Podróże I Moda – NOEMI W Centrum Handlowym SAS

smollSalon odzieżowy Noemi znajduje się na piętrze Centrum Handlowego SAS i istnieje od 2002 roku. Początkowo połączony z pasmanterią i outletem odzieżowym, w roku 2011 zyskał nową odsłonę, jako niezależny ekskluzywny butik. Przestrzeń sklepu wizualnie można podzielić na trzy strefy: odzieżową, podróżną oraz dodatki i ozdoby. W strefie odzieżowej oferujemy ubrania modne i eleganckie, nowoczesnych polskich i włoskich projektantów.

X Sesja Rady Powiatu Bialskiego (film) (galeria)

small29 czerwca odbyła się X Sesja Rady Powiatu Bialskiego, na której poruszono kilka ciekawych kwestii. – Sesja delikatnie burzliwa. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak uchwała w kwestii powołania członków Społecznej Rady Szpitala w Międzyrzecu. No i druga, może odrobinę mniej kontrowersyjna, kwestia przystąpienia do Stowarzyszenia „DOM EUROPY”. Obie jednak przeszły – mówi Mariusz Filipiuk – przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na ekspertów

15_07 WUP Lublin logoProgramu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie pełniący funkcję Instytucji Pośredniczącej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (zwany dalej IP PO WER) zaprasza do składania wniosków o wpis do Wykazu kandydatów na ekspertów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w dziedzinie zatrudnienie. Kandydaci na ekspertów mogą uczestniczyć jako eksperci w wyborze projektów do dofinansowania w ramach PO WER.

Kryminałki: 83 latka z Pólka okradziona przez osobę podającą się za pracownika urzędu wojewódzkiego

small kmpBiała Podlaska: Włamanie do sklepu spożywczego przy ul. Janowskiej. Straty w wysokości 4300 zł. // Biała Podlaska: Skradziono rower przy Jana II Sobieskiego. // Polatycze: Z otwartego samochodu skradziono kurtkę z portfelem w środku. // Biała Podlaska: Kradzież biżuterii przy Czerwińskiego. // Grabanów: Przywłaszczona przez mechanika Honda Legend. // Wólka Dobryńska: Mieszkanka gm. Zalesie oszukana podczas zakupów w internecie. Straciła 1600 zł. // Pólko: 83 latka oszukana przez osobę podającą się za pracownika urzędu wojewódzkiego. Osoba ta skradła z szuflady 3400 zł.

Wieści z Unii: TAK dla gazociągów

smallPlanowana przez Polskę pomoc w wysokości 3,1315 mld zł (758 mln euro) dla dziewięciu projektów gazociągów jest zgodna z unijnymi zasadami pomocy państwa – uznała KE. Projekty te przyczynią się do budowania prawdziwej unii energetycznej poprzez zwiększanie przepustowości połączeń wzajemnych między Polską a krajami sąsiadującymi, poprzez zlikwidowanie „wąskich gardeł” oraz wzmocnienie istniejących sieci przesyłu gazu w Polsce.

Biała Podlaska: Piknik Rodzinny w Sitniku podsumowaniem projektu „Miej odwagę – żyj” (galeria)

smoll,,Miej odwagę – żyj uważnie i z pasją” – to dwutygodniowy projekt finansowany ze środków Gminy Biała Podlaska, realizowany przez Stowarzyszenie ,,Tradycja i Współczesność” i Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, w którym wzięły udział dzieci z miejscowości: Styrzyniec, Porosiuki, Sławacinek Nowy, Sitnik, Łukowce. Zajęcia odbywały się jednocześnie w Klubach Kultury w Sitniku i Styrzyńcu.

EkoPaka, czyli radosna i nowoczesna edukacja ekologiczna

smoll5 sierpnia o godz. 11.00 Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na pierwsze zajęcia w ramach programu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Podczas warsztatów pokażemy zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

Kryminałki: Śmierć 56 latka w Ossówce. Jego auto wypadło z drogi i dachowało

kmpBiała Podlaska: Znika portfel z pieniędzmi ze stolika jednego z barów przy Brzeskiej. // Woskrzenice Duże: Podobne zdarzenie tutaj. Ze stolika, z portfela znika ponad 500 dolarów. // Ossówka: Auto mieszkańca gm. Leśna Podlaska, 56 latka wypadło z drogi i dachowało. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Pasażer z obrażeniami. // Woskrzenice Duże: Włamanie do Opla Vectry. // Biała Podlaska: Dwoje młodych ludzi kradnie dwa telefony komórkowe. // Kobylany: Przebite opony w Skodzie na stacji kolejowej. // Międzyrzec Podlaski: 59 latka uszkodziła umyślnie, szklane, sklepowe drzwi uderzając w nie metalowym wózkiem. // Piszczac: Kradzież skutera. // Terespol: Białorusin z 80 pigułkami nieznanego medykamentu.

