Książka na Kresy. Fundacja szuka wsparcia w naszym regionie

smallJarek Bartkowiak. Od kwietnia tego roku jest prezesem zarządu fundacji „Książka na Kresy”. Fundacja zajmuje się popularyzacją języka polskiego oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży polskiej na Białorusi. Poprzez apel zamieszczony na Radio Biper Fundacja zwracam się z prośbą do mieszkańców regionu o wsparcie jej działań. Potrzebne są książki. To tak w skrócie.

Szczegóły znajdziecie w linku: www.facebook.com/KsiazkaNaKresy

Fundacja Książka na Kresach posiada swoją siedzibę w Sulejowie, a jej głównym celem jest popularyzacja i szerzenie języka oraz kultury polskiej wśród młodzieży polskiej na Białorusi. To właśnie tam znajduje się największa polska diaspora z terenów byłego ZSRR. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez przekazywanie polskojęzycznych książek na Białoruś.

a2W przyszłości Książka na Kresach ma 3 wielkie marzenia:
– opracować i wydrukować mądry, przyjazny podręcznik do nauki języka polskiego dla młodzieży rosyjskojęzycznej, wzbogacony słownikiem multimedialnym.
– opracować i wydrukować dwujęzyczny modlitewnik dla dzieci i młodzieży. Jedna strona po Białorusku (choć obecnie ten język staje się martwym), druga po Polsku.
– sprawić aby każdy młody człowiek o polskich korzeniach, mieszkający na Białorusi mógł czytać ze zrozumieniem w języku polskim i mógł się w nim porozumieć.

W przyszłości chcielibyśmy również stworzyć możliwość organizowania kolonii językowych w Polsce dla polskich dzieci z Białorusi – mówi nam Jarek Bartkowiak z Fundacji Książka na Kresach.

materiał: Fundacja Książka na Kresach
tekst i zdjęcia: Jarek Bartkowiak / Mariusz Maksymiuk Radio Biper
opracowanie: Mariusz Maksymiuk Radio Biper

II Bialski Festiwal Sękaczy za nami. Lubimy te sękacze czy nie lubimy? (Można wybrać 2 odpowiedzi)

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>