Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu

smollKiermasz Bożonarodzeniowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu 13 grudnia – niedziela sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu ul. Wojska Polskiego 132 w godzinach 10:00 – 15:00. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, choinki, ozdoby choinkowe, stroiki, serwety, bombki, anioły, prezenty dla bliskich i inne wyroby rękodzielnicze. Wszystko w przystępnych cenach. Zapraszamy !!!

Rokitno: Gmina uczciła 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości (film) (galeria)

smallW tym roku Gmina Rokitno obchody Święta Niepodległości rozpoczęła już 10 listopada Akademią w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Rokitnie. Natomiast 11 listopada odbyły się dwie Msze Święta w intencji Ojczyzny: jedna w kościele w Rokitnie a druga w Pratulinie i tam też złożono wieńce pod Kopcem Obrońców Ojczyzny z 1929 roku.

Leśna Podlaska: Uroczystości przy kopcu w Mariampolu (film) (galeria)

small- 100 lat temu Legiony, które maszerowały tą drogą, przez Mariampol, Leśną Podlaską od Międzyrzeca po Terespol po kawałku wyzwalały część Rzeczpospolitej, część ojczyzny. Czy warto pamiętać? Jak można nie pamiętać o wolności – to najwyższa wartość. – mówił wójt Leśnej Podlaskiej Paweł Kazimierski w dniu 10 listopada pod kopcem w Mariampolu w obecności pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy.

Wieści z Unii: Czad walczy z kłusownikami

smallPark Narodowy Zakouma w Czadzie został założony w latach 60. w celu ochrony tamtejszej fauny przed kłusownikami. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, kiedy z rąk sudańskich łowców kości słoniowej zginęło aż 4 tys. niewinnych zwierząt. Dzięki interwencji Unii Europejskiej, wzmożoną ochroną parku zajęła się organizacja pozarządowa African Parks Network i do współpracy przyłączyła się także okoliczną ludność. Od 2011 roku liczba zwierząt wzrasta, a park narodowy po wyeliminowaniu problemu kłusownictwa rozwija swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Uczniowie z SKC wspierają biednych w Afryce

d4Grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej z Zespołu Szkół Nr 5 w Garwolinie zorganizowała z sukcesem akcję charytatywną dla dzieci uczących się w katolickiej szkole w Czadzie. Od 16 października do 2 listopada Angelika Kasprzak, Aleksandra Ziółek i Weronika Gora wraz z opiekunem – panią Olą Proczek zbierały artykuły papiernicze na terenie swojej szkoły.

Kryminałki: Biała Podlaska: Włamali się do mieszkania, a tam zaskoczył ich gospodarz

smallDwaj mężczyźni włamali się do mieszkania jednego z terespolskich bloków. Rabusie nie sądzili jednak, że w środku jest właściciel. Kiedy gospodarz wszczął alarm i rozpoczął pościg, pomogli mu dwaj mieszkańcy miasta. Mężczyźni ujęli i przekazali policjantom jednego z włamywaczy. Jak się okazało, był to wielokrotnie notowany za włamania 35-letni mieszkaniec Warszawy. Zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszy wkrótce w warunkach recydywy.

Kryminałki: Krewki 53 latek z Kodnia oblał benzyną policjanta na służbie, próbował też zniszczyć wozy służbowe

small kmpBiała Podlaska: Włamanie do Fiata przy ul. Łukaszyńskiej. Kradzież słuchawek Samsung. // Biała Podlaska: Po rusztowaniu i pokonując zabezpieczenie okna złodziej dostał się na piętro budowanego bloku przy ul. Wroczyńskiego. Skradziono urządzenia i sprzęty budowlane wartości 5.100 zł. // Hrud: Oszukana mieszkanka na zakupach w Internecie. // Kodeń: Krewki 53 latek oblał benzyną policjanta na służbie, próbował też zniszczyć wozy służbowe.

Kodeń: Gala Kultury Powiatu Bialskiego (galeria)

smallGilbert Keith Chesterton – angielski pisarz stwierdził: W całym życiu najistotniejsze jest to, czy przyjmujemy rzeczy za oczywiste, czy też z wdzięcznością. Zgromadzeni na Gali Kultury Powiatu Bialskiego 20 listopada w sali Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu nie mieli wątpliwości, że za oczywiste należy przyjąć okazanie wdzięczności. Gala była okazją do podsumowania rocznej pracy w kulturze, licznych przedsięwzięć oraz konkursów powiatowych. Dziś relacja tekstowa i fotograficzna. Niebawem film!!!

Wieści z Unii: Lepsza ochrona ofiar

smallWchodzą w życie nowe unijne przepisy dotyczące praw ofiar, które w zasadniczy sposób zmienią sposób traktowania poszkodowanych osób. Ofiary przestępstw i ich rodziny będą miały prawo m.in. do aktywnego udziału w procesie karnym, do ochrony i specjalistycznego wsparcia. – Jednak nie wszystkie państwa członkowskie poinformowały KE o tym, że dokonały transpozycji dyrektywy – przypomina komisarz Věra Jourová.

Wieści z Unii: Szczyt G20: sześć wyzwań

smallPrzewodniczący Komisji Europejskiej i przewodniczący Rady Europejskiej we wspólnym dokumencie skierowanym do szefów państw i rządów przedstawili unijny program na szczyt najbardziej rozwiniętych państw świata G20. W niedzielę i poniedziałek (15 i 16 listopada 2015 roku) Jean-Claude Juncker i Donald Tusk będą reprezentowali Unię Europejską podczas spotkania w Antalyi (Turcja).