Problemy rolników powiatu bialskiego (film) (galeria)

smallNa X Sesji Rady Powiatu Bialskiego poruszano istotne problemy dotyczące rolników z naszego regionu. Problem ten dotyczy głównie nadmiernej populacji dzików. – Już 21 lipca 2014 roku był sygnał od samych rolników, że nie jest dobrze a wręcz coraz gorzej. – mówi Adam Olszewski przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych w Powiecie Bialskim.

Wieści z Unii: Wybierz staż w KE!

smallMyślisz o karierze w instytucjach Unii Europejskiej, ale nie jesteś pewien czy to praca odpowiednia dla Ciebie? Teraz masz okazję, żeby to sprawdzić. Właśnie trwają zapisy na staże w Komisji Europejskiej. Na przesłanie zgłoszenia masz czas do 31 sierpnia br., do godz. 12.00. Staż to doskonała okazja do poznania „od podszewki” zasad działania UE. Zapraszamy!

Oferta Żaka w Białej Podlaskiej

smallSzkoły policealne i liceum ogólnokształcące dla Dorosłych (3 lata). System nauczania: zaoczny. NAUKA ZA DARMO!!! Skompletuj swój własny pakiet kierunków z 30% zniżką !! Wystarczy, że wybierzesz jeden kierunek Szkoły Policealnej DARMOWEJ 2-letniej, a kierunek jednoroczny uzupełniający otrzymasz z 30% zniżką!! Śpiesz się, gdyż niebawem nastąpi ograniczenie oferty!

Wieści z Unii: Kary za kolejowy kartel

smallNieuprawnione dzielenie się klientami, wymiana poufnych informacji, ustalanie cen poza grą rynkową – to główne zarzuty, jakie spowodowały nałożenie przez Komisję Europejską prawie 50 mln euro grzywy na trzy firmy kolejowe. Zmowa, którą KE nazwała kartelem, funkcjonowała od 2004 do 2012 r. Komisja wszczęła postępowanie m.in. na podstawie niezapowiedzianych kontroli przeprowadzonych w czerwcu 2013 r.

Czy Biała Podlaska jest o 5 lat starsza jako miasto?? A może więcej? Czy 490 urodziny to fałszowanie historii czy uroczystość z braku lepszych powodów?

smollW 2015 r. w naszym mieście obchodzona jest uroczyście 490 rocznica nadania praw miejskich. Warto jednak zastanowić się, czy Biała na pewno w 1525 r. otrzymała prawa magdeburskie? Pytanie to nasuwa się szczególnie widocznie po lekturze umieszczonego na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Biała Podlaska – bialapodlaska.pl tekstu wyjaśniającego, jak została ustalona data wspomnianej rocznicy .

Kryminałki: Włamanie do auta przy Orzechowej. Z samochodu skradziono 3.200 zł

kmp Biała Podlaska: Włamanie do Citroena przy Orzechowej i kradzież z tego samochodu 3200 zł. // Biała Podlaska: Włamanie do domku ogródkowego przy Akademickiej. Kradzież 2 butelek nalewki. // Biała Podlaska: Kradzież telefonu klienta restauracji Verona przy ul Janowskiej. // Biała Podlaska: Firma z Warszawy oszukana przez internautę z Białej Podlaskiej. // Międzyrzec Podlaski: Zgłoszono przestępstwo internetowe. Zapłacono za buty NIKE które do tej pory do kupującego nie dotarły.

Targowiska: notowania z 20 – 23 lipca

notowania targ cennikOśrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Radzyń Podlaski, Wisznice, Piszczac, Łuków i Biała Podlaska. Przykładowe notowania: pszenica 65 do 70 zł za tonę, jaja kurze od 30 do 80 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 3,5 zł za kilogram, ziemniaki młode od 0,5 do 2 zł za kg, pieczarki od 3 do 5 zł za kilogram, miód od 25 do 35 zł za kilogram.

ŻAK informuje: Florystyka za darmo w 1 rok!

smallCentrum Nauki i Biznesu „Żak” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 19 więcej informacji o Florystyce. Na pewno Nauka za darmo! Na pewno Nauka w trybie zaocznym (co drugi weekend). Do tego Legitymacja uprawniająca do zniżek w PKS, PKP i u Partnerów ŻAKa w całej Polsce. W ŻAKu znajdziesz Życzliwą obsługę i nauczycieli. Bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, UP, MOPS, GOPS. Nie wymagana jest matura – wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Rekrutacja trwa!

Wieści z Unii: Konsultacje: kapitał i banki

smallW wyniku kryzysu finansowego w UE wprowadzono bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów kapitałowych wobec banków. Teraz KE chce dowiedzieć się jak niektóre z tych zasad działają w praktyce np. jaki mają wpływ na udzielanie kredytów MŚP czy na finansowanie projektów infrastrukturalnych. Dlatego ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, które potrwają do 7 października.

„Rodzice polecają, dzieci korzystają” czyli konkurs w Barwnej

SMOLLBarwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie plastyczno – literackim skierowanym do rodziców i dzieci. Konkurs trwa od 24 lipca do 10 sierpnia 2015. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne na stronie www.barwna.mbp.org.pl . Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.