Wieści z Unii: „EuroLato 2015″ i współpraca rozwojowa

smallRozpoczęła się kolejna edycja akcji EuroLato – cyklu imprez informacyjno-edukacyjnych, na które zaprasza Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wakacyjna akcja już po raz drugi będzie towarzyszyć trasie koncertowej Polskiego Radia „Lato z Radiem”, a dla wszystkich odwiedzających europejskie namioty ponownie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, konkursów i zabaw z nagrodami. Pierwsze dwie imprezy za nami: Uniejów i Włocławek. Na kolejne zapraszamy aż do końca sierpnia.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oferuje do wynajęcia domki holenderskie

smollPaństwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oferuje do wynajęcia domki holenderskie, kompleksowo wyposażone, a także miejsce zadaszone do organizacji spotkań, oraz obszerny teren zielony do celów rekreacyjnych, usytuowane w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Międzyrzecu Podlaskim ul. Zahajkowska 44D. Baza PSW w Międzyrzecu Podlaskim to doskonale miejsce na spotkania rodzinne i towarzyskie. W sprawie rezerwacji domków – kontakt telefoniczny (tel. 662-671-726). http://www.pswbp.pl/index.php/pl/o-uczelni/orodek-wypoczynkowy

Kryminałki: Dwóch 18 latków sprawcami włamania do sklepu i domu w Białej Podlaskiej

policyjny kogut kmpJelnica: Mieszkaniec miejscowości zgłosił fakt oszustwa na portalu OLX.pl. Sprzedawca zaoferował telefon komórkowy za który mieszkaniec Jelnicy zapłacił. Stracił tym samym 1300 zł telefonu nie otrzymał do dziś dnia. // Wysokie: 42 latka sprzedawała podrobione wody toaletowe znanych światowych marek. // Biała Podlaska: 18 latkowie z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego sprawcami włamania i kradzieży do sklepu z tanią prasą i do jednego z domów w Białej Podlaskiej.

Zapraszamy chętnych na warsztaty z łucznictwa tradycyjnego na stadionie w Łomazach (galeria)

smollZajęcia są bezpłatne i prowadzone są w środy o godz. 17:00 na stadionie w Łomazach grupa młodsza i 18:30 grupa starsza oraz w Studziance w czwartki o godzinie 17:00 przy świetlicy. Dołączyć można w każdym czasie, jednak dla najaktywniejszych przewidziano na zakończenie turniej z nagrodami. W programie poznawanie zasad posługiwania się łukiem i osprzętowania łucznika. Uczestnicy będą uczyć się wyrabiania strzał łuczniczych. Poznają tuzin przykazań łucznika. Każdy będzie miał możliwość dobrania łuku do swoje sylwetki.

Kalendarz imprez Powiatu Bialskiego na rok 2015 – lipiec

smallNajciekawsze propozycje imprez organizowanych przez Powiat Bialski, gminy i miasta powiatu w lipcu. Czekają m.in.: I Przegląd Muzyki Instrumentalnej w Janowie Podlaskim, „Tłoka – Radość Dzieciom” w Koszołach, Przegląd folklorystyczny „Kultura bez granic” w Kobylanach, Dni Gminy Zalesie, XVI Dni Konstantynowa, „VI Spotkanie z kulturą tatarska i regionalną” w Studziance, Wasylówka – „I Regionalny Przegląd Piosenki Kresowej” w Dąbrowicy Małej, XXVIII Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska w ramach obchodów Dni Sławatycz, Międzynarodowy Plener Malarski „Śladami Bazylego Albiczuka” Zalutyń 2015, XIV Ogólnopolski Plener Malarski w Międzyrzecu Podlaskim. Zapraszamy!!

Papierosy w workach z węglem z Dorohuska

smollPrzemyt papierosów o wartości prawie 200 tys. zł udaremnili celnicy z Dorohuska. Kontrabanda ukryta była w workach z węglem drzewnym. Funkcjonariusze celni z Dorohuska skierowali do rewizji szczegółowej wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. O tym, że w pojeździe mogą znajdować się ukryte papierosy, świadczyło m.in. zachowanie towarzyszącego celnikom psa służbowego.