Kryminałki: Marihuana w mieszkaniu 18 latka w Białej Podlaskiej

small kmpSitnik: Włamanie do budynku gospodarczego. Kradzież rzeczy wartości 1.500 zł. // Komarno: 25 latek z gm. Terespol i 26 latek z gm. Zalesie sprawcami sprawcami kradzieży na kwotę prawię 2.200 zł. // Biała Podlaska: Marihuana w mieszkaniu 18 latka. // Lipinki: Wypadek podczas cofania Volvo z naczepą. Najechała na samochód osobowy. Dwie pasażerki auta w szpitalu.

Ciekawostki: Wróciła moda na reprezentacje!

smallStadion Narodowy wyrasta na twierdzę, która dla wszystkich pozostaje niezdobyta. W ostatnim czasie poległy tu reprezentacje Niemiec, Irlandii, Gruzji, Czech czy Islandii. Polacy na własnym boisku grają jak z nut i coraz bardziej napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Lewandowski strzela jak na zawołanie, Krychowiak rządzi i dzieli w środku pola, a Glik wydaje się zaporą nie do przejścia dla napastników rywali. Mamy kolektyw, który doceniają kibice i dzięki temu coraz częściej przychodzą na stadion.

Mikołajki w Kinie Merkury

smallMikołajki w Kinie Merkury. Zapraszamy już 6 grudnia 2015r. Na ekranie Dobry Dinozaur w wersji 2D w godz. 11:15, 15:15, 17:20 i w wersji 3D o godz. 13:15. Ale to nie wszystko. Na odwiedzających tego dnia Kino Merkury czekają zabawy z Mikołajem i Animatorami Dobrej Zabawy w holu kina 30 minut przed rozpoczęciem seansów. Uwaga!! Słodki upominek dla każdego dziecka!! Zapraszamy!!

Wieści z Unii: Pamiętamy! Paryż 13.11.2015

smallW samo południe w poniedziałek 16 listopada urzędnicy Komisji Europejskiej, w tym pracownicy Przedstawicielstwa KE w Polsce, uczcili minutą ciszy ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu. W piątek wieczorem w serii ataków w stolicy Francji zginęło 129 osób. Hołd ofiarom zamachów oddali również przywódcy państw G20, którzy 15-16 listopada obradowali w Antalyi. Unię Europejską reprezentowali w Turcji przewodniczący KE Jean-Claude Juncker oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

VI Bialska Liga Szachowa

logo smollVI Bialska Liga Szachowa Organizatorzy: Starosta Bialski Tadeusz Łazowski // Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk // Prezes ULKS „Niwka” Łomazy Marek Uściński // Przewodniczący SZS w Białej Podlaskiej Stanisław Polaczuk // Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Terespol Anna Pietrusik // Prezes MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski Tadeusz Węgrzyniak // Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach Andrzej Wiński.

Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Biała Podlaska za rok 2014/2015 (galeria)

smollPodsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Biała Podlaska za rok 2014/2015. w dniu 20.11.2015r. godz. 11.00 – hala Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej ul. Zygmunta Augusta 2. Chór Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej – w piosence pt. „Żyj do przodu” Wystąpienie Dyrektor SP Nr 9 Pani Katarzyna Sierpotowska.

Przedszkolaki śpiewają pieśni patriotyczne (galeria)

smoll17 Listopada 2015r. po raz pierwszy w Przedszkolu Samorządowym Nr 6 w Białej Podlaskiej odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez nauczycielki Ewę Dąbrowską Gomółkę i Annę Daszczuk. Patronat honorowy nad uroczystością objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, a gościem honorowym był Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Henryk Grodecki.

Wieści z Unii: Valetta: ustalenia ws. migracji

small- Nie jestem zadowolony z tempa relokacji – mówił przewodniczący KE Jean-Claude Juncker po zakończeniu nieformalnego szczytu przywódców krajów UE w Valetcie. Tematem dyskusji był kryzys migracyjny. Nieformalne spotkanie szefów państw i rządów UE zwołano w stolicy Malty po dwudniowym szczycie UE-Afryki (11-12 listopada). Ustalono m.in. utworzenie nadzwyczajnego funduszu powierniczego UE w wysokości 1,8 mld euro na rzecz stabilności i zwalczania przyczyn nielegalnej migracji i wysiedleń w Afryce.

Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok 2014/2015 (galeria)

smollPodsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok 2014/2015 odbyło się 17.11.2015r godz. 11.00 – hala Zespołu Szkół w Małaszewiczach. W uroczystości wzięli udział Pan Tadeusz Łazowski – Starosta Powiatu Bialskiego // Pan Mariusz Filipiuk – Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego // Pani Marianna Tumiłowicz – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych // Pan Krzysztof Iwaniuk – Wójt Gminy Terespol // Pan Mieczysław Romaniuk- Przewodniczący Rady Gminy Terespol (wieloletni Dyrektor ZS w Małaszewiczach // Pan Maciej Kosik – Wice Prezes Lubelskiego SZS, Przewodniczący BSZS w Białej Podlaskiej. Dyrektorzy Szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsi sportowcy szkół, media.