36-latek przyłapany na gorącym uczynku

smollWartą blisko 200 tys. zł tytoniową kontrabandę zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Sławatyczach. Na próbie przemytu wpadł 36-letni Białorusin, który w środę (20.08) przekraczał granicę w Sławatyczach. Mężczyzna ukrył 16,5 tys. paczek papierosów w specjalnie przygotowanych skrytkach w dachu i podłodze dostawczego mercedesa, którym podróżował do Polski.

Trójstronna międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Niemiec i Białorusi w Roskoszy (galeria)

smollW dniach 17 – 22 sierpnia 2014 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się trójstronna międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Niemiec i Białorusi, w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W wymianie wzięło udział 30 uczestników – po 10 z każdego kraju, 6 liderów oraz koordynator projektu.

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w gminie Rokitno

smollFirma P.P.H.U. „WA – MAX” Zygmunt Wawryk z Włodawy, zakończyła prace polegające na budowie 50 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Rokitno. Na tą operację pt. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Rokitno”, gmina uzyskała dofinansowanie ze środków PROW na lata 2007-2013, Działanie: 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Ulica Terebelska zamknięta

smollDziś, 23 sierpnia br. (sobota) od godziny 8:00 do godziny 20:00 zamknięta dla ruchu jest ulica Terebelska na odcinku od obwodnicy do granic miasta. Zamknięcie ulicy związane jest z jej przebudową i pracami przy położeniu nawierzchni jezdni. Główny objazd związany z wyłączeniem odcinka drogi z użytkowania odbywać się będzie przez Witulin.

Wieści z Unii: Potencjał danych

smallCo minutę na świecie powstaje 1,7 mld bajtów danych – tyle, ile zmieściłoby się na 360 tys. płyt DVD. Ich gromadzenie i eksploatacja nabierają coraz większego znaczenia. Odpowiadając na oczekiwania specjalistów z branży i zwykłych użytkowników, Komisja Europejska wezwała rządy krajowe, by nie przegapiły szansy, jaką stwarza rewolucja w zakresie dużych zbiorów danych.

Jedz jabłka. Na złość Putinowi. A na zdrowie samemu sobie (film) (galeria)

smollPo wprowadzeniu przez Rosję embarga na polskie jabłka na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać. Niemal natychmiast został zorganizowana akcja „Jedz Jabłka” mająca na celu zjednoczenie się i wsparcie polskich sadowników. Również Telewizja Lokalna Biała TV postanowiła przyłączyć się do tej akcji i zachęcić mieszkańców Białej do jedzenia tych pysznych polskich owoców.

42. sesja Rady Powiatu Bialskiego

rada powiat bialskiInformujemy i zapraszamy na XLII sesję Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Odbędzie się ona w dniu 29 sierpnia 2014 r. w sali konferencyjnej siedziby Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, przy ul. Brzeskiej 41. Obrady rozpoczną się o godz. 13.. Z ciekawszych zaplanowanych tematów będzie wpisanie apteki z Janowa Podlaskiego na listę powiatową aptek i wyrażenie zgodny na użycie herbu powiatu.

O co pytają radni? Szkolne wyprawki. Drogo. Ale są pewne rozwiązania

small1Czuć powiew września i początku nowego roku szkolnego. Radni miasta dopytywali się o podręczniki a to świadczy o tym, że dzwonek szkolny już nie długo. Szał zakupów trwa. Ale aby kupować trzeba mieć porządnie wypchany portfel. Zestawy książek kosztują od 200 do 500 zł. Do tego przybory, plecak, obuwie, strój…. Radny Litwiniuk pytał jak Miasto i szkoły pomagają w tej sprawie rodzicom. Radna Łagowska dopytywała się natomiast jak wygląda sprawa z darmowym podręcznikiem do klas I szkół podstawowych.

Chodnik przy Leszczynowej

smallUlica Leszczynowa na Osiedlu Młodych doczeka się brakującego fragmentu chodnika. Urząd Miasta Biała Podlaska nawiązał współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zgoda, aby na niebezpiecznym odcinku pieszo jezdnym ulicy Leszczynowej, tuż obok Klubu Kultury Eureka i Filii Biblioteki nr 6 zbudować wspólnymi siłami deptak.

„Porządek Rzeczy” – grafika Anny Światłowskiej w Galerii Podlaskiej

smoll„Porządek Rzeczy” Ani Światłowskiej wystawa grafik – zapraszamy już 5 września 2014r o godz. 18 do Galerii Podlaskiej. „Porządek rzeczy” to seria 13 grafik wykonanych ręcznie techniką sitodruku. Osiem prac powstałych w 2013 r. zostało pokazanych po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku w warszawskiej galerii MiTo, w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Sitodruku SITOFEST. W Galerii Podlaskiej będzie można po raz pierwszy zobaczyć serie rozszerzoną o pięć: nowych grafik z 2014 r.