Kryminałki: 36 latek z „maryśką” pod poduszką

kmpTerespol: Włamanie do domu wielorodzinnego przy ul. Wspólnej. Sprawcę zatrzymano. To 35 letni mieszkaniec miasta. // Biała Podlaska: Kradzież z budynku gospodarczego przy ul. Sławacińskiej. // Biała Podlaska: Próba wyłudzenia odszkodowania OC. // Międzyrzec Podlaski: Próba oszustwa w badaniu technicznym pojazdu. // Biała Podlaska: 36 latek z marihuaną pod poduszką. Przebywające z nim 3 letnie dziecko oddane pod opiekę babci. Mężczyzna został zatrzymany. // Biała Podlaska: Mieszkaniec gminy Drelów okazał się być złodziejem telefonu komórkowego.

Biała Podlaska rozegrano czwarty – ostatni turniej o mistrzostwo województwa młodzików w piłce siatkowej

smoll21-22. 02. 2015 w Białej Podlaskiej rozegrano czwarty – ostatni turniej o mistrzostwo województwa młodzików w piłce siatkowej. Podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów potwierdzili, iż wciąż należą do siatkarskiej czołówki województwa zajmując w turnieju II miejsce. Siatkarze Serbinowa pokonali po 2:0 zespoły: Tempo Chełm, MKS Kraśnik, SOS GM 18 Lublin, 2:1 UKS Olimp Opole Lubelskie oraz ulegli 0:2 zespołowi Międzyrzeckiej Trójki.

Służba Celna zatrzymała tysiące podrobionych towarów (galeria)

ssmollSkórzana „markowa” torebka za… 4 zł? Odzież z logo światowego producenta, ale z „literówką” w nazwie firmy? Ponad 13 tys. sztuk podrabianej odzieży, akcesoriów modowych i elektroniki zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska. Towar z Panamy miał trafić na Ukrainę. To największy przemyt podróbek udaremniony na polskim odcinku granicy Unii Europejskiej w tym roku.

Rozpoczyna nabór uczestników do udziału w warsztatach nt. zachowania tradycji i obrzędu wielkanocnego

smollBialskopodlaska Lokalna Grupa Działania informuje, że od dnia 26 lutego 2015 r. rozpoczyna nabór uczestników do udziału w warsztatach nt. zachowania tradycji i obrzędu wielkanocnego. Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej. Celem warsztatów jest przybliżenie historii tradycji, obrzędów i zwyczajów kultywowanych na terenie powiatu bialskiego, połączona z nauką wytwarzania przedmiotów związanych z tradycją Świąt Wielkanocnych.

Cynizm i cwaniactwo radnych PiS i PO. Z biegiem czasu będzie narastać

small„Biała Podlaska jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.” – napisał w pierwszym zdaniu oświadczenia wysłanego redakcjom mediów w mieście przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk. Litwiniuk tym samym próbuje uzasadnić podwyżki stawek odbioru śmieci jakie radni PiS i PO chcą na najbliższej sesji przegłosować. Rozpoczyna się czas hipokryzji i amnezji byłych oponentów a obecnie koalicjantów w Radzie Miasta Biała Podlaska. To radni Prawa i Sprawiedliwości: Łagowska, Konarski, Nikołajczuk, Kuraś obecny prezydent Stefaniuk do spółki z radnymi Platformy Obywatelskiej nie dopuścili do uchwalenia w minionych latach realnych stawek tych opłat. Dziś ci sami radni tłumaczą się dobrem miasta i zwiększają obciążenia mieszkańców Białej Podlaskiej.

Zapraszamy w sobotę do Galerii Biała Lokomotywa na wernisaż wystawy historycznej „Pokój i Wojna

small500Zapraszamy w sobotę 28 lutego o g.12.00 do Galerii Biała Lokomotywa na wernisaż wystawy historycznej „Pokój i Wojna. Brześć nad Bugiem z lat 1920-1939″ Wystawa jest autorstwa mieszkańców Białorusi, Andreja Dołgowskiego z Mińska oraz redakcji Kuriera Brzeskiego. Prezentowana była w roku ubiegłym w Konsulacie Polskim w Brześciu..

Ponad sto aut zarejestruje się w Białej Podlaskiej

smallRzecznik Prezydenta Miasta, Michał Trantau, informuje o podpisaniu listu intencyjnego z Raiffeisen Leasing Polska oraz rozpoczęciu kampanii reklamowej dotyczącej niskich podatków jakie Miasto Biała Podlaska ma do zaoferowania przedsiębiorcom związanym z transportem. Niedawno na wniosek prezydenta Dariusza Stefaniuka Rada Miasta obniżyła do ustawowego minimum stawki podatku od środków transportowych. Ma to zachęcić przedsiębiorców do rejestracji swoich pojazdów w naszym mieście. Podobno są już tego pierwsze efekty.

