Inspiracje Wielkanocne w Rywalu (galeria)

smallInspiracje Wielkanocne w centrum handlowym Rywal. Kiermasze Wielkanocne które odbyły się w dniach 26 – 29 marca 2015r.. Na święta zaopatrzyć było się można w rękodzieło, produkty regionalne, wyroby Wielkanocne. Event Wielkanocny 28 marca z wieloma atrakcjami. Składanie zajączków z orgiami, malowanie jajek, mozaika z guzików, przygotowanie kubków świątecznych i baranków z masy solnej, czytanie bajek wielkanocnych, warsztaty robienia zajęczych uszu. Konkursy z nagrodami. Dziś FOTORELACJA. Już niebawem FILM!

Kalendarz imprez Powiatu Bialskiego na rok 2015 – kwiecień

smallNajciekawsze propozycje imprez organizowanych przez Powiat Bialski, gminy i miasta powiatu w kwietniu. Czekają m.in.: Wielkanocne Spotkania z kulturą, Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych, Gminny Konkurs Plastyczny – „Stroik Wielkanocny”, Warsztaty teatralne w ramach projektu „ŁAPA – międzyrzeckie ślady twórczości młodzieżowej”, VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Gminny Konkurs Recytatorski dla Dzieci, Gminny Konkurs Plastyczny – „Stroik Wielkanocny”, Konkurs Koronkarski „Igłą Malowane”, VI Otwarty Powiatowy Przegląd Piosnki Harcerskiej i Turystycznej, Międzynarodowe Spotkania Potomków Olędrów Nadbużańskich. Zapraszamy!!

Sprawozdanie z pracy prezydenta Dariusza Stefaniuka (marzec 2015)

dariusz stefaniukPodczas ostatniej sesji Rady Miasta Biała Podlaska, prezydent Miasta Biała Podlaska, przedstawił radnym sprawozdanie z wykonywanej przez siebie pracy. Od Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez spotkania z Arturem Dziurmanem, Romanem Kłosowskim, ks. bs. Kazimierzem Gurdą, udziałem w spotkaniu Związku Miast Polskich, zmianach w zarządach miejskich spółek po zapoczątkowanie akcji „Sprzątanie miasta na wiosnę”.

Kryminałki: Wybuch butli z gazem w Międzyrzecu Podlaskim

smallW Międzyrzecu Podlaskim, na ul. Piłsudskiego, wybuchła butla z gazem. Jeden mężczyzna został poparzony. Więcej informacji wkrótce. // Roskosz: Kradzież paliwa z baku Scani. // Biała Podlaska: 42 opakowania wody Adidas skradzione z supermarketu przy Sidorskiej. // Biała Podlaska: Dwa tablety skradzione ze sklepy RTV przy Brzeskiej. // Biała Podlaska: 48 latek kradnie laptopa z marketu przy Anny Jagiellonki. // Neple: 50 latek w pontonie z dętki koła ciągnika kłusował na Krznie i Bugu. // Biała Podlaska: Pięć trzeźwo myślących kobiet nie pomogło „wnuczkowi”.

Platforma Obywatelska. Czysta ale nie Biała

smallDo redakcji Radio Biper dotarło oświadczenie bialskich struktur Platformy Obywatelskiej. Politycy partii dementują na papierze to co widać gołym okiem. Da się jednak zauważyć, że różowo nie jest a działanie wynika z rosnącego niezadowolenia sympatyków Platformy w Białej Podlaskiej którzy nie koniecznie zgadzają się z decyzjami „szefostwa”. Znacznej grupie osób pozostał zdrowy rozsądek i nie przemawia do nich zadowolenie z podziału stołków i wzięcie odpowiedzialności za demagogię i brak pomysłu na Białą.

Wieści z Unii: Do Brukseli przez Oksford!

