Nowy podział pieniędzy na sport w Białej Podlaskiej (film)

smollNowe władze miasta podzielili środki na sport. Napłynęło wiele sygnałów, o tym, że nowe rozdanie jest niezrozumiałe i nie sprawiedliwe. Prezydenci tłumaczyli swoje decyzje na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej. Sport od grudnia 2014 roku to domena I wiceprezydenta Michała Litwiniuka, to on wyjaśnia nowe zasady podziału środków finansowych kierowanych z budżetu miasta.

Magiczna noc studniówki ZDZ (film) (galeria)

smollGoście: dyrektorzy Henryk Zaharuk i Janusz Marczuk, wychowawczynie, nauczyciele, rodzice no i uczniowie bez których ten wieczór nie odbyłby się. Taki bak to dobry prognostyk przed zbliżającymi się maturami. Uroczyście, hucznie i jak przystało z polonezem wczorajszy wieczór na balu studniówkowym spędziły klasy maturalne liceum i techników przy ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Wieści z Unii: Fundusze na modernizację kolei

smallPonad 37 mln EUR z unijnych funduszy regionalnych na modernizację kolei w Polsce – Komisja Europejska zatwierdziła właśnie przekazanie tych środków na rewitalizację odcinka Kluczbork – Ostrzeszów na linii kolejowej nr 272 z Kluczborka do Poznania Głównego. Zmodernizowanych zostanie 60 km tej linii, łączącej Opolszczyznę z Wielkopolską. Realizacja projektu skróci czas przejazdu oraz zapewni pasażerom większy komfort i lepszą jakość usług.

Brak prądu w dniach 26 – 30 stycznia 2015r.

pradPrzerwy w dostawie prądu wystąpią w Międzyrzecu Podlaskim ul. Siteńska, Zahajkowska, Berezowska. Parczewie ul. Kolejowa, Dworcowa, Zgodna, Składowa, Szpitalna, Kościelna i inne. W Terespolu ul. Kościuszki i Piłsudskiego. Wyłączenia energii spodziewać się też mogą mieszkańcy: Sarnak, Tucznej, Kodniu. W najbliższych dniach prądu zabraknie też w: Kolanie, Brzostówcu, Ogrodnikach, Woskrzenicach, Turowie, Bohukałach, Pratulinie, Gęsi, Kopytowie, Kostomłotach. I kilkudziesięciu innych miejscowościach.

„Duża Rodzina” do uczestnictwa w BALU KARNAWAŁOWYM dla dzieci” w Sali Zabaw FIT and FUN

smollZapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami, a przede wszystkim osoby biorące udział w projekcie „Duża Rodzina” do uczestnictwa w BALU KARNAWAŁOWYM dla dzieci”. Celem naszego wydarzenia jest propagowanie spędzania wolnego czasu z najbliższymi w sposób kreatywny, rodzinny jak również aktywny podczas udziału we wspólnych grach i zabawach.

Kryminałki: Plaga kradzieży. Poważne straty

policyjny kogut kmpBiała Podlaska: Włamanie na terenie ogródków działkowych „Stokrotka”. // Międzyrzec Podlaski: 800 litrów oleju napędowego skradziono z baków aut przy ul. Kościuszki. // Biała Podlaska: Prawie 3.700 zł skradzione z samochodu przy ul. Warszawskiej podczas gdy kierowca zmieniał koło. // Horbów Kolonia: Kradzież portfela z kwotą 5.700 zł w środku. // Pratulin: 27-letni mieszkaniec gminy Terespol oraz 19-latek zam. Międzyzdroje sprawcami włamania i kradzieży z jednego z domów. // Biała Podlaska: Ustalono sprawcę włamania i kradzież z mieszkania przy ul. Warszawskiej. To 19 latek.

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na akcję „ZIMA W MIEŚCIE”

smollBialskie Centrum Kultury zaprasza na akcję „ZIMA W MIEŚCIE”. Oferujemy bogaty program zajęć i urozmaiconą ofertę spędzania wolnego czasu . Zajęcia odbywają się w : 1) Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11 // 2) Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 // 3) Klubie Kultury Eureka przy ul. Orzechowej 34 // 4) Klubie Kultury Piast przy ul. Spółdzielczej 4 // 5) Klubie Kultury Scena przy ul. Zygmunta Augusta 6

Zmiany w podatkach w 2015 roku. Otwarta konferencja podatkowa (film)

smallDużym zainteresowaniem cieszyła się otwarta konferencja podatkowa jaka zorganizowana została w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej w dniu 16 stycznia 2015 r. Tematyka konferencji: e-Podatki, e-Podatki w kancelarii lub biurze podatkowym, ułatwienia dla przedsiębiorców w zakresie spłaty zobowiązań, zmiany w podatku od towarów i usług obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku ściągnęły na aulę przedstawicieli biur podatkowych, księgowych, skarbników, doradców podatkowych. Wstęp na konferencję był wolny.

Dwa koncerty uczniów szkoły muzycznej

smallZapraszamy na godne polecenia dwa koncerty które odbędą się w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w najbliższym czasie. Pierwszy z nich to koncert solistów akordeonistów i międzyszkolnej orkiestry akordeonowej który odbędzie się 24 stycznia o godzinie 16.00. Drugi to koncert szkolnej orkiestry kameralnej naszej szkoły z solistami: Gabrielem Łajtarem i Weroniką Karwowską.

Kto dostanie skuter od uczelni??

smallZbliżamy się do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród – w konkursie „Studenci polecają PSW”. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 marca, a wręczenie nagród podczas Dnia Otwartego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej 11 marca 2015. Konkurs polegał na polecaniu Państwowej Szkoły Wyższej nowym Kandydatom na studia jako najlepszej uczelni do studiowania. Dla najlepszych polecających przewidziano nagrody a nagrodą główną jest skuter!

