Oszukany 59-latek stracił 87 tys. zł

smoll87 tysięcy złotych stracił wczoraj 59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna padł ofiarą oszustwa odmiany oszustwa „na wnuczka”. Wcześniej doszło do próby identycznego oszustwa na szkodę 63-letniej bialczanki. Kobieta wypłaciła 70 tysięcy złotych, jednak powstrzymała się przez pozostawieniem pieniędzy przy wskazanym koszu na śmieci bez nadzoru.

W Łomazach stała się sceną dla grupy teatralnej „Promyk” kl. IIIb z Zespołu Szkół w Łomazach

smollOd 25 – 27.05 sala Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach stała się sceną dla grupy teatralnej „Promyk” kl. IIIb z Zespołu Szkół w Łomazach. Reżyserem przedstawienia jest wychowawczyni klasy Pani Elżbieta Bielecka, a scenografię do spektaklu wykonali pracownicy GOK. Młodzi aktorzy w tych dniach wielokrotnie przedstawiali swój program rodzicom, a w szczególności mamom z okazji DNIA MATKI, oraz przedszkolakom i młodszym klasom szkoły podstawowej. Tytuł przedstawienia to „Wyprawa na Zaczarowaną Górę”.

Dzień Dziecka w Łomazach

smolllJak co roku 1 czerwca Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Zespołem Szkół w Łomazach zorganizował imprezę z okazji Dnia Dziecka. Wśród licznych atrakcji znalazły się prezentacje cyrkowe w wykonaniu dzieci z Podedwórza oraz animacje firmy „Bawit” – Monika Hryniewicz ze Studzianki. Zimny poczęstunek w postaci lodów zapewniło Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju. W zabawie uczestniczyły klasy przedszkolne oraz 1-3 szkoły podstawowej.

Koncert poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w Białej Podlaskiej

smoll7 czerwca 2015 r. o godz. 19.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się niezwykły koncert poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w wykonaniu chóru Schola Cantorum Misericordis Christi. W tym roku minęło 250 lat od prośby Polskich Biskupów do Ojca św. Klemensa XIII o ustanowienie liturgicznego święta Serca Jezusowego w Kościele Katolickim.

Konkurs Centrum Handlowego SAS

smallTylko w Centrum Handlowym SAS w dniach 8-13 czerwca konkurs i losowanie nagród. Zasady proste: znajdź produkt oznaczony „-15%”. Kup go w super cenie i weź udział. W konkursie! (*promocja dotyczy działu upominki). Nagrody w Losowaniu: profesjonalna pomoc w dekoracji domu, bon upominkowy – 15% ważny 2 m-ce, nagroda rzeczowa. Księgarnia i upominki ul. Sidorska 2k Centrum Handlowe SAS.

Najlepsze ceny na deskę Barlinecką w mieście!

smallSalon Drzwi, Okien i Podłóg przy ul. Sidorskiej 2E oraz firma Barlinek zapraszają na najlepsze ceny tej wiosny na deskę Barlinecką. W promocji zakupicie Państwo: • deskę dębową CONCHI PICCOLO, • deskę JESION SAIMAA PICCOLO, • deskę ASKANIA MOLTI wykończoną lakierem o podwyższonej odporności na ścieranie. Deski Barlineckie produkowane są wyłącznie z najwyższej jakości drewna. Czego przykładem jest ich wysoka sprzedaż oraz zadowoleni klienci, którzy wracają.

Wieści z Unii: Budżetowe przymiarki

smallTworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy, migracja oraz działania na skalę światową – to priorytety budżetu UE na 2016 rok. Komisja Europejska właśnie przedstawiła jego projekt. Teraz zostanie on przesłany do Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich. – W obecnej sytuacji mądre wykorzystywanie pieniędzy płatników ma większe znaczenie niż kiedykolwiek w przeszłości – zaznacza wiceprzewodnicząca KE Kristalina Georgiewa.

Międzyrzec Podlaski: Dzień otwarty w ZSP (galeria)

smollW piątek 22 maja br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie okolicznych gimnazjów z Miasta i Gminy Międzyrzec Podlaski mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w wykonywaniu prac malarskich, łączeniu obwodów elektrycznych oraz w sprawdzaniu połączeń hydrauliczno – pneumatycznych.

XX Marsz Szlakiem Legionów po Podlasiu (galeria)

smollRada Powiatu w Białej Podlaskiej ustanowiła rok 2015 Rokiem Legionów Polskich w Powiecie Bialskim. W ramach obchodów zaplanowano różnorodne przedsięwzięcia związane z setną rocznicą przemarszu I Brygady Legionów Polskich przez Podlasie. Legiony stały się w naszej historii symbolem ochotniczej służby wojskowej podejmowanej na obczyźnie pod hasłem ” za wolność naszą i waszą”.

Brak prądu w dniach 1 – 5 czerwca 2015r.

pradW najbliższych dniach brak prądu odczują mieszkańcy Białej Podlaskiej: ul. Witoroska, Plac Trzech Krzyży, Zielona, Stodolna, Boczna, Krzywa, Koncertowa, Wspólna. Przerwy w dostawie prądu wystąpią w: Sarnakach. W tym tygodniu prądu zabraknie też w: Horodyszczu, Wólce Zabłockiej, Rzeczycy, Dobryniu Dużym, Przewłoce, Michałówce, Dziadkowskich. I kilkunastu innych miejscowościach.

