Warsztaty filmowe i fotograficzne w ramach projektu ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy”. Podsumowanie.

smollKOŁO MIŁOŚNIKÓW FORTYFIKACJI I HISTORII- Warsztaty filmowe i fotograficzne „Kamerą i aparatem promujemy Terespol” (podsumowanie) W ramach projektu „Realizujemy terespolskie inicjatywy” otrzymaliśmy fundusze na zrealizowanie naszego pomysłu jakim były warsztaty „Kamerą i aparatem promujemy Terespol”. Poprzez te działania chcieliśmy stworzyć 2 filmy i folder o naszym mieście.

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na Gala Sylwestrową Gwiazdy opery, operetki

smollBialskie Centrum Kultury zaprasza na Gala Sylwestrową Gwiazdy opery, operetki i estrady Koncert w dwóch częściach z przerwą na lampkę szampana wystąpią Joanna Cortes (sopran) Dorota Laskowiecka (sopran) Witold Matulka (tenor) 31 grudnia 2014r., od godz.20.30 do godz. 23.20 Sala widowiskowo – konferencyjna, ul. Brzeska 41 Bilety w cenie w tym Lamka szampana  95zł.

Finał Rejonu Biała Podlaska w Sztafetowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców – Licealiada (galeria)

smollFinał Rejonu Biała Podlaska w Sztafetowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców – Licealiada, przeprowadzonego w dniu 26.11.2014r godz. 10.00 – pływalnia I LO w Białej Podlaskiej ul. Kraszewskiego 1. Za pierwsze miejsce drużynowo, drużyna dziewcząt i chłopców z I LO w Białej Podlaskiej otrzymała puchar BSZS w Białej Podlaskiej w składzie:

Imprezy i wydarzenia w grudniu 2014

smallPrzedstawiamy kalendarz imprez i wydarzeń firmowanych przez Bialskie Centrum Kultury na miesiąc grudzień 2014. Każda impreza jest warta polecenia, my jednak szczególnie polecamy m.in.: Mikołajkowy Pokaz Taneczny, wystawy Janusza Maksymiuka i Radosława Jastrzębskiego, koncert Czerwonych Gitar i Katarzyny Groniec, Wierszobranie, Mikołajki Teatralne, Jarmark Bożonarodzeniowy i Gala Sylwestrowa. Zapraszamy!!

Zaproszenie!!! Mikołajki w Kinie

smallNove Kino Merkury w Białej Podlaskiej, zaprasza w niedzielę 7 grudnia na Mikołajki w Kinie. W programie Wielka Szóstka (wersja 2D godz. 13 i 17, wersja 3D godz. 15). Czekają też zabawy i konkursy z animatorami Dobrej Zabawy. Kino Merkury przygotowało też słodki upominek dla każdego dziecka. Portal Radio Biper robi natomiast sesje zdjęciowe! Zapraszamy!!!

Kryminałki: Sezon na pożary. Spłonęły domy w Rozwadówce i Terespolu

kmp Biała Podlaska: Złodziej na ogródkach działkowych. // Woskrzenice Duże: Włamanie do 3. białoruskich aut stojących na parkingu. // Biała Podlaska: Kradzież torebki w pubie przy ul. Narutowicza. // Międzyrzec Podlaski: Włamanie i kradzież przez okienko piwniczne. // Biała Podlaska: Skradzione przy ul. Łomaskiej Audi wylądowało na ogrodzeniu jednej z posesji przy ul. Długiej. // Rozwadówka Folwark: Pożar budynku mieszkalnego. // Terespol: Pożar przy ul. Kościuszki. // Wyczółki: Zderzenie Renault i Skody.

Wieści z Unii: Mogherini: Polska tworzy politykę UE

smallJestem przekonana, że rola Polski będzie bardzo ważna i przyczyni się do wspólnej polityki europejskiej – mówiła w Warszawie wysoka przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. Federica Mogherini wybrała Polskę jako cel swojej pierwszej oficjalnej podróży zagranicznej. Podczas spotkania z szefem polskiej dyplomacji omawiała m.in. sytuację na Ukrainie, relacje z Rosją oraz rozwój wydarzeń w Syrii i Afryce Północnej.

Komentarze: Artur Artecki: Łączy Nas Międzyrzec, Razem Nam się Uda

smolllNiestety spalony na bialskim gruncie, prawie zlinczowany, a wręcz wygnany w Bieszczady nie przestaję być chyba tym, który myśli racjonalnie i z sensem. Lubimy słuchać bajki, tak się nasz gatunek rozwijał, jak nie było radia, telewizji, Internetu, czyli mediów. Byli bardowie i oni opowiadali bajki, jak było, jest i będzie. W tamtych latach wszyscy się zachłystywali opowieściami i wręcz czekali, kiedy bard przybędzie i opowie o wielkim świecie.

Efekt POKL w powiecie bialskim

smollW Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie z cyklu „Efekt PO KL”. Było to podsumowanie realizacji projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki POKL 2007-2013 w województwie lubelskim, które rozpoczęła Dorota Rak z Grupy Medialnej ITM. przywitała przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, samorządów gminnych oraz członków organizacji pozarządowych działających w powiecie bialskim.

Finał Miasta Biała Podlaska w sztafetowym i indywidualnym pływaniu dziewcząt i chłopców Gimnazjada

smollFinał Miasta Biała Podlaska w sztafetowym i indywidualnym pływaniu dziewcząt i chłopców Gimnazjada przeprowadzony w dniu 25.11.2014 basen I LO Biała Podlaska ul. Kraszewskiego 1 Bialski Szkolny Związek Sportowy w Białej Podlaskiej dziękuje Dyrekcji I LO w Białej Podlaskiej oraz Panu Wiktorowi Laszukowi i Mirosławowi Kossowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu i organizacji finału. Awans do rejonu drużynowo – dwa pierwsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców, indywidualnie po 3 zawodników w każdym stylu.

Cinema 3D pokazała co ma w środku…. (film) (galeria)

smollCinema 3D zaprosiła dziś na konferencję prasową. Odbyła się ona w największej (230 miejscowej) sali kinowej Cinema 3D w Galerii Rywal w Białej Podlaskiej. W trakcie tego spotkania menadżerowie bialskiego kina odpowiadali na pytania dziennikarzy a następnie pokazali kino od podszewki. Dziennikarzom zaprezentowano pokazowo najnowocześniejszą technikę w systemie 3D oraz 4K. Do dyspozycji bialczan są 4 sale kinowe i bar. Pracę w multipleksie znalazło 20 młodych ludzi z Białej Podlaskiej i okolic.

Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w naszym Stowarzyszeniu „Wspólny Świat” (galeria)

smollDziś Światowy Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście w naszym Stowarzyszeniu „Wspólny Świat” również obchodziliśmy go radośnie. Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich liczne opowiadania, wierszyki, powieści.

Kryminałki: Bialczanka podrobiła umowę o pracę i zaświadczenie o dochodach dla 1700 zł….

policyjny kogut kmpBiała Podlaska: Kradzież toreb z przedmiotami wartości 2000 zł z samochodu Toyota parkującego przy Jana III Sobieskiego. // Biała Podlaska: 42 letnia bialczanka podrobiła papiery i wyłudziła pożyczkę w kwocie prawie 1700 zł od jednej z poznańskich firm. // Bereza: Ciągnik za 17.000 zł zakupiony poprzez Internet nie dotarł do mieszkańca miejscowości. Przepadła też wpłacona zaliczka.