Ciekawe sylwetki: Marcin Horecki

Marcin_Horecki1Chociaż Polska raczej nie zalicza się do pokerowych potęg, to kilku graczy zdołało sobie wyrobić za granicą rozpoznawalną markę. Jednym z nich jest Marcin Horecki. Horecki do tej pory zarobił $1,488,653, ostatnio zajmując 59. miejsce w organizowanym w ramach World Series of Poker turnieju $1,500 Pot Limit Omaha Hi/Lo, co dało mu nagrodę w wysokości $4,267.

Porady Radio Biper: Wynagrodzenie za niewykonanie pracy? To możliwe

smallBez pracy nie ma kołaczy – tak mówi stare porzekadło. Jak się okazuje, to nie zawsze prawda. Istnieją sytuacje, w których zatrudniony ma prawo pobierać pensję nawet, gdy nie wykonuje swoich obowiązków. Sprawdź dlaczego. W jednym z najbliższych materiałów przyjrzymy się jak problem wypłat wynagrodzeń – a raczej ich brak – wygląda w Białej Podlaskiej i Regionie Bialskim. Szukaj o tym materiału już niebawem.

Wieści z Unii: Badania nad grafenem

smallW czasie obchodów tygodnia grafenu, Komisja Europejska ogłosiła podwojenie rozmiarów projektu badań nad grafenem (Graphene flagship), co sprawia, że jest on jedną z większych inicjatyw europejskich w dziedzinie badań naukowych. W wyniku rozstrzygniętego właśnie konkurencyjnego zaproszenia o wartości 9 mln euro do udziału w konsorcjum zaproszono 66 nowych partnerów, w tym Uniwersytet Warszawski.

Ćwiczenia symulacyjne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym (galeria)

_images_small7Na wypadek wystąpienia zdarzenia masowego, przeprowadzono w dniu 23 lipca 2014 roku. Scenariusz był następujący: o godzinie 9.50 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z ul. Warszawską w Białej Podlaskiej dochodzi do katastrofy w ruchu lądowym z udziałem czterech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia, do WSzS w Białej Podlaskiej trafia 9 osób w tym 7 nieprzytomnych i ciężko rannych, wśród których jest kobieta w 33 tygodniu ciąży i 1 dziecko. Oczywiście ze względów technicznych samo miejsce wypadku przeniesiono w okolice ronda przy bialskim szpitalu. 

Wakacyjne wyjazdy? Zniżki dla dużych rodzin w PKP Intercity

_images_small3Od 15 lipca, PKP Intercity i WARS będą oferować posiadaczom „Karty Dużej Rodziny” atrakcyjne rabaty. Każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej 3 uprawnionych osób, otrzyma 25% upust. Zniżka obowiązuje podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej (TLK i EIC), w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia czy studenta będzie jeszcze tańszy.

Adam Abramowicz prezydentem. Marcin Duszek burmistrzem

smallNa konferencji prasowej jaka odbyła się 21 lipca 2014r w Biurze Poselskim Posła na Sejm RP Adama Abramowicza w Białej Podlaskiej przedstawiciele mediów zostali poinformowani o decyzji Bialskiego Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w sprawie poparcia kandydatury Adama Abramowicza na Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz przedstawiono im informacje o rządach PO i PSL-u w województwie lubelskim w świetle ujawnionych tzw. taśm prawdy.

Festyn ,,Niedziela Terespolu” (galeria)

smollW niedzielę 20 lipca na stadionie miejskim w Terespolu odbył się Festyn pn. ,,Niedziela Terespolu”. Jest to jedna z największych i najciekawszych imprez w naszym regionie. W tym roku na scenie zaprezentowali się m. in.: IRA, Bayer Full, Taito oraz goście z Brześcia zespół Plum Bum. Kilka tysięcy osób bawiło się wyśmienicie.

Przegląd zespołów muzycznych, folkowych i folklorystycznych pogranicza w Wisznicach

smollGminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na „Przegląd zespołów muzycznych, folkowych i folklorystycznych pogranicza” 9-10 sierpnia w Wisznicach na stadionie sportowym. W sobotę zapraszamy na przegląd młodzieżowych zespołów muzycznych polskich i białoruskich. W niedzielę kolejny dzień z folkiem i folklorem międzynarodowym. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Podlasie coraz bliżej inauguracji sezonu

small1Wielkimi krokami zbliża się początek nowego sezonu w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Piłkarze Podlasia Biała Podlaska rozpoczną od spotkania z Karpatami Krosno. Po ustaleniu przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej grafika spotkań, bialscy piłkarze mogą się już szykować na spotkanie z Karpatami. Mecz zaplanowano na 9 sierpnia, a gospodarzem będzie zespół Podlasia.