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej (galeria)

smoll23 maja 2015 r. w ramach realizacji programu „WF z KLASĄ” dyrekcja, nauczyciele wychowania fizycznego i rodzice zorganizowali w Szkole Podstawowej nr 2 Piknik Rodzinny. Pogoda zachęcała do udziału w licznych atrakcjach nie tylko dzieci, ale także rodziców. Najważniejsza była dobra zabawa z dużą ilością ruchu i kształtowaniem świadomości na temat potrzeby regularnego dbania o swoje zdrowie.

Wieści z Unii: Słupska debata o rozszerzeniu UE

smallPrzedostatnia debata oxfordzka z cyklu „Team Europe goes Oxford” już za nami. Tym razem dwie drużyny studentów spotkały się w Słupsku, aby dyskutować o tym, czy Unia Europejska powinna kontynuować proces rozszerzania. Po bardzo wyrównanej walce, ostatecznie zwyciężyła grupa Opozycji, starająca się znaleźć argumenty przeciwko przyjęciu do UE kolejnych krajów, i to ona pojedzie w nagrodę na wyjazd studyjny do Brukseli. Gratulujemy! Ostatnia debata odbył się w Krakowie.

Todd Wolfe Band-Nowy Jork w restauracji Verona cafe

smolllBialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona cafe zapraszają na koncert nowojorskiego gitarzysty i wokalisty Todda Wolfe’a z zespołem. 3 czerwca 2015 godz. 20.30 – Restauracja „Verona cafe” ul. Janowska 4/8 tel. 83/344 20 20 Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w Veronie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu. Todd Wolfe -gitarzysta i wokalista urodzony w Nowym Jorku.

Kalendarz imprez Powiatu Bialskiego na rok 2015 – czerwiec

smallNajciekawsze propozycje imprez organizowanych przez Powiat Bialski, gminy i miasta powiatu w czerwcu. Czekają m.in.: Impresje muzyczne Janów Podlaski 2015 w Janowie Podlaskim,XI Powiatowy Przegląd Tańca Współczesnego w Terespolu, Królewskie Wiwaty– impreza z cyklu „Na Szlaku Jagiellońskim”, „Dni Międzyrzeca”, Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Noc Kupały w Międzyrzecu Podlaskim, Święto mleka w Żeszczynce, Obchody 10 rocznicy nadania Zespołowi Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej imienia Żołnierzy majora „Zenona” i 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej” w Leśnej Podlaskiej, Łomaskie Impresje Muzyczne z Piosenką Biesiadną, Jarmark Jagielloński w Łomazach, Dni Gminy w Piszczacu, Powiatowe Spotkanie z Piosenką Wakacyjną w Rokitnie. Zapraszamy!!

Inwestycje Budomexu (film) (galeria)

smallPrzedsiębiorstwo Wielobranżowe „Budomex” w lipcu bieżącego roku zakończy realizację budowy mieszkań i lokali usługowych na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego p.n. „Za Szpitalem” przy ulicy Janowskiej i Jana III Sobieskiego. W chwili obecnej budowany jest blok przy ul. Podmiejskiej – 50 mieszkań (3770 m2). W drugiej połowie roku rozpoczną się roboty budowlane przy ul. Armii Krajowej.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

smallW Parku Radziwiłłowskim, 8 maja, odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich „Park jak malowany”. Nie było z tej okazji dodatkowej imprezy, jednakże wszystkie grupy twórcze Bialskiego Centrum Kultury, które w tym dniu miały zajęcia przeniosły się do parku. – Inicjatywa ma na celu pokazanie na jakie cele fundusze europejskie w naszym mieście zostały przeznaczone i w jaki sposób mieszkańcy z tych funduszy za pośrednictwem osób, instytucji, miejsc korzystają – mówi Anna Leszczyńska – dyrektor BCK.

Wieści z Unii: Szef KE gratuluje Prezydentowi-Elektowi

smallJestem przekonany, że w trakcie sprawowania przez Pana urzędu Prezydenta RP Polska będzie w dalszym ciągu pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej oraz rozwoju gospodarczego Unii – napisał w liście gratulacyjnym do Andrzeja Dudy przewodniczący KE Jean-Claude Juncker. Andrzej Duda wygrał w drugiej turze głosowania z ubiegającym się o reelekcję Bronisławem Komorowskim.

Reprezentanci powiatu bialskiego zwyciężyli w wojewódzkim finale BRD

smollWczoraj w Krynce (pow. łukowski) odbył się wojewódzki finał turnieju BRD szkół podstawowych. Zwyciężyła reprezentująca nasz powiat drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Powiat bialski reprezentowali też członkowie Klubu Motocyklowego GROM, którzy byli sędziami technicznymi turnieju. Natomiast kilka dni temu w finale szkół gimnazjalnych, reprezentacji Zalesia zabrakło na podium, ale za to indywidualnie najlepszy był Paweł Korniluk z PG w Zalesiu. Zespołowi Szkół gratulujemy sukcesów.

Kryminałki: Zajęty jedzeniem kierowca stracił 1200 Euro

smollNieuwagę spożywającego posiłek Białorusina wykorzystali sprawcy, kradnąc z kieszeni wiszącej na krześle marynarki 1200 Euro. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Terespola udało się zatrzymać trzech, z czterech sprawców tego przestępstwa. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnionej wspólnie i w porozumieniu kradzieży. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania czwartego sprawcy.