smallNajkrótsza droga z Polski do Brukseli wiedzie przez Oksford? Zakończył się nabór do debat oksfordzkich dla studentów z cyklu „Team Europe goes Oxford” – o najważniejszych sprawach dla UE. Spotkania odbędą się wiosną w ośmiu miastach w Polsce. Najlepsze drużyny pojadą na wizytę studyjną do Brukseli. Organizatorem cyklu debat jest Przedstawicielstwo KE w Polsce wraz z portalem EurActiv.pl, Centrami Dokumentacji Europejskiej oraz ekspertami sieci Team Europe.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny juniorów do Mistrzostwa Polski. MKS ŻAK Biała Podlaska

smollW dniu 29 marca w Lublinie odbyła się pierwszy turniej kwalifikacyjny juniorów i juniorów młodszych do Mistrzostwa Polski . MKS ŻAK Biała Podlaska reprezentowało 9 zawodników ; 4 juniorów i 5 juniorów młodszych. Zawodników trenują Zbigniew Bujak i Zbigniew Kapela. Miejsca medalowe w juniorach wywalczyli: Pieńko Emilia złoto w walkach pow. 65kg, Gdula Katarzyna srebro w walkach do 55kg i brąz w układach , Gołuba Patrycja brąz w walkach do 55 kg.

III edycja Konkursu Recytatorskiego „Niebo złote ci otworzę…”

zdzDyrekcja i Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają Uczniów gimnazjów wraz z Opiekunami na III edycję Konkursu Recytatorskiego „Niebo złote ci otworzę…” Dnia 10 kwietnia 2015 r. w godzinach 11.00- 15.30 hala sportowo- widowiskowa Szkół ZDZ ul. Aleja Jana Pawła II 97 21- 500 Biała Podlaska

Finał Rejonu Biała Podlaska w Siatkówce Chłopców Gimnazjada

smollFinał Rejonu Biała Podlaska w Siatkówce Chłopców Gimnazjada, przeprowadzono w dniu 27 marca 2015r. na hali PGm Nr 5 Biała Podlaska. System gier: po losowaniu podział na grupy, grupach każdy z każdym do dwóch wygranych setów (25 pkt). Chłopaki z Białej Podlaskiej niepokonani. I miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum Nr 5 Biała Podlaska pod opieką Macieja Sobieraja. Gratulujemy!!!!

V jubileuszowe Grand Prix Terespola w szachach, runda pierwsza

smollV jubileuszowe Grand Prix Terespola w szachach, runda pierwsza. Szachiści z Terespola, Sarnak i Łomaz uczestniczyli w I rundzie V jubileuszowego Grand Prix Terespola w Szachach. Turniej odbył się 29 marca br. Zwyciężył Marek Uściński z Łomaz, a w pokonanym polu zostawił Darka Pawłowskiego i Marka Ferensa. Dalsze miejsca zajęli Piotr Fedorowicz, Sławomir Leszek i Kacper Wieczorek.

Wieści z Unii: Miliony na szynach

smallKomisja Europejska zatwierdziła kwotę 211 mln euro pochodzącą z Funduszu Spójności dla trzech dużych projektów, które przyczynią się do większego zrównoważenia transportu w polskich regionach. Projekty obejmują: zakup taboru kolejowego dla aglomeracji warszawskiej, podobną inwestycję dotyczącą województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego oraz rozbudowę i modernizację trasy tramwajowej w Łodzi.

Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne w Sławatyczach

smoll29 marca w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną” zorganizowany przez proboszcza miejscowej parafii i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Celem konkursu było kultywowanie tradycji chrześcijańskich i ludowych w regionie nadbużańskim, poszukiwanie inspiracji twórczych, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości wśród młodego pokolenia, kształtowanie umiejętności prezentacji.

Życie Bialskie: Wiosenne życzenia świąteczne na jedynce

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. „Życie” życzy wiosennych, słonecznych, ciepłych dni świątecznych. Z nadziejami na lepsze i realnymi planami do zrealizowania – to na jedynce. Życie informuje również o zerwaniu założeń listu intencyjnego w sprawie budowy wiaduktu w ciągu ulicy Lubelskiej podpisanych przez byłego prezydenta miasta. W „Życiu” relacja z promocji książki – monografia bialskiego cmentarza. I jeszcze o jednej książce. Ryszarda Modelewskiego „Odwet gliny. W imię sprawiedliwości”. Książka byłego szefa bialskiej policji kryminalnej i ogólnopolska jej premiera w Białej Podlaskiej. W „rozmowie Życia” Małgorzata Piekarska, instruktor BCK i opiekun Fotoklubu Podlaskiego. Życie Bialskie – polecamy!