Wieści z Unii: UE rzuca wyzwanie Eboli

small215 mln euro – tyle przeznaczą wspólnie Unia Europejska i firmy farmaceutyczne na osiem projektów badawczych nad wirusem Ebola. Mają one przyspieszyć m.in. opracowanie szczepionek i testów, które mają ogromne znaczenie dla przezwyciężenia obecnego kryzysu. Obecnie nie istnieją licencjonowane preparaty uodparniające przez zakażaniem śmiertelną chorobą, brakuje też środków pozwalających na postawienie szybkiej i wiarygodnej diagnozy.

Każdy może migać! Kurs Języka Migowego!

smollKażdy może migać! Zapraszamy na Kurs Języka Migowego z dofinansowaniem przez PFRON. Na zgłoszenia czekamy tylko do najbliższego poniedziałku 26.01.2015 r.  Przyjdź pomożemy Ci wypełnić wniosek. KURS JĘZYKA MIGOWEGO I stopnia SJM (system językowo-migowy, poziom podstawowy) kursant wnosi wkład własny w wysokości 200 zł po uzyskaniu dofinansowania z PFRON (cena standardowa kursu: 700 zł.) program – 60 godzin planowany termin kursu 16.03.-17.04.2015 r. zajęcia popołudniowe od 17:00-20:00 Szczegółowe informacje: www.pswbp.pl; PSW Biała Podlaska, ul. Sidorska 95/97, p.335R; tel. 83 344 99 53

Kryminałki: W Terespolu skradziono torbę pełną pieniędzy

kmpNieznany sprawca 21 stycznia, w Terespolu przy ul. Czerwonego Krzyża z otwartego samochodu osobowego marki BMW, bezpośrednio po wymianie przebitego koła przez pokrzywdzonego, mieszkańca gm. Terespol, ukradł torbę z pieniędzmi w kwocie 130 200 zł, 50 euro oraz portfelem z zawartością dowodu rejestracyjnego na w/w samochód, dowodu osobistego i prawa jazdy. Łączna suma strat wyniosła 130 400 zł.

Miasto broni Prokuratury

smallDo naszej redakcji trafiło nadesłane przez Michała Trantaua, rzecznika Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Dariusza Stefaniuka stanowisko dotyczące likwidacji bialskiej prokuratury. „… Propozycja likwidacji Ośrodka jest niezrozumiała w sytuacji gdy Prokuratura stoi przed wyzwaniami związanymi z reformą procesu karnego, a wchodzący w życie regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury nakłada na jednostki szczebla okręgowego dodatkowe obowiązki śledcze…” można przeczytać w materiale.

Porady Radio Biper: Mobbing Rówieśniczy- Rodzicu bądź czujny!

smollStatystyki Zaczniemy od prezentacji aktualnych danych statystycznych opisujących problem przemocy doznawanej przez dzieci i młodzież, z naciskiem na przemoc rówieśniczą. Do tego celu posłuży Nam Ogólnopolska Diagnoza Problemu Przemocy wobec dzieci 2012 FDN. Najważniejsze wnioski: 7 na 10 dzieci doświadczyło w swoim życiu przemocy, 6 na 10 przemocy rówieśniczej. Najczęściej występuje w formie przemocy psychicznej (41%) oraz przemocy fizycznej (21%)

100 lat pana sędziego!! Urodziny Eugeniusza Sacewicza (galeria)

smallChoć urodził się 16 stycznia 1915 roku, to setne urodziny w obecności prezydenta miasta, urzędników a nawet dyrektora Liceum im. Kraszewskiego obchodził pan Eugeniusz Sacewicz kilka dni później, wczoraj, 21 stycznia 2015r. Dariusz Stefaniuk, Iwona Kaliszuk, Przemysław Olesiejuk powitani zostali przez córkę pana Eugeniusza, Barbarę Kaczyńską i wnuczę – opiekunkę jubilata, Agnieszkę Kaczyńską – Niczyporuk. Mieszkanie w którym mieszka bialski stulatek ledwie pomieściło wszystkich dziennikarzy.

Wieści z Unii: Transportowa ofensywa

smallKomisja Europejska określa priorytety w dziedzinie infrastruktury oraz potrzeby inwestycyjne dla Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) do 2030 r. Właśnie przygotowano opracowania dla dziewięciu korytarzy transportowych – dwa z nich przebiegają przez Polskę. - Unia powoli wychodzi z kryzysu gospodarczego, a my potrzebujemy Unii bardziej połączonej, bez barier, aby nasz jednolity rynek mógł kwitnąć – mówi komisarz Vileta Bulc.

Życie Bialskie: Grają i śpiewają charytatywnie

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. W gazecie o dobroczynnym i charytatywnym koncercie Biała Orkiestra Podlaska. Jest też podsumowanie tego jak grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Terespolu. W Białej Podlaskiej odbyła się efektowna Gala Ślubna. Biblioteka z Drelowa otrzymała nagrodę Powiatu Bialskiego. W „rozmowie Życia” tym razem Małgorzata Markiewicz, wokalistka z Janowa Podlaskiego. Życie Bialskie – polecamy!

Grafiki Biała Blues Festival i Podlasie Jazz Festiwal w Miejskiej Bibliotece Publicznej

smoll21 stycznia br. otwarta została w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej (I piętro) wystawa grafik Lilli Wielgan-Michaluk, zaprojektowanych do kolejnych edycji festiwali muzycznych Biała Blues Festival i Podlasie Jazz Festival, organizowanych przez Bialsko-podlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Do obejrzenia oryginalnie wykonanych plakatów zapraszamy w dniach 21 stycznia – 28 lutego.