Stracił i bursztyn, i samochód w Dołhobyczowie

smollCelnicy z Hrubieszowa ujawnili przemyt bursztynu o wartości ponad 50 tys. zł. Czerwiec dla celników rozpoczął się i zakończył ujawnieniami przemytu bursztynu. We wtorek (30.06.) duży przemyt tej kopaliny udaremnili na przejściu granicznym w Dołhobyczowie funkcjonariusze z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości. Tego dnia uwagę celników zwróciło m.in. audi, którym podróżował 47-letni obywatel Ukrainy.

Marzenia do spełnienia przy Akademickiej (galeria)

smallUczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 przy ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej dzięki nauczycielom i pedagogom mieli szansę wziąć udział w projekcie „Z marzeniami do nieba – marzenia są do spełnienia”. Na początku czerwca miał miejsce finał akcji a na szkolnym korytarzu pojawiły się tablice z zapisanymi na niewielkich skrawkach kartek plany, fantazje, potrzeby, tęsknoty. Oto o czym marzą uczniowie szkół przy Akademickiej.

Wieści z Unii: Finaliści RegioStars 2015

smallKomisja Europejska ogłosiła listę finalistów konkursu RegioStars 2015, w którym wyróżniane są najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty regionalne współfinansowane ze środków unijnych funduszy spójności. Laureatem z Polski jest projekt „Rozbudowa Toruńskiego Parku Technologicznego”. Czwórka zwycięzców zostanie ogłoszona podczas tegorocznego Tygodnia Europejskich Regionów i Miast (OPEN DAYS) w październiku br.

XXIV Dni Mielnika przy słonecznej pogodzie (galeria)

smollW dniach 27-28 czerwca odbyły się XXIV Dni Mielnika, które upłynęły przy słonecznej pogodzie i wspaniałej publiczności, która licznie w tych dniach odwiedziła Mielnik. Dwudniową imprezę rozpoczęliśmy od biegu organizowanego już po raz drugi pn. Mielnicka Dycha. Na starcie stawiło się 54 biegaczy. Od godz. 17.30 publiczność została porwana do tańca przez zespół Chrząszcze, jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów w Polsce grający muzykę lat sześćdziesiątych m.in. The Beatles, The Shadows, Czerwone Gitary.

Finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Spedycja – Transport – Cło (galeria)

smoll29 czerwca 2015 r w siedzibie Studium Celnego w Białej Podlaskiej odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Spedycja – Transport – Cło. Organizatorami Olimpiady byli: Studium Celne prowadzone przez PAC RECTUS-WOC w Białej Podlaskiej, Izba Celna w Białej Podlaskiej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników przy wsparciu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Polskiego Konsorcjum Gospodarczego SA

Wieści z Unii: Transgraniczne wsparcie

smallUnia Europejska zainwestuje ponad 226 mln euro, aby rozwiązać główne problemy transgraniczne i wykorzystać potencjał regionów przygranicznych Polski i Czech. Komisja Europejska przyjęła właśnie nowy program transgraniczny Interreg V-A, który obejmuje osiem regionów po obu stronach granicy. To obszary dotknięte wysokim bezrobociem, szczególnie wśród młodzieży.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka” i jego pierwsze sukcesy

smollDnia 6 lutego 2015 r. do życia zostało powołane Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka”. Celem głównym stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnych poprzez wzmacnianie więzi rodzinnych, sąsiedzkich oraz pielęgnowanie tradycji i kultury. Niektóre z zadań stowarzyszenia to: organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, pokazów, wystaw, działalność edukacyjna, pozyskiwanie młodzieży i dorosłych jako wolontariuszy do prac na rzecz lokalnego środowiska oraz aktywne włączanie się w program odnowy wsi.

28 czerwca 2015 Automobilklub Lubelski przeprowadził KJS28AL (Konkursowe Jazdy Samochodem)

smoll28 czerwca 2015 Automobilklub Lubelski przeprowadził KJS28AL (Konkursowe Jazdy Samochodem). Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia i składa z 1 sekcji. Na trasie zlokalizowane będzie 8 prób poprzedzonych PKC.
Nawierzchnia trasy i prób : asfalt,kostka Długość trasy: 40 (w tym 10 km prób)Impreza składała się z 1 sekcji, na trasie zlokalizowano 8 prób, przeprowadzanych na odcinkach usytuowanych na terenie ODTJ Lublin, Arena Lublin, Targi Lublin, w imprezie udział wzięło 27 załóg.

