Białej Podlaskiej odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Autostrada A2 do Terespola”

smollW środe 23 lipca w Sali konferencyjnej hotelu Skala w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Autostrada A2 do Terespola”. Konferencje poprowadził inicjator akcji – Bogusław Broniewicz, bialski przedsiębiorca, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i kandydat PO na fotel Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Przy czym zaznacza on iż akcja nie ma nic wspólnego z kampanią wyborcza, a termin jest podyktowany tym, że akurat teraz są dzielone środki na budowę dróg w perspektywie 2015-20.

Porady Radio Biper: Wynagrodzenia za pracę. Jak to wygląda w Białej Podlaskiej?

smallPrzestrzeganie przepisów prawa pracy w zakresie wypłacania wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia urlopowego oraz wynagrodzenia chorobowego w powiecie bialskim. W roku 2013 do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie – Oddział w Białej Podlaskiej wpłynęło 92 skargi dotyczące nieprawidłowości w zakresie świadczeń pieniężnych wynikających ze stosunku pracy, w tym 83 skargi dotyczyły zagadnień wynagrodzenia za pracę, ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i wynagrodzenia za czas choroby.

Kryminałki: Kamieniem w głowę. Rozbój przy ul. Zamkowej

kmpBiała Podlaska: Atak kamieniem na 61 letnią mieszkankę Białej Podlaskiej przy ul. Zamkowej. Rozboju dokonało małżeństwo – 43 i 46 lat. Znaleziono u nich skradzioną podczas rozboju komórkę. //  Międzyrzec Podlaski: Tymczasowy areszt dla bandyty z ul. Siteńskiej. // Biała Podlaska: Włamanie i kradzież z niezamieszkałego budynku przy ul. Francuskiej. // Biała Podlaska: Kradzież Fiata Dukato z ul. Sidorskiej. // Roskosz: Pożar garażu i gołębnika.

Uwaga!!! PGE ostrzega przed domokrążcami

_images_small1Nachodzą klientów w domach, wprowadzają w błąd, zachęcają do zmiany sprzedawcy energii. Potem okazuje się, że klient, który zmienił sprzedawcę, zamiast zaoszczędzić może stracić. Poza tym, czekają go kary finansowe za wycofanie się z niekorzystnej dla siebie umowy. Aby się uwiarygodnić, przedstawiają się jako „pracownicy zakładu energetycznego” przez co często kojarzeni są z PGE. Wprowadzają w błąd, twierdząc na przykład, że już wkrótce wzrosną opłaty za energię i aby uchronić się przed podwyżkami należy podpisać nową umowę.

ZUS: Ostatni dzwonek na deklarację w sprawie OFE

smallDo 31 lipca ubezpieczony może zdecydować, jak będą dzielone jego składki emerytalne. Jeśli chce, żeby 15% składki emerytalnej trafiało nadal do OFE, powinien złożyć oświadczenie w ZUS. Jeśli tego nie zrobi, to automatycznie ta część składki będzie trafiała na indywidualne subkonto w ZUS. Do Oddziału ZUS w Lublinie trafiło do tej pory 27 tys. oświadczeń od osób, które chcą oszczędzać część składki emerytalnej w OFE.

Kryminałki: 75 letni bialczanin, kierowca Toyoty, zginął w wypadku w Rzeczycy

kmpBiała Podlaska: Kradzież z Ciasnej ulicznych ławek z oparciami. // Biała Podlaska: 27 letni mieszkaniec ul. Kościuszki zatrzymany pod zarzutem oszustw w Internecie. // Rzeczyca: 75 latek z Białej Podlaskiej zginął w wypadku drogowym na E-30. // Międzyrzec Podlaski: W kominiarce na 14 latkę. Skradł telefon. Daleko nie uciekł. Wpadł w lesie. // Bereza: Na jadący samochód przewróciło się drzewo. Ranne pięć osób, w tym jedna ciężko.

Super Liga. Ligowa edycja – JESIEŃ 2014 i Turniej Nocny

smollPrzedstawiamy ofertę ligową edycja 2 JESIEŃ 2014. Dwa poziomy zaawansowania do wyboru Super Liga i Super Liga niedzielna // Udział w turnieju nocnym Super Liga NIGHT CUP 2014 (30 sierpnia 2014) // Minimum 10 kolejek spotkań // Obsługa sędziowska i techniczna // Serwis internetowy www.superliga40.pl z aktualnymi tabelami i klasyfikacjami indywidualnymi // Fanpage Super Liga na Facebooku a w nim aktualności i fotorelacje // Kanał Youtube Super Liga TV a w nim video i skróty spotkań.

Terespol: Rozstrzygnięcie konkursu na inicjatywy oddolne: ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy”

smollNastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na inicjatywy oddolne w ramach projektu ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy” z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014 – 25.07.2014. W sumie aż 7 inicjatyw mieszkańców Terespola i okolic otrzyma wsparcie w kwocie 22 tys zł. Realizowane będą spotkania, warsztaty, koncerty, filmy, reportaże, fotorelacje, foldery, prelekcje i wystawy.

Terespol: Jubileuszowy przejazd pociągu relacji Moskwa – Berlin – Paryż!

small20 lipca br., już po raz 500., wyruszy na szlak pociąg EuroNight z Moskwy do Paryża. Skład jest uruchamiany przez Koleje Rosyjskie we współpracy z PKP Intercity. To jedno z dwóch bezpośrednich połączeń, którym polscy podróżni mogą dojechać do Francji. Wśród 20. stacji na jakich zatrzymuje się EuroNight jest Terespol. Do Paryża z Terespola dojedziemy w nieco ponad 23 godziny. Do Moskwy bliżej – EuroNight zawiezie tam podróżnych w czasie ok 17 i pół godziny.

Odnowiona Lodziarnia u Niewiadomskich na Placu Wolności

smallZapraszamy wszystkich lodomaniaków do odnowionej lodziarni na Placu Wolności 26. W odświeżonej lodziarni znajduje się stolik z wygodnymi krzesełkami, przy którym można usiąść i w chłodzie zjeść lody. Polecamy, jak zawsze pyszne lody własnej rzemieślniczej produkcji, tylko z naturalnych składników i ekologicznych owoców z naszego regionu. Smaki lodów, które Państwo u nas znajdziecie, to m.in.: truskawkowe, waniliowe, porzeczkowe, śliwka w czekoladzie, kinder, cookies i wiele innych.

Bezpłatne szkolenia dla osób 50 +

_images_small5Firma Navigator International Sp. z o.o. realizująca projekt „Lubelski rynek pracy otwarty dla wszystkich” w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie zaprasza do udziału w projekcie PO KL. Projekt skierowany jest do: Projekt obejmuje wsparciem osoby powyżej 50 r. ż. i osoby niepełnosprawne zarejestrowane w Urzędzie Pracy.