Sukces Polskich Studentów na skalę światową. Bialczanie też mają w tym swój udział

smallFinał ogólnopolskiej mobilizacji studentów do walki z białaczką już za nami. W całym kraju, na 104 uczelniach, studenci zarejestrowali ponad 13 500 potencjalnych dawców. Finał projektu prowadzony przez Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska odbył się 9 i 10 kwietnia w ponad 180 lokalizacjach pod hasłem „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. W akcji brali m.in. udział studenci z bialskiego AWF-u.

1% zostawmy tutaj!! Jest wiele osób które potrzebują wsparcia (film)

smallW kolejnym materiale dotyczącym 1%, przewodniczący Rady Miasta w Białej Podlaskiej Adam Wilczewski. Także i on namawia do wspierania Organizacji Pożytku Publicznego. Można to uczynić podczas składania rocznego zeznania podatkowego poprzez przekazanie 1% swojego podatku wybranej organizacji. - Bialczanie powinni wykorzystywać wszystkie możliwości aby jak najwięcej środków zostało w Białej Podlaskiej – przekonuje Wilczewski.

Wieści z Unii Europejskiej: Internetowa loteria

smallJuż 400 milionów Europejczyków korzysta z internetu. Niestety, w zależności od miejsca zamieszkania, internauci mają dostęp do usług zupełnie innej jakości. Różne są cenniki, możliwości wyboru, czy prędkość przesyłania danych. Konsumentów dezorientują także zróżnicowane informacje dostarczane przez operatorów, które ograniczają możliwość wyboru najlepszej oferty.

Siatkarze Izby Celnej na medal. Biała Podlaska zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Służby Celnej

smollReprezentacja Izby Celnej w Białej Podlaskiej zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Służby Celnej w siatkówce, które rozegrano w Karczewie k. Warszawy. To pierwsze podium siatkarskiej drużyny bialskich celników w dwunastoletniej historii rozgrywek – dotychczas największe sukcesy to dwukrotnie szóste miejsce.

Terespol: Duże trafienie celników w Koroszczynie

smollPróbę przemytu wartych ponad 250 tys. zł papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej z Koroszczyna. Zatrzymana przez celników ciężarówka była dosłownie wyładowana papierosami. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14.04). Na terminalu w Koroszczynie do odprawy celnej podjechała ciężarówka należąca do jednej z białoruskich firm przewozowych.

Międzynarodowy Dzień Teatru. Bialczanie zasłużeni dla teatru (galeria)

smollBialskie Centrum Kultury i Towarzystwo Kultury Teatralnej Odział Bialski zaprosiło na Międzynarodowy Dzień Teatru. Gala z tej okazji odbyła się 27 marca tego roku w sali koncertowej BCK przy ul. Warszawskiej. W programie miało miejsce m.in. wręczenie nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska zasłużonym ludziom teatru, recital Jemioła & Buksiński i podróż sentymentalna po polskiej piosence autorskiej. Dziś prezentujemy nazwiska nagrodzonych twórców.

Taksówką przez miasto mknę… (film)

smalTaxi Podlasie. Jak by to było podróżować po mieście Biała Podlaska taksówką? Nie każdy ma przecież samochód. A czasami wypada a nawet istnieje konieczność szybkiego przedostania się z jednego miejsca w drugie. Okazuje się, że są w Białej Podlaskiej korporacje taksówkowe świadczące w tym zakresie najwyższe standardy usług. Zapraszamy na film zrealizowany na zlecenie Agencji Promocji i Rozwoju Regionu „Zamieszkaj u Nas”.

Pokaz samoobrony harcerzy z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „ASTUS” (galeria)

smoll15 kwietnia br. w hali widowiskowo-sportowej AWF na ul. Sitnickiej odbył się pokaz samoobrony harcerzy z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „ASTUS”  im. Ks. E. Barbasiewicza. Dzięki Pani Krystynie Górniak, Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu  AWF w Białej Podlaskiej, która nieodpłatnie udostępniła obiekty AWF oraz zapewniła profesjonalną kadrę, harcerze od grudnia ubiegłego roku zgłębiali tajniki samoobrony.