Mecz derby w Białej Podlaskiej miedzy Zakładem Karnym a drużyną Kosmet (galeria)

smollZagraliśmy bardzo dobrze przyjęciem i zagrywką co pozwoliło nam odrzucić rywala od siatki i zagrać dobrze w obronie. Mieliśmy bardzo dobre przyjęcie dzięki czemu konczylismy pierwszy atak kontry też konczylismy bardzo dobrym atakiem co pozwoliło nam odskoczyc od rywala punktami i w rezultacie wygrać derby są nasz dzięki wielkie dla kibiców dopisała sporą frekwencja i było widać po chlopakach że to im pomagało z tego co mówili ludzie to było ponad 100 osób starsi młodzi fani siatkówki

Wieści z Unii: UE promuje swoją żywność

smallKomisja Europejska zatwierdziła 27 programów – w tym cztery z Polski, których celem jest promowanie produktów rolnych w Unii Europejskiej i na świecie. Całkowity budżet wynosi 77,4 mln euro – w tym 39 mln wkładu ze środków wspólnotowych. Wybrane programy obejmują różne kategorie produktów, takie jak świeże i przetworzone owoce i warzywa, produkty mleczne, produkty wysokiej jakości), kwiaty, mięso wysokiej jakości, w tym po raz pierwszy baraninę.

Wieści z Unii: Gazowe porozumienie

smallPrzełom w rozmowach dotyczących dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę w okresie zimowym. Porozumienie, warte 4,6 mld dolarów, gwarantuje również niezakłócony przepływ surowca do Unii Europejskiej. – To ważny wkład w deeskalację konfliktu między Moskwą i Kijowem – oceniał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Günther H. Oettinger. Do tej pory odbyło się siedem rund negocjacji w sprawie zagwarantowania dostaw gazu na Ukrainę.

Komentarze: Artur Artecki Tuwim Nieznany

smolll„Całujcie mnie wszyscy w dupę”, to wiersz prawdziwy pisany bez konwenansów, w którym poeta ściśle określił odbiorców, a nawet ich zdefiniował. Sztuczność, megalomania, życie na pokaz to cechy tych osób, których autor wyróżnił tytułowym „gestem”, a jednocześnie wierszem swym Julian Tuwim daje do myślenia i zastanowienia czy akurat nie kwalifikujemy się do uwzględnienia w treści wiersza.

PSW w Białej Podlaskiej najpopularniejsza w Polsce spośród wszystkich państwowych wyższych szkół

dzien otwarty pswPSW w Białej Podlaskiej najpopularniejsza w  Polsce spośród wszystkich państwowych wyższych szkół zawodowych /Informacja o wynikach rekrutacji na  studia na rok akademicki 2014/2015  w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego/ Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło ranking najpopularniejszych uczelni w tegorocznej rekrutacji.

Światowego Dnia Rzucania Palenia 5-latki z Przedszkola Samorządowego nr 6 (galeria)

smollW ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 5-latki z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Białej Podlaskiej wspólnie z rodzicami wykonały plakaty z hasłami przeciwko paleniu papierosów. 20 listopada przedszkolaki wzięły udział w marszu ulicami miasta, zachęcając przechodniów do rzucania palenia oraz informując o szkodliwości i zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu. W ten sposób najmłodsi zachęcali rodziców i wszystkich dorosłych aby rzucili nałóg.

Wieści z Unii: Europejskie cyberćwiczenia

smallPonad 200 organizacji i 400 specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego z 29 krajów europejskich sprawdza swoją gotowość do zwalczania ataków cybernetycznych – trwa symulacja, zorganizowana przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Podczas ćwiczeń Cyber Europe 2014 eksperci sprawdzają swoje procedury i zdolności reagowania w sytuacjach kryzysowych.

SKOK na Południowe Podlasie

smallWybory samorządowe to tylko preludium przed walką o prawdziwą władzę i stołki. Grzegorz Bierecki – twórca SKOK-ów, senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zagorzale umacnia swoją pozycję. Rozpoczął w 2011 SKOK-iem po urząd senatora na końcu świata, w powiecie bialskim. Jak informuje Gazeta Wyborcza senator spadochroniarz chce ubiegać się o urząd prezydenta RP, a nawet przejąć Prawo i Sprawiedliwość z władania prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Wieści z Unii: Drugie życie dzięki LED

smallArcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie ożyły na nowo dzięki rewolucyjnemu systemowi oświetlenia przy użyciu diod elektroluminescencyjnych (LED), sfinansowanemu ze środków unijnego projektu naukowo-badawczego LED4ART. Dzięki zainstalowaniu 7 tys. diod freski są piękne, jak nigdy dotąd. Nowy system pozwala też znacznie zmniejszyć zużycie prądu i emisję zanieczyszczeń.