Kryminałki: Nietrzeźwy pieszy wpadł pod autobus komunikacji miejskiej przy ul. Narutowicza

kmpElżbiecin: 54 latek z gm. Kodeń skradł z niezamieszkałej działki budowlanej 500 kg drutu. // Biała Podlaska: Znowu kradzież na AWFie. Tym razem z korytarza znika plecak. // Drelów: 28 latek zatrzymany za jazdę „pod wpływem”. Jak się okazało ma już 3 wydane sądownie zakazy jazdy…. // Biała Podlaska: Nietrzeźwy pieszy wpadł pod autobus komunikacji miejskiej przy ul. Narutowicza. // Międzyrzec Podlaski: Ciężarowy DAF na wiadukcie ulicy Jelnickiej wymusił pierwszeństwo na 46 latce kierującej skuterem. // Dubica Górna: Nietrzeźwy kierowca wjechał autem w barierki i znak drogowy. Zbiegł z miejsca zdarzenia.

Ciekawostki: Coraz ostrzejsze przepisy drogowe… Co się zmienia?

smallW ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zmian zaostrzających kary dla kierowców oraz sposobów ich kontrolowania. Specjaliści portalu Korkowo.pl zebrali najważniejsze dane oraz sprawdzili gdzie natkniemy się na największą liczbę kontroli drogowych. W materiale: nowy taryfikator mandatów / uważaj na czerwone // kontrole policyjne – więcej czy mniej?

Wieści z Unii: Układ UE i Grenlandii

smallPrzewodniczący KE, Jean-Claude Juncker, wraz z premierami Grenladii i Danii – Kimem Kielsenem i Helle Thorning-Schmidt – wziął udział w uroczystym podpisaniu wspólnej deklaracji dotyczącej stosunków między UE a Grenlandią. Dokument aktualizuje formalne stosunki między partnerami, uwzględniając zmiany instytucjonalne, jakie zaszły w Królestwie Danii od momentu podpisania poprzedniego porozumienia, w czerwcu 2006 r.

Spotkanie TechKlubu – rozmowa o generowaniu ruchu na stronie www

smoll1 kwietnia 2015 rusza kolejne spotkanie w ramach TechKlubu Biała Podlaska! Zapraszamy na nie stałych bywalców oraz wszystkich, którzy chcą dołączyć do TechKlubu albo przyjrzeć się jak on działa. TechKlub Biała Podlaska kontynuuje serię dotyczącą stron internetowych. Tym razem będą rozmawiać o generowaniu ruchu na stronie www. Prelekcję poprowadzi Marcin Najdyhor. Zapraszamy! Spotkanie otwarte!!

Polak Potrafi!! Zbieramy się aby uratować „ogrody” Albiczuka

smollWydarzenie stworzone po to, żeby w łatwy sposób zaprosić jak największą liczbę osób do wsparcia naszego projektu na Polak Potrafi „ogrody” Albiczuka – konserwacja https://polakpotrafi.pl/projekt/ogrody-albiczuka  . Inicjatywa realizowana po raz pierwszy w Białej Podlaskiej i Regionie Bialskim. Projekt może się udać, jeżeli tylko uda nam się Was namówić do wsparcia, a wy przekażecie informację dalej! W projekcie Polak Potrafi obowiązuje zasada – finansowanie typu „wszystko albo nic”.

Bialski „WOD-KAN” wśród najlepszych w Polsce!!!

smollJak co roku Redakcja Strefy Gospodarki postanowiła dokładniej przyjrzeć się branży wod-kan. Kolejna już edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji wyłoniła liderów wśród firm wodociągowych. Na 10 miejscu w Polsce, jako jedyna firma na wschód od Wisły, w ogólnopolskim rankingu znalazły się Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN sp. z o.o.. Gratulujemy!!!

Lubelska. Dwa pierścienie na rondzie. Sokulska w krawężniku (galeria)

smollPostępują prace na ul. Podleśnej. Budowany jest tu brakujący odcinek kanalizacji. Jeszcze niedawno ciężko było z przejazdem z Podleśnej w Sowińskiego. A już dziś można przejechać z Podleśnej i w ul. Wyzwolenia i w ul. Fornalskiej. Tu budowane systemy chowane są w ziemi. Nie jest to więc tak spektakularne jak to co dzieje się w zakresie drogownictwa na rondzie.

Fundacja Kreacja Magia Rąk zaprasza serdecznie do udziału w wydarzeniu „Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo”

smollFundacja Kreacja Magia Rąk zaprasza serdecznie do udziału gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bialskiego do udziału w wydarzeniu „Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo”, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2015 r. w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej w godz. 10-13,30. Celem projektu jest promocja zdrowego żywienia oraz zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży.