Biała Podlaska: Fabryka w Woskrzenicach. Gaz w Grabanowie. Droga w Sławacinku. Przedszkole w Rakowiskach (film) (galeria)

smollWoskrzenice pod przemysł. Grabanów z gazem. Sławacinek  Stary z linią A  przez całą wieś. Będzie też droga do Styrzyńca. Dwa i pół tysiąca mieszkańców w Rakowiskach – czas na przedszkole. To w skrócie o tym co w reportażu filmowym. Gmina Biała Podlaska z roku na rok rozwija się. Poprosiliśmy wójta Gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Plażuka aby zaprezentowali Nam kilka z prawie 50. miejscowości w swojej gminie.

Złote i diamentowe gody rozdane w Sławatyczach (galeria)

smollDnia 26 października br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i podziękowań dla par małżeńskich obchodzących jubileusz „złotych i diamentowych godów” pożycia małżeńskiego. Uroczystego otwarcia po odegraniu marsza weselnego dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Gerard Skalski, który przywitał zebranych Jubilatów z rodzinami i zaproszonych gości.

Koncert Najlepszych Artystów z Brześcia

smollStarostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Państwowa Instytucja Kultury w Brześciu i Brzeskie Rejonowe Centrum Społeczno – Kulturalne w Brześciu zapraszają na Koncert Najlepszych Artystów z Brześcia. Koncert odbędzie się w sali widowiskowo – konferencyjnej przy ul. Brzeska 41, Biała Podlaska dnia 8 listopada 2014 r. (sobota) godz. 17:00. Wstęp Wolny!!

Spotkanie Podsekretarza Stanu Bogdana Dombrowskiego z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z wójtami

smollW dniu 28 października br w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu Bogdana Dombrowskiego z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z wójtami gmin powiatu bialskiego oraz pracownikami ds. informatycznych w gminach, jak również z władzami powiatu bialskiego i pracownikami Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia”

smoll„Niepełnosprawni i uczucia” – takie jest hasło tegorocznego Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej. To już trzecia edycja imprezy, której celem jest aktywizacja niepełnosprawnych, ich integracja ze środowiskami lokalnymi oraz eksponowanie ich potencjału artystycznego, którego wyrazem są realizowane w ramach festiwalu filmy dokumentalne.

Zaprasza na Kurs Samoobrony dla Kobiet w Państwowej Szkole Wyższej

smollAkademickie Centrum Edukacji Ustawicznej Zaprasza na Kurs Samoobrony dla Kobiet W programie m.in.:  • opanowanie przez uczestniczki szkolenia podstawowych zasad bezpiecznego funkcjonowania we współczesnym świecie // • przyswojenie podstawowych umiejętności unikania sytuacji niebezpiecznych technik samoobrony oraz bezpiecznego upadania, // • opanowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych zagrażających zdrowiu i/lub życiu

Wieści z Unii: Europa w centrum uwagi

smallrJak sytuacja w Europie Centralnej wpłynie na politykę nowej Komisji Europejskiej? – to przewodni temat debaty, jaka 30 września odbyła się w Przedstawicielstwie KE w Polsce. Organizatorem spotkania pt. Central Europe and the new EU agenda 2014-2019, które zgromadziło przedstawicieli administracji rządowej, analityków i dyplomatów, była Fundacja demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej.

Kryminałki: Poważny wypadek w Rossoszu. Zderzenie auta z TiRem (foto)

small1Biała Podlaska: Włamanie do mieszkania przy Okopowej. Straty ponad 6100 zł. // Biała Podlaska: Kradzież torebki przy Zygmunta Augusta. // Zakanale: 48 letni mieszkaniec Konstantynowa przyłapany na kłusownictwie rybackim. // Leśna Podlaska: Zamiast zakupionego za ponad 1000 zł telefonu mieszkaniec Leśnej Podlaskiej otrzymał w przesyłce cytrynę i cebulę. // Biała Podlaska: 20 latek z gm. Wisznice sprawcą wybicia szyb sklepowych przy Al. Tysiąclecia. // Rossosz: Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej. Auto zderzyło się z TiRem.

Internet pod każdą strzechą

smollTrwają spotkania z mieszkańcami małych miejscowości na Lubelszczyźnie. Wykonawca sieci szerokopasmowego Internetu przekonuje o jego zaletach tych, którzy sporadycznie albo wcale nie szusują po sieci. Prace przy jej budowie trwają od marca br, zakończą się w sierpniu 2015 r. Inwestycja wyceniona na 385 mln. zł (w tym 267 mln. zl z dotacji unijnej) przyniesie mieszkańcom Lubelszczyzny wiele wymiernych korzyści.

Wybory Samorządowe: Sławomir Suszczyński. Południowe Podlasie Głosuje!!

smallW związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada 2014 powstała kampania społeczna POŁUDNIOWE PODLASIE GŁOSUJE aktywizująca wyborców naszego regionu do uczestnictwa w jesiennych wyborach samorządowych. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i radni, wybrani przez wyborców 4 lata temu niebawem zakończą swoją kadencję. Celem akcji jest zainteresowanie obywateli sprawami społeczności lokalnej i zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach samorządowych poprzez korzystanie z czynnego prawa wyborczego.

Wieści z Unii: Rolnictwo: nowe rekompensaty

smallr165 milionów euro – to pula w nowym programie rekompensat dla producentów owoców i warzyw z powodu rosyjskiego embarga. To uzupełnienie, zawieszonego 10 września, planu opiewającego na kwotę 125 mln euro. W nowym programie znalazł się aneks określający limity dla poszczególnych państw członkowskich, zawierający konkretne wielkości liczbowe dla grup produktów.

Kryminałki: 80.000 zł strat w pożarze budynku gospodarczego w Witorożu

policyjny kogut kmpWitulin: Włamanie do baku z paliwem w koparce w Witulinie. Skradziono ropę, akumulatory i przednią szybę z kabiny. // Biała Podlaska: Kradzież przy ul. Kolonia Francuska kilkudziesięciu słupków służących do podpierania drzewek owocowych. // Witoroż: Częściowo spalił się budynek gospodarczy z wyposażeniem. // Żabce: Mieszkanka miejscowości oszukana na portalu zakupowym VINTED.PL

Wieści z Unii: Przedsiębiorczość bez granic

small2„10 lat przedsiębiorczości bez granic” – pod takim przewodnim hasłem odbył się w dniach 22-25 września 2014 r. IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. To największe spotkanie przedstawicieli sektora MŚP w Europie. Wydarzenie gromadzi ponad 3000 przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy w ciągu czterech dni podejmują tematy związane z możliwościami i wyzwaniami, jakie stoją przed małymi i średnimi firmami w Polsce, UE i w skali globalnej.

Kolej dawnej i dziś w Terespolu. Piknik i wystawa

smoll„Kolej dawnej i dziś w Terespolu”. To kolejna inicjatywa realizowana w ramach dofinansowania z NCK. Tym razem będzie to taki mini festyn związany z historią kolejnictwa w Terespolu. Będą wystawy pamiątek, prelekcje, występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz poczęstunek. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ,,Bugowiaki”. II edycja Festynu odbędzie się 9 listopada 2014 r. godz. 14 w sali konferencyjnej przy Bibliotece Miejskiej w Terespolu.