Intermarche Biała Podlaska. Przyjechali z zachodniej Polski aby robić tutaj biznes

rozanscy intermarche pilsudskiegoBeata i Paweł Różańscy nie trafili do Białej Podlaskiej przez przypadek.  Właśnie to miasto wybrali do robienia biznesu a także jako miejsce gdzie zamieszkają razem ze swoimi dziećmi. Jeszcze do niedawna byli mieszkańcami województwa Zachodniopomorskiego.


Pomysł jaki realizują wymagał jednak przenosin na Podlasie. Beata i Paweł Różańscy zostali muszkieterami. Grupa Muszkieterów w Polsce znana jest z marki Intermarche. To pod tym szyldem powstaje przy ul. Piłsudskiego supermarket.

Bialski Intermarche prowadzony będzie jako firma rodzinna. Właściciele, małżeństwo Różańskich postanowiło zrealizować swój pomysł i otworzyć supermarket INTERMARCHE w mieście.  – Spojrzeliśmy na mapę Polski. Na Podlasiu Intermarche nie jest jeszcze obecne. Postanowiliśmy zainwestować w tym mieście. Już w lipcu Biała Podlaska pojawi się na liście miast w których Grupa Muszkieterów poprzez niezależnych przedsiębiorców prowadzi supermarkety spożywcze. W tym momencie jest ich ok. 180 – mówi Paweł Różański.

Trochę liczb
Bialski Intermarche będzie typowym supermarketem spożywczym. Oferowanych tu będzie ok. 20 tysięcy różnego rodzaju produktów z branży spożywczej. Sala sprzedaży ulokowana zostanie na 1.295 m2, klientów obsługiwać będzie 7 kas. Znajdzie tu pracę 55 osób. Rekrutacja na stanowiska kierownicze już została przeprowadzona. Cztery osoby przechodzą właśnie szkolenie. Już niebawem w bialskim Urzędzie Pracy i poprzez lokalną prasę poszukiwani będzą kolejni pracownicy.

W sklepie pachnie świeżością
- Chcemy aby sklep słynął z dobrej jakości świeżych produktów. Owoce i warzywa będą pochodzić w większości od miejscowych dostawców. Także na miejscu, dosłownie na oczach klientów prowadzony będzie wypiek pieczywa – zapowiada Beata Różańska.

Ale to nie wszystko. W Intermache przy Piłsudskiego ma się znaleźć miejsce na tzw. „Ladę tradycji”. Na czym będzie polegała sprzedaż produktów właśnie w tym miejscu? Będzie to miejsce w którym ze świeżych półtusz czy świeżych porcji drobiu dowożonych z zakładów mięsnych, wytwarzane będą na miejscu wędliny, wędzonki, kiełbasy i wyroby garmażeryjne. Intermarche chce też postawić na – i rozwinąć – handel wyrobami regionalnymi, tworzonymi przez miejscowych wytwórców różnych branż.

Przebudowa skrzyżowań i nowy parking
Główna bryła marketu posiadać będzie piętrową część biurową z pomieszczeniami kierownictwa i pracowników. Kompleks uzyska trzy wjazdy. Pierwszy dla dostawców od strony ul. Piłsudskiego (przy salonie Nissana). Drugi – główny -powstanie poprzez przebudowanie skrzyżowania ul. Janowskiej i wylotu ul. Nowej (przy hotelu Skala), oraz trzeci od ul. Sitnickiej. Skrzyżowanie z 3/4 przebudowane zostanie do skrzyżowania pełnego. Zjazd prowadził będzie na 116 miejscowy parking przy Intermarche. To inwestor zobowiązał się do przebudowy sieci drogowej w swoim otoczeniu.

Wszystkie prace mają zostać wykonane do połowy lipca 2013 roku. Łącznie z przebudowa oświetlenia, sygnalizacji, chodników, budową zieleńców i zasadzeniem zieleni wysokiej. Prace jako podwykonawcy wykonują firmy bialskie, m.in. Budomex.

Market Intermarche to też i Fundacja Muszkieterów
- Chcielibyśmy aby traktowano naszą firmę jako firmę lokalną. Zamieszkaliśmy w tym mieście i zależy nam na integracji z jego społecznością. Firma Ambro która prowadzić będzie supermarket Intermarche w Białej Podlaskiej to firma rodzinna. Od A do Z jest to firma bialska. Tu została zarejestrowana, w tym mieście prowadzimy księgowość, zatrudnimy mieszkańców miasta i powiatu. Będziemy chcieli być widoczni i pomocni dla miejscowej społeczności. Grupa Muszkieterów ma w tym zakresie już swoje doświadczenie. Na pewno część z działań promocyjnych będziemy chcieli przeprowadzić w Białej Podlaskiej - zapowiada Paweł Różański.

O co chodzi? Chodzi o Fundację Grupy Muszkieterów. Jedną z jej podstawowych zasad jest wspieranie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizuje ona różne prospołeczne akcje. Takim to sposobem do Białej Podlaskiej trafić może m.in. Konwój Muszkieterów. Ta akcja ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Akcja rozpoczyna się przed Bożym Narodzeniem i trwa do stycznia następnego roku. Pomoc polega na wsparciu placówek opiekuńczo-wychowawczych wytypowanych przez właścicieli sklepu w danym mieście czy dzielnicy.

Równie ciekawą akcją jest Fundacja Plac Zabaw – Muszkieterowie. Zgodnie z tą ideą akcji, w każdej z miejscowości gdzie znajduje się sklep Intermache powstaje piękny i bezpieczny plac zabaw. Grupa Muszkieterów prowadzi również akcje prozdrowotną „Zbieramy krew dla Polski”. A wspólnie z ośrodkiem „Diagnostyk” z Zielonej Góry ułatwia poprzez zaproszenie w okolice marketów – mammobusów – w których to kobiety mają możliwość przeprowadzenia badań mammograficznych. W ciągu 2 lat z akcji tej skorzystało 6.400 Polek.

Więcej informacji na stronie http://www.muszkieterowie.pl.

q1 q2 Wizualizacja
q3 Paweł i Beata Różańscy
q4 q5 q6 q7 q8 q9 q10 q12 q13 q14 q15 q16 q17 q18 q19 q20

materiał: Intermarche Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk Radio Biper
opracowanie: Mariusz Maksymiuk Radio Biper

Którą z miejscowości turystyczno – wypoczynkowych Powiatu Bialskiego poleciłbyś innym? Możesz wskazać 5 miejsc wartych odwiedzenia

View Results

Loading ... Loading ...

3 myśli nt. „Intermarche Biała Podlaska. Przyjechali z zachodniej Polski aby robić tutaj biznes

  1. jestem zainteresowany praca w nowym markecie jak mam z panstwem skontaktowac sie.jestem po wyksz sred ekon pracowalem w ksiegowosci moj tel 781982901 oddzwonie dziekuje Z Powazaniem

  2. Dzień dobry zapewne przegapiłam czas składania cv ,obecnie jestem za granicą za 45 dni wracam bardzo chciała bym mieć pracę w polsce nie musząc wyjeżdżać za pracą.Przyjeła bym każdą pracę nawet układannie towaru czy mam jakąś szansę .Będę wdzięczna za odpowiedż.
    z poważaniem Wanda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>