podlaskiej. Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Śmid, obecnie najbardziej uznany ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.

Wieści z Unii: Zwrot funduszy na WPR

small2Polska musi zwrócić do unijnej kasy 5,84 mln euro, które otrzymała na Wspólną Politykę Rolną. Rząd w Warszawie nie przestrzegał procedur związanych z oceną projektów w sektorze rozwoju obszarów wiejskich. W ramach tzw. procedury rozliczenia rachunków KE wystąpiła do państw członkowskich o zwrot nienależnie wypłaconych kwot. Piętnaście krajów będzie musiało zwrócić w sumie 57 mln euro.

Biała Podlaska: Zwycięzcy konkursów na Dożynkach Gminy Biała Podlaska

small6Choć pogoda nie dała się obłaskawić, to rolnicze święto największej gminy Powiatu Bialskiego należy zaliczyć do udanych. W niedzielę, 24 sierpnia 2014r. odbyły się Dożynki Gminne. Podczas wydarzenia przeprowadzono kilka konkursów artystycznych i zręcznościowych. Że były ważne niech świadczy fakt, że laureaci reprezentować będą gminę Biała Podlaska w Rossoszu, podczas Dożynek Powiatowych. Dziś przedstawiamy wszystkich laureatów.

Porady Radio Biper: Profilaktyka i Ty – na kłopoty – Asystent Rodziny

small1Kiedy narastają problemy i z każdej strony dopada człowieka nieszczęście, najpierw próbujemy walczyć, zmagamy się z nim, bierzemy za bary. Aż przychodzi moment, kiedy dajemy za wygraną. Godzimy się z losem, mówimy sobie — i tak nic nie mogę z tym zrobić, pozornie spokojni pozwalamy, by życie toczyło się obok nas, bez naszego udziału. Tracimy nadzieję. Przestajemy szukać rozwiązań. Nie wierzymy, że jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić.

Na Największe Show Kaskaderskie pójdzie 5 osób z wejściówkami Radio Biper

smallDo Białej Podlaskiej już dziś (29 sierpnia) zjedzie najlepszy obecnie europejski team kaskaderski parający się profesjonalnym dublowaniem aktorów w wielu uznanych produkcjach kinowych, telewizyjnych i reklamowych. Szczegóły Flott Cascaders Team w Białej Podlaskiej znajdziesz w LINKU <<==>> TUTAJ. UWAGA!! Właśnie rozdaliśmy gratisowe wejściówki!! Oto osoby które pójdą na Show za free. Wystarczyło napisać do nas maila i mieć troszkę szczęścia. Gratulujemy!