Projekcja filmów „Zmruż oczy” i „ Imagine” w ramach już VII wizyty Polski Światłoczułej w Zabłociu

smollProjekcja filmów „Zmruż oczy” i „ Imagine” w ramach już VII wizyty Polski Światłoczułej w Zabłociu koło Kodnia. „Polska Światłoczuła” to projekt Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta, majacy na celu prezentację dorobku polskiego filmu w miejscach, gdzie kino lub teatr już nie dociera. Inicjatorem nawiązanej współpracy z „PS” jest Zakład Karny w Białej Podlaskiej Oddział Zewnętrzny w Zabłociu.

Lubelska i nowe rondo. Prace ruszyły (galeria)

smallZgodnie z zapowiedziami. W tym tygodniu rozpoczęły się roboty związane z przebudową ulicy Lubelskiej. Planowane zakończenie prac to 30 czerwca. Zamknięty jest odcinek ul. Podleśnej od ul. Lubelskiej do ul. Sowińskiego. Wyznaczono objazdy. Dziś zdjęcia z placu budowy jakie podesłał nam Urząd Miasta w Białej Podlaskiej. W materiale znajdziecie też linki do naszych materiałów na ten temat a także już niebawem FILM.

Kryminałki: W Szostakach 61 latek z gminy Kodeń ginie pod kołami auta prowadzonego przez nietrzeźwego mieszkańca Lublina

smallHorbów Kolonia: Próba włamania do nieczynnych zakładów mięsnych. Złodzieja spłoszył alarm. // Horbów Kolonia: Włamanie do automatów z grami. Skradziono prawie 7.500 zł gotówki. // Biała Podlaska: 35 latek sprawcą włamania i kradzieży pieniędzy z automatu do gier przy Placu Wolności. Ponadto poszukiwany był do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności z innego tytułu. // Szostaki: 45 letni kierowca z Lublina, z 1,2 promila alkoholu we krwi najechał na rowerzystę. 61 letni mieszkaniec gminy Kodeń zmarł podczas udzielania mu pomocy medycznej.

Konkurs „Woda w przyrodzie i życiu człowieka”

smollBialskie Multicentrum zaprasza wszystkie chętne dzieci z powiatu bialskiego do wzięcia udziału w konkursie edukacyjno-plastycznym pt. „Woda w przyrodzie i życiu człowieka”. Konkurs organizowany jest w związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia Wody – 22 marca. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy formatu A4 lub A3, przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej, poruszającej tematykę konkursu.

USA – Stereotypy kontra rzeczywistość. Prelekcja Igora Tarasiuka i Białego Kruka. Zaproszenie

smollJuż w najbliższą sobotę (28 lutego), Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” zaprasza do udziału w prelekcji Igora Tarasiuka, która poświęcona będzie powszechnym wyobrażeniom oraz przekłamaniom dotyczącym Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Warszawskiej 12c w Białej Podlaskiej w sobotę o godzinie 12:00.

„Praxis” w ramach programu Erasmus+. OHP w Roskoszy

smollW dniach 09 – 22.02.2015 r. pierwsza dziesięcioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z opiekunem uczestniczyła w realizacji stażu zawodowego w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech. Projekt jest realizowany wspólnie z instytucją partnerską, którą jest Węgierskie Stowarzyszenie Del-Alfod Europai Unio Okatasi, Gazdasagi, Kulturalis, Integracios Egyuttmukodest Koordinalo Egyesulet.

Expose 2015 prezydenta Dariusza Stefaniuka (film) (galeria)

small27 stycznia w sali widowiskowo – konferencyjnej odbyło się tradycyjnie spotkanie noworoczne Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W tym roku po taz pierwszy organizatorem był nowo wybrany prezydent Dariusz Stefaniuk. Wśród gości byli samorządowcy, pracownicy miejskich instytucji, duchowieństwo, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Prezydent Stefaniuk, po raz pierwszy, publicznie, przed tak licznym gronem, przedstawił swoją politykę dla Miasta Biała Podlaska. Oto ona…

Klubie Bilardowym Dziewiątka ruszyły eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Pool Bilard 8 bil 2015 (galeria)

smollW niedzielę 22 lutego, w Klubie Bilardowym Dziewiątka ruszyły eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Pool Bilard 8 bil 2015. W pierwszym turnieju do rywalizacji stanęło 12 zawodników z Białej Podlaskiej i okolic. Gościliśmy również 3 zawodników z Siedlec. Rozgrywki rozpoczęły się po godzinie 13 i już w pierwszej rundzie doszło do kilku ciekawych pojedynków.

„Punkt informacyjny dla osób z autyzmem lub całościowym zaburzeniem rozwoju”

smollLiczba osób z autyzmem wzrasta z roku na rok w zatrważającym tempie. Według danych Autism Europe z 2009r.- 0,6 % populacji Unii Europejskiej dotkniętych jest autyzmem. Zaś wg danych podanych w czerwcu 2014 przez Parlamentarną Grupę d/s Autyzmu – autyzm dotyczy 1 dziecka na 68 urodzeń czyli ponad 1,4%. Nawet przy założeniu pewnego marginesu błędu – jest to ogromna grupa osób potrzebujących wsparcia.