,Realizujemy terespolskie inicjatywy”, Klub Seniora ,,Srebrny Włos” w Terespolu (galeria)

smollKorzystając z programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014, realizowanego przez MOK Terespol poprzez swój projekt ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy”, Klub Seniora ,,Srebrny Włos” w Terespolu wystąpił z wnioskiem na zrealizowanie własnych inicjatyw w ramach tego projektu. Wniosek klubu został zakwalifikowany do realizacji.

Kryminałki: Międzyrzec Podlaski: Jakie ryby pływają w „Międzyrzeckich Jeziorkach”.??

policyjny kogut kmpLiszna: Obrabowany automat do gier. // Biała Podlaska: Kradzież w Caritasie. // Leśna Podlaska: Kradzież portfela z pokoju w internacie. // Międzyrzec Podlaski: Wandal uszkodził szalet miejski przy ul. Zarówie. // Leśna Podlaska: Mieszkaniec gminy oszukany na zakupach w Internecie. // Międzyrzec Podlaski: Jakie ryby pływają w „Międzyrzeckich Jeziorkach”.?? // Terespol: 32 latek z Terespola sprawcą trzech włamań i kradzieży w Polatyczach.

Życie Bialskie: A więc… druga tura

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. Pisze o wyborach samorządowych. W Białej Podlaskiej najwięcej wyborczych emocji dostarczyła dotąd rywalizacja kandydata na prezydenta Dariusza Stefaniuka z dotychczasowym prezydentem Andrzejem Czapskim. Ostra, bezpardonowa akcja niektórych mediów na rzecz kandydata przynosi mu jak na razie dobre efekty. W numerze również o rankingu Polityki i jakości życia w mieście. Życie pisze również o Podlaskim Seminarium Gitarowym. Bohaterem rozmowy „Życia” jest Witold Matulka, wybitny tenor. Życie Bialskie – polecamy!

Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości Janów Podlaski

smollIndywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległość Janów Podlaski brały udziały uczniowie Rocznik 1999/2000 dziewczęta // Rocznik 2001 dziewczęta // Rocznik 2002 dziewczęta // Rocznik 2006/2007 dziewczęta // Rocznik 1999/2000 chłopcy // Rocznik 2002 chłopcy // Rocznik 2003 chłopcy //  Rocznik 2004-2005 chłopcy // Chłopcy, rocznik 1998 – 1 klasa szkoły średnie //  Chłopcy, rocznik 2006/2007 – 1/2 klasa szkoły podstawowe // Chłopcy, rocznik 1996/1997 – 2\3 klasa szkoły średnie .

Wieści z Unii: Wydrukuj sobie robota

smallChcesz nauczyć się innowacyjności? Poznaj Poppy’ego, robota, którego można wydrukować z drukarki 3D. Poppy to pierwszy robot humanoidalny, którego każdy może samodzielnie wydrukować, zbudować i zaprogramować. Nie jest to więc narzędzie tylko dla naukowców: jego twórcy chcieliby wprowadzić go do szkół jako element szkolenia zawodowego, aby dać uczniom możliwość eksperymentowania.

Pieniądze szczęścia nie dają, a czasem przynoszą kłopoty

smallBlisko 40 tys. dolarów znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z Koroszczyna w bagażu należącym do kierowcy białoruskiej ciężarówki. Mimo obowiązku, mężczyzna nie zgłosił przewozu gotówki. Obywatel Białorusi przekraczał granicę z Polską w poniedziałek (17.11.). Pustą ciężarówkę, której 47-latek był kierowcą, celnicy wytypowali do szczegółowej kontroli.

Stefaniuk boi się konfrontacji z Czapskim?

smollPrzed drugą turą wyborów, wzorem pierwszej tury, lokalne media chciały zorganizować debatę pomiędzy pozostałymi kandydatami ubiegającymi się o fotel prezydenta. Niestety okazało się, że debata nie odbędzie się, bo Dariusz Stefaniuk odmówił wzięcia udziału w niej. Poniżej prezentujemy oświadczenie Andrzeja Czapskiego dotyczące odmowy udziału w debacie przez kontrkandydata.

Wieści z Unii: Wrocław: „Strzał w 10-tkę!”

d2Do 8 listopada można było na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oglądać wystawę prezentującą drogę Polski do UE. Wiele zdjęć – pochodzących z prywatnych kolekcji – nie było wcześniej publicznie prezentowana. Wystawa odwiedziła już Warszawę, Łódź, Lublin, Zamość, Ustkę, Słupsk, Olsztyn, Bydgoszcz i Trójmiasto. Z Wrocławia pojedzie do Białegostoku, Katowic i Poznania.