Orkiestra Dęta Uczniów Kolegium Muzycznego z Brześcia w Terespolu

smollOrkiestra Dęta Uczniów Kolegium Muzycznego z Brześcia wystąpiła 28 czerwca (niedziela) w terespolskim parku miejskim przy restauracji Galeria Smaków. To był niezapomniany występ dla ponad 150 osobowej publiczności. Orkiestra wykonywała głównie polskie utwory ludowe i patriotyczne: „Ojczyzno ma”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Pierwsza Brygada-marsz wojskowy”, „Upływa szybko życie”, „Polka wiejska”, „Jak dobrze nam zdobywać góry”, „Hej sokoły”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” czy „Odlatują żurawie”.

XI Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który odbył się w MOK Terespol (galeria)

smollJedenasty z kolei Przegląd Zespołów Tanecznych odbył się w hali sportowej w MOK w niedzielę 28 czerwca. Przed rozpoczęciem turnieju, tak jak w ostatnich latach, odbyły się warsztaty taneczne, które prowadzili cenieni w kraju instruktorzy: Karol ,,POLSSKY” Polak (hip hop, freestyle) oraz Paulina Jurkowska (taniec współczesny, balet).

Blaski Kultury z Nocy Muzeów w Romanowie

smollKultura pojmowana jako całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa może ubogacać życie każdego człowieka pod warunkiem, że na to pozwoli, otworzy się na nią, podda jej dobroczynnemu i ponadczasowemu wpływowi. Potrafi ona pełnić rolę ożywczej iskry pobudzającej do snucia marzeń, wyznaczania celów i spełniania ich. Okazuje się skarbnicą niepowtarzalnych doznań, które zapewniają wewnętrzną radość, satysfakcję, świadomość uczestniczenia w bardzo ważnym procesie ocalenia rodzimych i najcenniejszych wartości.

IX Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny zapraszamy wszystkich

smollWójt Gminy Kodeń Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na Kodeńską Kalwarię  na IX Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny 3 Lipca 2015 r. godz. 10:00 Wstęp wolny W programie: 10:00 – otwarcie Festiwalu // 10:30 – 15:00 – występy solistów i zespołów // 15:00 – 15:30 – wręczenie dyplomów i nagród // 17:00 – zakończenie Festiwalu

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „TŁOKA” Serdecznie zaprasza

smollStowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „TŁOKA” Serdecznie zapraszamy sympatyków historii i tradycji ułańskiej  na spotkanie z udziałem członków Związku Szlachty Tatarskiej byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego w miejscowości Studzianka gm. Łomazy, pow. bialski, woj. lubelskie w dniu 5 lipca 2015 r o godz.11.00, w Studziance nr 122 (gospodarstwo pana Kowalewskiego) Spotkanie odbywa się w 100. rocznicę zniszczenia meczetu w Studziance.

Zmiany kadrowe w bialskim garnizonie Policji

smoll22 czerwca z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim odszedł kom. Krzysztof Semeniuk, który został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie. Z dniem 1 lipca 2015 r. wakujące po nim stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim objął kom. Artur Kulicki, dotychczasowy Zastępca Naczelnika bialskiego Wydziału Prewencji.

Studiujesz kierunki związane z zarządzaniem i medycyną? Przeczytaj to!!

seaZostań specjalistą od zarządzania sektorem ochrony zdrowia! Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jedyny taki w Polsce bezpłatny program dla studentów i absolwentów kierunków (do 26 roku życia): farmacji, prawa, zarządzania, zdrowia publicznego, ekonomii i finansów, kierunków medycznych, innych kierunków związanych z tym sektorem.

Szansa dla bialskiego pośredniaka – rusza pierwszy konkurs RPO

15_07 WUP Lublin logoOgłoszono pierwszy w województwie lubelskim nabór wniosków pozakonkursowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Nabór projektów prowadzony będzie od dnia 6 lipca 2015 r. do dnia 20 lipca 2015 r. Kwota przeznaczona na konkurs wynosi ponad 38 mln PLN. O pieniądze te starać się może m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej.